FTP -> napad

Sekcia: Aplikácie & Desktop 02.11.2012 | 01:59
miiisa   Návštevník
Ahojte, mam taku vec,ze kamarat potrebuje pre svoju fb aplikaciu server so SSL,to mam,
preto mu chcem zriadit FTP ucet,s dakou zlozkou na mojom hostingu,ako to ale spravim? aby nemal pristup k inym zlozkam,z mojho webu a bola prenho root zlozka ta co urcim,pricom by tam mohol uploadovat tie svoje aplikacie,vytvarat atd... co by bolo asi najelegantnejsie riesenie?
    • Re: FTP -> napad 02.11.2012 | 02:18
      Avatar default Debian  Používateľ
      co to mas presne za hosting? to je tvoj stroj, vies aky ftp server tam bezi , ... detaili
      R.K
      • Re: FTP -> napad 02.11.2012 | 15:11
        miiisa   Návštevník
        moj stroj,zatial tam nebezi nic,predtym som sa hral s PROFTPD --> momentalne tam ,ale ziaden FTP server nebezi,preto som otvoreny kazdemu praktickemu rieseniu
        • Re: FTP -> napad 02.11.2012 | 15:22
          Avatar default Debian  Používateľ
          ja by som pouzil sftp, a vytvoril tam chroot jail, tam by mal svoj piesocek a zan by nemohol , mozno pomoze toto , pockaj si este na napady niekoho ineho, ja v tom niesom az tak moz znali, iba som robil dake pokusi, ale myslim ze by to malo byt bezpecne
          R.K
          • Re: FTP -> napad 02.11.2012 | 15:34
            Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
            pripadne vytvor unix usera ... ma pristup do svojho foldru, nezabudni, ze musis aj http a aj https requesty na jeho appku smerovat do toho adresara (ak to bude ten isty content) ...
            • Re: FTP -> napad 03.11.2012 | 01:18
              miiiisa   Návštevník
              dakujem za radu,skusam to cez to SFTP
          • Re: FTP -> napad 03.11.2012 | 01:31
            miiisa   Návštevník
            Takze nahodil som to,...:)

            mozem poveda,ze natrafil som na 2 rozne errory:
            /path/to/sftp/user ---> vsetko musi vlastnit root

            zlozka /user musi mat prava 755 inak to nenapoji....


            a stym mam aj problem,ako donutim aby ten uzivatel,mohol vytvarat,mazat a citat vo svojej domovskom adresar / ? Viem tam vytvorit ako root uz s atributami 777 a to potom ide paradne,... ale iba vramci tej zlozky :)
            • Re: FTP -> napad 03.11.2012 | 09:24
              Avatar default Debian  Používateľ
              ak si tam vytvaral dake priecinky ako root, u toho bezneho uzivatela, tak zmen ako root vlastnika tych priecinkov na toho bezneho uzivatela, a aj skupinu, zmen to na jeho uzivatelske meno, daj pouzit rekurzitivne, potom by mal ten user mat pravo zmenit prava tym priecinkom, aby tam mohol robit vsetko, a ak ti v samotnom /home/user nejde ako ten bezny user nic vytvorit, tak si niekde urobil chybu, chod do home a daj ls -l a skontroluj tie prava
              R.K
              • Re: FTP -> napad 03.11.2012 | 23:55
                miiisa   Návštevník
                drwxr-xr-x 4 richard888 sftpusers 4096 Nov 3 01:45 richard888
                bohuzial pri tom sftp ma to bez toho,ze majitel je root nepusti do zlozky,este ma to pusti ak,napr majitel je root a patri skupine toho dalsieho uzivatela,teda richarda... ale stale len s pravami 755 na zlozku...
                Nov 3 23:17:29 localhost sshd[6502]: Accepted password for richard888 from 192. 168.1.132 port 59891 ssh2
                Nov 3 23:17:29 localhost sshd[6502]: pam_unix(sshd:session): session opened for user richard888 by (uid=0)
                Nov 3 23:17:29 localhost sshd[6504]: fatal: bad ownership or modes for chroot d irectory "/var/www/forgym.eu/www/facebookapp/richard888"
                Nov 3 23:17:29 localhost sshd[6502]: pam_unix(sshd:session): session closed for user richard888

