Virtualbox - po upgrade Ubuntu 12.04 na 12.10 nejde siet

Sekcia: Aplikácie & Desktop 27.10.2012 | 17:20
Avatar Ľubomír Štulajter Ubuntu 14.04 X64  Používateľ
Kde moze byt problem, ked mi po upgrade Ubuntu 12.04 na 12.10 vo virtualnych strojoch prestala chodit siet? Nejde ani v doteraz nainstalovanych systemoch, aj pri pokuse o instalaciu noveho mi zahlasi, ze nie som pripojeny na siet.
V hostitelskom Ubuntu 12.10 so sietou nemam problem.
    • Re: Virtualbox - po upgrade Ubuntu 12.04 na 12.10 nejde siet 27.10.2012 | 18:33
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      To buď rád že ti vôbec ide. Na tento problém sa v Ubuntu občas pri dist-upgrade narazí. Na riešenie som neprišiel, je pravda že som až tak moc nepátral, ale napríklad neviem prečo sa Ubuntu chcelo dostať do môjho routra a ten mu dal ban. Bohužiaľ nič iné ako úplnou reinštaláciou som to nevyriešil, v itables nič, sieť ok, začarovaný kruh.
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • Re: Virtualbox - po upgrade Ubuntu 12.04 na 12.10 nejde siet 27.10.2012 | 18:35
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      Odporúčam skončiť s Ubuntu, bez flame.
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • Re: Virtualbox - po upgrade Ubuntu 12.04 na 12.10 nejde siet 27.10.2012 | 19:19
        Avatar Ľubomír Štulajter Ubuntu 14.04 X64  Používateľ
        Uvazujem o tom, len nemam druhy comp na skusanie, co by mi najviac vyhovovalo a na tomto potrebujem pracovat.
        • Re: Virtualbox - po upgrade Ubuntu 12.04 na 12.10 nejde siet 27.10.2012 | 21:42
          Avatar default Debian  Používateľ
          tak si zozen dalsi disk ako, ja , mne napriklad dal bedna 20 gb IDE disk za co mu dakujem, a teraz si na nom skusam pekne distra bez toho aby som ohrozil a menil svoj primarny os, ak mas ntb, tak mozes kludne pouzit aj tak ide disk, staci taka redukcia co ti z toho spravi usb, alebo aj dost rychli usb kluc
          R.K
    • Re: Virtualbox - po upgrade Ubuntu 12.04 na 12.10 nejde siet 27.10.2012 | 18:56
      WlaSaTy   Návštevník
      Inak, skús prezradiť akú verziu virtual box-u používaš a ako si ju inštaloval. A tak isto skús prezradiť aj kedy si posledne púšťal záplaty a akého typu (stable/testing).

      Tak isto skús prezradiť či je tá chyba zreprodukovateľná aj pri vytvorení novej virtuálky.

      Virtual box totižto vždy mešká niekoľko týždňov s podporou majorithen distribúcie. Takže je možné, že VB má pozadu svoje nástroje a v krátkej budúcnosti to dobehne. A tak isto je možné, že sa zmenili formát nastavení siete a guest nedostane to čo by si mu chcel dať ale nenastavil si mu to.

      Bedňa má dnes blbý deň, tak si ho nevšímaj. Keby bol každý tak ako on proti testovaniu noviniek, tak by sa zastavil pokrok.
      • Re: Virtualbox - po upgrade Ubuntu 12.04 na 12.10 nejde siet 27.10.2012 | 19:14
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
        Bedňa má dnes blbý deň, tak si ho nevšímaj. Keby bol každý tak ako on proti testovaniu noviniek, tak by sa zastavil pokrok.
        Súhlas.
        No som zvedavý kam sa dostanete, ja som skončil v Mission: Impossible.
        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • Re: Virtualbox - po upgrade Ubuntu 12.04 na 12.10 nejde siet 27.10.2012 | 19:25
        Avatar Ľubomír Štulajter Ubuntu 14.04 X64  Používateľ
        VB mam 4.1.18_Ubuntu r78361, instalovany pravdepodobne z repozitarov (isty si uz nie som).