                • Re: FTP -> napad 04.11.2012 | 11:52
                  WlaSaTy   Návštevník
                  Nejak sa mi nezdá, že by za tie roky čo existuje sftp vydržala takáto chyba. Skôr to vyzerá na rozbitý low cost hosting ktorý má zle nahodený sandboxing.

                  Skús povedať niečo tom, ako si prišiel k tomu sftp na tom tvojom hostingu.
                  • Re: FTP -> napad 04.11.2012 | 15:33
                    miiisa   Návštevník
                    Ahoj,

                    nasledoval som tento postup:
                    http://www.thegeekstuff.com/2012/03/chroot-sftp-setup/ potom som nasiel info o tom,ze majitel zlozky musi byt root a prava na tu zlozku musia byt 755 a zacalo to fachat....
                    • Re: FTP -> napad 04.11.2012 | 15:47
                      WlaSaTy   Návštevník
                      Aha, no. Zle nahodený sandboxing, resp. chroot. Chyba v zlom prečítaní "group sftpusers" kde si vyčítal niečo s root-om.

                      Naozaj do toho chceš ísť? Na FB si Ťa všimnú a za chvíľku Ti ten stroj začne žiť vlastným životom. Mohol by si si tam nahodiť nejaký reporting, ako napríklad CACTI a napublikovať ho na web?
                      • Re: FTP -> napad 04.11.2012 | 16:02
                        miiisa   Návštevník
                        teraz som trosku mimo,do coho chcem ist?

                        tak nerad by som bol,aby mi tam vznikol daky nezelany "zivot",mohol by som samozrejme nahodit,otazne je,ale co mam presne robit,nie som zasa v tom az tak zbehli(teda vobec,len mam momentalne nadsenie pre vec :) ),...
                        • Re: FTP -> napad 04.11.2012 | 16:32
                          WlaSaTy   Návštevník
                          Keď ideš niečo riešiť na internete, tak to inčtaláciou nekončí. Treba sa o to aj starať.

                          Ak to podceníš, tak Ťa veľmi rýchlo hacknú. A poskytovateľ Ťa môže odrezať, aj od zmluvného využívania prostriedkov.

                          A keď budeš študovať danú tématiku, tak musíš byť pozorný. Takže ako to bolo s tým vlastníkom priečinku ktorý mal byť podľa Teba root? V príručke podľa ktorej si mal ísť bolo niečo iné.
                          • Re: FTP -> napad 04.11.2012 | 17:14
                            miiisa   Návštevník
                            http://www.thegeekstuff.com/2012/03/chroot-sftp-setup/ --> tento postup aj v diskuzii stym mali problem,vyhladaj prispevok napr. od FWord3. ma byt majitel ROOT tej ricchardovej zlozky(teda jeho home?) ale nema?

                            potom som nasiel totok: http://www.gossamer-threads.com/lists/openssh/dev/44657 takze teraz som zmeteny,..

                            teda pre istotu este raz popisem sytuaciu,postupoval som presne podla toho navodu,http://www.thegeekstuff.com/2012/03/chroot-sftp-setup/ ,ale nevedel som vylistovat adresar,tak som nasiel,ze domovsky adresar, toho usera musi byt vlastneny rootom --> a atributy 755 na domovsku zlozku,teda moj pripad je zlozka ./richard888/ teda uzivatel tam nie je povoleny robit nic ine,ako citat... a potom som vytvoril zlozky ./richard888/zlozka v ktorej uz moze mat pravomoci a moze byt aj atributu napr. 775
                            • Re: FTP -> napad 04.11.2012 | 17:48
                              WlaSaTy   Návštevník
                              Vidím že si z toho zmetený. Ale, vieš povedať, že z čoho?

                              Je to kôli tomu, že si našiel štyri roky starú chybu z čias keď sa menil PAM a programy na to nestsihli zareagovať? To už dávno opravili. Vtedy som musel kôli tomu otočiť mašinu.

                              Alebo je to kôli tomu, že si nepochopil že v tom návode slúži na zápis adresár incomming a tým pádom tam padá Tvoj pôvodný pohľad na domovský priečinok? Samozrejme, aj to sa dá prestaviť podľa potreby. Ale, človek musí najprv vedieť akú má potrebu.

                              Ak si myslíš, že Ti pomôže google translator, tak ho použi. Kvalita angličtinárov na školách vždy stála za prd.
                              • Re: FTP -> napad 04.11.2012 | 18:17
                                miiisa   Návštevník
                                teraz takato otazka,nemozem byt zmeteny z toho,ze mam pocit,ze moze user uploadovat do zlozky / ale pritom moze az povedzme do tej zlozky /incoming ?
                                teda to je vlastnost,nie chyba...

                                aj v tom navode,ako som prehliadol/vsimol menil majitela zlozky k sftp/guestuser/incoming nie k /sftp/guestuser/ teda zlozka /sftp/guestuser/ bola vytvorena a asi aj vlastnena rootom.

                                teda ak chapem spravne,ide mi to dobre,bez chyby,ziaden sandbox nemam rozhadzany a som len zmeteny??lebo uz nwm,ci si mam vsetko prejst,riadok po riadku,ci som daky ten riadok/slovicko nevynechal...alebo som uz vazne jelen :/

                                znalost eng z toho vynechajme,tam istotne problem nebude..
                                • Re: FTP -> napad 04.11.2012 | 18:36
                                  WlaSaTy   Návštevník
                                  Ja naozaj netuším z čoho si zmetený, komunikuješ nejasne. Takže na tú otázku Ti nedám odpoveď.

                                  Ozaj, čo chceš vôbec dosiahnúť?

                                  • Re: FTP -> napad 04.11.2012 | 18:50
                                    miiisa   Návštevník
                                    docielit chcem,ze ked sa prihlasim cez povedzme cez filezillu, tak mozem write v priecinku /
                                    teraz to mam tak,ze v / nemozem write,iba v dakom vytvorenom priecinku ako /incoming napr. alebo /www alebo proste v dacom,co vlastni uzivatel...
                                    ale pri logine cez povedzme filezilla ma to supne do toho priecinku / ale mozem pisat iba v ostatnych priecinkoch co som predtym vytvoril s rootom a pridelil uzivatelovi....



                                  • Re: FTP -> napad 04.11.2012 | 19:10
                                    miiisa   Návštevník
                                    teda,ci to tak ma byt,ze zlozku "nad" zlozkou toho uzivatela musi vlastnit root
                                    teda ak mam zlozku
                                    /var/www/blabla/linux.os ->> linux.os je vlastnena uzivatelom "richard"
                                    /var/www/blabla/ ->> blabla je vlastnena root-om

                                    po prihlaseni cez ftp ma to hodi do zlozky /var/www/blabla/ ->> to bude ta moja / v ktorej nemozem zapisovat,kedze nie su prava
                                    /var/www/blabla/linux.os --> bude moja zlozka /linux.os kde budem moct uz uploadovat.

                                    teda ma to byt takto,rozumiem spravne,snad som to teraz vysvetlil dobre...
                                    • Re: FTP -> napad 04.11.2012 | 19:12
                                      Avatar default Debian  Používateľ
                                      podla mna to neni dobre, mal by si zacinat v zlozke kde uz mas prava
                                      R.K
                                    • Re: FTP -> napad 04.11.2012 | 19:27
                                      WlaSaTy   Návštevník
                                      Neviem či sa rozumieme, ale Ty chceš len aby nejaký Rišo mohol mať svoju webku na školskej stránnke. Pochopil som to dobre?