        Reprodukovatelnost som uz spominal, upresnim, ze islo o pokus o instalaciu Lubuntu. Hned pri kontrole miesta na disku a sietoveho pripojenia mi zahlasilo, ze siet nie je.

        Zaplaty standardne instalujem kriticke aj odporucane, naposledy asi pred hodinou, zatial som si nevsimol, ze by tam bolo nieco k Virtualboxu.
        • Re: Virtualbox - po upgrade Ubuntu 12.04 na 12.10 nejde siet 27.10.2012 | 19:54
          WlaSaTy   Návštevník
          Mno. pokiaľ si si neni istý či inštaluješ zo štandardných repozitárov alebo z iných zdrojov, tak nie je možné zaručiť konzistenciu systému. V priemysle v takomto prípade padá záruka alebo jej časť viažúca sa na komponent ktorý si pozmenil. Ty záruku nemáš keďže tvoje meno nefiguruje na zmluve, ale aspoň môžeš odhadnúť kde je chyba.

          Ohľadne záplat, novšie záplaty sa dávajú najprv na testovanie. Máš vybraté repozitáre aj pre testovanie?
          • Re: Virtualbox - po upgrade Ubuntu 12.04 na 12.10 nejde siet 27.10.2012 | 20:25
            Avatar Ľubomír Štulajter Ubuntu 14.04 X64  Používateľ
            No dobre, instalujem si aj tie testovacie, horsie to uz snad nebude. :-)
            Ale ani medzi nimi som nenasiel nic, co by viditelne patrilo k Virtualboxu.
            • Re: Virtualbox - po upgrade Ubuntu 12.04 na 12.10 nejde siet 28.10.2012 | 00:15
              WlaSaTy   Návštevník
              Predpokladám, že pomohlo keďže sa už neozývaš.

              A inak, VB mešká aj s ovládačmi pre grafiku v guest systéme. Posledné verzie (4.2.x) sú na tom trochu lepšie.
              • Re: Virtualbox - po upgrade Ubuntu 12.04 na 12.10 nejde siet 28.10.2012 | 02:20
                Avatar Ľubomír Štulajter Ubuntu 14.04 X64  Používateľ
                Nie, nepomohlo. Neozyvam sa, lebo mam aj iny program, nielen skusat VB. :-)
                • Re: Virtualbox - po upgrade Ubuntu 12.04 na 12.10 nejde siet 28.10.2012 | 10:48
                  WlaSaTy   Návštevník
                  A zodpovedajúce logy zo systémov typu host a guest ...
                  • Re: Virtualbox - po upgrade Ubuntu 12.04 na 12.10 nejde siet 29.10.2012 | 14:34
                    Avatar Ľubomír Štulajter Ubuntu 14.04 X64  Používateľ
                    Po porade s Google (askubuntu.com) som nainstaloval najnovsiu verziu VB z virtualbox.org a siet chodi.
                    • Re: Virtualbox - po upgrade Ubuntu 12.04 na 12.10 nejde siet 29.10.2012 | 16:50
                      WlaSaTy   Návštevník
                      No, áno. To je nevýhoda začleňovania nových balíkov. Keď vývojári zverejnia nejakú verziu, tak to testovanie bolo vykonané len na veľmi malej vzorke kombinácií. Takže trvá nejaký jeden až dva meiace kým ten balík adaptujú distribúcie aspoň do testing vetvy. A až potom sa to dostane do stabilnejšej fázy.

                      Inak, ajtak. Tie posledné verzie VBox-u majú ešte stále nejaké muchy. Pokročilý užívateľ ich síce obíde veľmi ľahko, ale furt to nie je single click pre BFU.