                                      Tak to sa vykašli na voloviny a zapni voľbu -D USERDIR. Rišo si potom vytvorí priečinok /home/richard888/public_html a do nej dá tú webku. Prístupné to bude mať počas testov na adrese http://forgym.eu/~richard888. Neskôr mu môžeš urobiť alias.

                                      Užívateľské webky majú byť mimo hlavnej stránky. A vymýšľať ako sa škrabať pravou rukou za ľavým uchom môžeš až keď bude všetko hotové...


                                      PS: A prenos súborov môže robiť buď cez scp (v prípade nevhodne zvoleného OS bude potrebovať klienta WinSCP) alebo cez SSHFS pustený pomocou FUSE. Je to pohodlnejšie. Už NFS by som neodporúčal ak je pravdepodobnosť že sa na dáta bude pristupovať cez VPN. Dosť blbo by to tuhlo pri výpadku linky.
                                      • Re: FTP -> napad 04.11.2012 | 22:41
                                        miiisa   Návštevník
                                        tak kukol som totok video a nie je co velmi riesit,....
                                        http://www.youtube.com/watch?v=gp9Yk6UARkE a video v 5:50 ... presne totiz tutok situaciu som mal a vyzera byt spravna!

                                        WlaSaTy, dakujem velmi pekne za pomoc,vyzera to tak,ze totok bude maximalne stacit...

                                        vsak na obmedzenie bude povedzme stacit,aby to vlastnila skupina www-data a danu zlozku uzivatel,teda risko... a prava nadstavim na 770 a inde sa nedostane...


                                        A ano rozumieme sa,v podstate potrebuje ssl certifikat,co je na mojej domene vyuzit pre dake 2-3 svoje aplikacie...




                                        • Re: FTP -> napad 04.11.2012 | 23:52
                                          WlaSaTy   Návštevník
                                          Mno. To zabezpečenie máš nastavené len pre sftp ktoré si IMHO ani nepotreboval, mohol si použiť niečo čo je tam v základe. Web server máš po starom. Inak, ak silou mocou trváš na použití sftp, tak to používa iné skupiny. A tam už budeš potrebovať ACL. Ale, pod apache sa dostane aj inde, a vtedy začne sranda.
                                          • Re: FTP -> napad 05.11.2012 | 13:05
                                            miiisa   Návštevník
                                            a napr, nefungovala by len linka?

                                            teda napr /var/www/forgym.eu/www/risova-zlozka a prelinkujem to s /home/zlozkaricharda
                                            • Re: FTP -> napad 05.11.2012 | 14:34
                                              WlaSaTy   Návštevník
                                              Linkovať home folder živého ľudského užívateľa do webovej služby je blbosť. To mu kvalitne rozbiješ jeho nastavenia.

                                              Najprv povedz aký OS používa Rišo.

                                              Potom povedz, ajý veľký problém by mal, keby to testoval na adrese
                                              http://forgym.eu/~richard888 a až keď to trochu rozchodí tak to dáš normálne ako http://forgym.eu/facebookapp/. Totižto, keby to mal všetko v jednom, tak pri nejakom preklepe príde o niekoľko dňovú až niekoľko týždňovú prácu.
                                              • Re: FTP -> napad 06.11.2012 | 01:55
                                                miiisa   Návštevník
                                                ahoj,

                                                bezi na W7,ono kod ma rozbehany,uz len max obrazky potrebuje menit,... nechcem to popravde moc riesit,dakym presmerovanim... ako vravis,http://forgym.eu/~richard888 ,ono aj keby nastal preklep,tak si zalohujem kazdy den mysql a aj /var/www...(clovek nikdy nevie)

                                                takze idealne riesenie pre mna(ulavi mi aj na dusi),by bolo rovno do tej forgym.eu/facebookapp sa dostat cez ftp pristup...
                                                • Re: FTP -> napad 06.11.2012 | 11:57
                                                  WlaSaTy   Návštevník
                                                  Windows 7.

                                                  Tak to nech použije winscp, to bude najjednoduchšie. Ten nástroj zvládne používať aj cvičená opica, mám to otestované.

                                                  Ono, a keď mu to už chodí, tak si to môže dávať rovno do toho adresára kam si mu to dal a nemusíš riešiť voloviny typu SFTP.

                                                  PS: Kde nájdeš ten nástroj winscp, tak to už nehám na Teba. Ale, určite to bude prvý link v google.
                                                  • Re: FTP -> napad 07.11.2012 | 15:17
                                                    miiisa   Návštevník
                                                    ok,takze teraz ak som spravne pochopil, zapnem v apache2 moznost user dir,

                                                    a potom pomocou Alias to presmerujem?

                                                    Alias /facebook /home/richard/public_html
                                                    <Directory /ftp/pub/image>
                                                    Order allow,deny
                                                    Allow from all
                                                    </Directory>

                                                    chapem to spravne?
                                                    • Re: FTP -> napad 07.11.2012 | 16:18
                                                      miiisa   Návštevník
                                                      takze nelenil som a vyskusal som to,.. :) funguje :)

                                                      este som skusal,prehodit prava,aby mi nemohol brazdnit po masine,


                                                      richard888:x:1003:1003::/home/dusan:/bin/bash:/bin/rbash
                                                      ale to mi sposobilo,ze som sa nevedel prihlasit... na to kuknem vecer :)


                                                      Zatial DAKUJEM VELMI PEKNE !!!
                                                      • Re: FTP -> napad 07.11.2012 | 17:51
                                                        WlaSaTy   Návštevník
                                                        A keď tam neháš ten userdir, tak si budú môcť študentíci porobiť stránky s vlastnými hovadinkami.

                                                        Blogísky im tam zatiaľ asi dávať nebudeš.
                                                        • Re: FTP -> napad 07.11.2012 | 18:58
                                                          miiisa   Návštevník
                                                          az na to,ze ja nie som v skole :)) takze ziadny studenti,max daky ten kamarat.... :))
                                                        • Re: FTP -> napad 09.11.2012 | 04:22
                                                          miiisa   Návštevník
                                                          Mozem na zaver este jednu dobru otazku?

                                                          ako zamedzim,aby sa mi vrtali v systeme? cital som o chroot a jail,chroot mi prislo ako taka virtualna masina "ak v podstate",nie je :) a potom este o jail,ale to som nasiel navod k sftp nie k scp. nebola by daka rada,alebo smer?
                                                          • Re: FTP -> napad 09.11.2012 | 11:21
                                                            WlaSaTy   Návštevník
                                                            Ono, chroot je aj pre scp. Môžeš si pohľadať niečo o kľúčovom slove scponly. A v prípade potreby aj quota na disku.

                                                            Ale, obvykle stačí, aby mali užívatelia bežné práva bez pridávania zbytočne veľkých oprávnení. Vtedy sa tam síce povŕtajú, ale je im to plat prtné. Nič tam nezmenia mimo ich domovského priečinku. A presne o tom bol pôvodný návrh s testovaním v USERDIR a manuálnym presunom hotových vecí do /var/www človekom spravujúcim danú mašinu.

                                                            Ale, keď to silou mocou chceš mať v /var/www, tak máš smolu s tým chrótom. Je to síce možné, ale niekoľko násobne ťažšie ako vysvetliť a aplikovať bežné štandardy.
                                                            • Re: FTP -> napad 09.11.2012 | 17:55
                                                              miiisa   Návštevník
                                                              to som skusal,ale efekt rovnaky... stym,ze sa hrabe v zlozkach toho chroota,ale aj tak vytvaral /etc /var atd... este asi budem vela googlit,jak to vlastne riesia na tych hostingoch? to robia cez ten user dir a potom cez daky proftpd s uzamknutim v zlozke? lebo nikdy ked som mal plateny hosting,som nemal pocit,ze mozem ist vyssie ako tu moju zlozku
                                                              • Re: FTP -> napad 09.11.2012 | 20:17
                                                                WlaSaTy   Návštevník
                                                                Pokiaľ sa užívateľ hrabal v zložkách mimo chrootu, tak si žiaden chroot neaktivoval.

                                                                Pokiaľ užívateľ niečo vytváral v /etc a /var (mimo /var/tmp), tak sa nejedná u užívateľa, ale o správcu systému s právami super užívateľa.

                                                                Hostingy si najprv navrhnú bezpečnostný koncept, a potom tomu prispôsobia návod na použivanie. Z toho je potom jasné, kde čo je.

                                                                Ty si najprv navrhol kde čo je, a potom sa to snažíš silou mocou zabezpečiť.

                                                                Ako keby sa Ti dobre chodilo v teniskách, a chcel by si ísť lyžovať na hory. V teniskách, bez lyžiarok. A pýtal sa koľko ponožiek potrebuješ kým sa naučíš lyžovať aby Ťa nohy neoziabali.

                                                                Ponožky = chroot
                                                                Tenisky = SFTP
                                                                Lyžovanie = webová stránka
                                                                Hory = /var/www
                                                                • Re: FTP -> napad 10.11.2012 | 02:09
                                                                  miiisa   Návštevník
                                                                  Nie,... uzivatel sa nehrabal, teda napr. vytvoril som zlozku /home/zlozka/chrootjail uzivatel sa nedostal nikam inam,ako /chrootjail , bol to prenho aj "/" ,ale aj tak tam boli,adresare ako /etc atd... samozrejme,dake chrootovske takze nie systemove...

                                                                  mohol by si ma teda odkazat dakde, ci na web,ci kniznu formu. Zaujima ma to,ale neplanujem zatial nic take robit,len si rozsirit svoje vedomosti...
                                                                  • Re: FTP -> napad 10.11.2012 | 09:52
                                                                    WlaSaTy   Návštevník
                                                                    Aha, takže Tebe vadí, že tam boli viditeľné veci umožňujúce mapovanie UID a GID. Zaujímavý prístup. Tu niečo vidím, nepáči sa mi to a chcem to scenzurovať a zatajiť.

                                                                    Zaujímavé. Na aký typ literatúry chceš odkázať, na Thóru, Ciolkovského alebo Benedikta Spinózu? Literatúru písali aj Dobšinský, Espinóza a Souček. Vyber si.
                                                                    • Re: FTP -> napad 10.11.2012 | 21:20
                                                                      miiisa   Návštevník
                                                                      prepac,nemusis byt hned arogantny.... uz sa teda nepytam...
                                                                      • Re: FTP -> napad 10.11.2012 | 22:08
                                                                        WlaSaTy   Návštevník
                                                                        Ako, pýtať sa môžeš. Ak to teda budú rozumné otázky. Z mojej strany skôr vyzerá arogantne, ak výslovne trváš na blbosti a chceš ju urobiť pomocou nezmyselného návodu. A chceš po niekom, aby Ti ho dodal.

                                                                        Presne kôli tomu som spomenul to podobenstvo s lyžovačkou.
                                                                        • Re: FTP -> napad 19.11.2012 | 04:19
                                                                          miiisa   Návštevník
                                                                          prepac,zle chapal, len teraz ma zaujima ,ze ci je moznost ako toho uzivatela vyuzivajuceho secure copy paste,aby si proste necital veci co mam na servery,... aby sa tam nehrabal v zlozkach,atd.... myslim hlavne /etc/var/usr ,aby mu neslo ani vylistovanie,to by som ako docielil?
                                                                          • Re: FTP -> napad 19.11.2012 | 16:08
                                                                            WlaSaTy   Návštevník
                                                                            Síce neviem čo je to podľa Teba secure copy paste, ale to je vedľajšie. Ak nechceš aby sa Ti užívateľ služby hrabal v adresároch obsahujúcich citlivé dáta, tak musíš splniť jednu z následujúcich podmienok:
                                                                            1. Na danom servri nesmieš mať dáta ktoré sú citlivé.
                                                                            2. Užívateľ spravujúci danú službu nesie mať prístup k citlivým dátam.
                                                                            3. Užívateľ môže byť uzamknutý vo vlastnom pieskovisku (sandbox).

                                                                            Ktoré z toho Ti bude viac vyhovovať je len na Tebe. Ale, aby si sa k tomu dopracoval, tak si musíš určiť stupeň utajenia a tomu podriadiť návrh danej mašiny.

                                                                            Neviem, či som to už nespomínal. Ale, asi to bolo zbytočné keďže Ty chceš len rýchlo zahasiť bezpečnostné nedostatky. A normálne riešenie Ťa nezaujíma.

                                                                            • Re: FTP -> napad 23.11.2012 | 03:03
                                                                              miiisa   Návštevník
                                                                              ok,dakujem :))
                                      • Re: FTP -> napad 04.11.2012 | 23:21
                                        miiisa   Návštevník
                                        Dam to ,ale do povodneho stavu a skusim podla teba,.....


                                        tak aby som to uzrejmil,chcel som to spravit kamosovi tak,ze proste len uz mu dam,pw+login a moze si uz menit veci co potrebuje,ci pridavat dalsie aplikacie.... teraz som mu to rucne hadzal na ten hosting, do zlozky /var/www/forgym.eu/www/facebookapp/richard888

                                        a to by som chcel aj zachovat,nechcem mu to stahovat a robit mu komplikacie,takze idealne by bolo,ak by som mu vedel spravit daky FTP,alebo iny jednoduchy a rozsireny nastroj ako sa tam dostat
                                        • Re: FTP -> napad 05.11.2012 | 00:04
                                          WlaSaTy   Návštevník
                                          Mno,
                                          ak to chceš urobiť po starom, tak si pozri manuál ku príkazom scp a sshfs. Aby si vedel prečo nepotrebuješ zastaralý (s)ftp. Prenos súborov cez scp je dosť rozšírený.

                                          A štartuj apache s tým parametrom userdir, to aktivuje užívateľské webíky. Aspoň sa to roznesie, a je reálna šanca že sa na to namotajú viacerí.

                                          Mimochodom, keby si povedal čo chceš a nezameriaval sa na to "ako by si to asi tak chcel", tak to už máš hotové.

                                          PS: sťahovať mu to môžeš, nepredpokladám že by používal absolútne cesty. A ak áno, tak eexistuje mod rewrite a symlink.
                                          • Re: FTP -> napad 05.11.2012 | 00:10
                                            Avatar default Debian  Používateľ
                                            viem ze to neni tak pohodlne ako fuse, aj ja napriklad bezny ftp ked mam tak tiez mountnem na disk, ale je to kusok narocnejsie na rozbehanie, a dakedy sa hodi ked ti staci bezny ftp client, aby si chytro daco nahral
                                            R.K
                                            • Re: FTP -> napad 05.11.2012 | 00:41
                                              WlaSaTy   Návštevník
                                              Rýchlosť sa podriaďuje aj kompresii ktorá mi v pohode funguje. Ale ftp neprenáša ani atribúty a ani dátumy. Niektorí z nás to k zálohe potrebujú.
              • Re: FTP -> napad 04.11.2012 | 00:09
                miiisa   Návštevník
                http://www.gossamer-threads.com/lists/openssh/dev/44657

                ono to vyzera na feature,nie moju chybu:)
    • Re: FTP -> napad 22.11.2012 | 23:27
      Avatar serus debian  Používateľ
      wtf, co taka dlha diskusia, proftpd,
      odkomentuj riadok DefaultRoot ~
      a sprav mu shell konto stym ze mu zakazes login na shell v sshd configu a hotovo
      • Re: FTP -> napad 23.11.2012 | 03:01
        miisa   Návštevník
        ok,skusim :)