Bola vydaná nová verzia Linux Mint 20.1 Ulyssa s LTS podporou - v troch vydaniach s desktopmi Cinnamon, MATE a Xfce. Bližšie informácie ako aj linky na download nájdete na domovskej stránke a na stránkach DistroWatch.com
Na vyše 100 tisíc firewall, VPN gateway a access point controller zariadeniach značky Zyxel bol nájdený účet s administrátorskými privilégiami, ktorý bol zapísaný priamo v kóde firmvéru. Tento účet zabezpečil útočníkovi root prístup či už cez ssh, alebo cez webadmin interface.
Dnes bol vydaný Quassel 0.14-rc1. Quassel IRC je moderný multiplatformový distribuovaný IRC klient.
Projekt Common Voice je iniciatíva Mozilly, ktorá pomáha strojom učiť sa, ako rozprávajú skutoční ľudia.
Zhromažďujeme hlasové vzorky nielen pre najpoužívanejšie jazyky, ale aj pre jazyky s menšou populáciou hovoriacich.
Publikovanie rôznorodého súboru hlasov umožní vývojárom, podnikateľom a komunitám aby túto medzeru riešili sami.
Popri dátovom súbore Common Voice taktiež budujeme aj open source nástroj na rozpoznávanie reči s názvom Deep Speech.
Odteraz môžete darovať svoj slovenský hlas a pomôcť nám tak vybudovať open source hlasovú databázu. Tu potom môže použiť ktokoľvek na tvorbu inovatívnych aplikácií pre zariadenia a pre web. Čítajte vety a pomôžte strojom naučiť sa, ako hovoria skutoční ľudia. Skontrolujte prácu ďalších dobrovoľníkov a vylepšite jej kvalitu.
O projekte: https://commonvoice.mozilla.org/sk/about Často kladené otázky: https://commonvoice.mozilla.org/sk/faq
Amazon, Alphabet - dcérska spoločnosť Google a Microsoft používali fotografie ľudí na trénovanie technológii pre rozpoznávanie tváre bez získania súhlasu dotknutých osôb. Fotografie boli súčasťou IBM databázy Diversity in Faces. Fotografie boli anotované parametrami ako napríklad symetria tváre, dĺžka nosa, výška čela, atď. Zber, uchovávanie a používanie biometrických údajov bez výslovného súhlasu dotknutej osoby je v štáte Illinois protizákonné.
Na vývojárskych stránkach IceWM (GitHub) sa odštartovala možnosť diskusie s vývojármi a komunitou okolo IceWM.
Open source ktorý naučí váš HW porozumieť hovorenej slovenčine, alebo rozprávať slovensky. Na spustenie slovenčiny su potrebný dobrovoľníci na zber a schvaľovanie obsahu https://commonvoice.mozilla.org/sentence-collector/#/
Prehľad dostupných jazykov https://commonvoice.mozilla.org/sk/languages
Výsledkom je open-source balík
STT = Speech-to-Textengine https://voice.mozilla.org/stt
TTS = Text-to-Speech https://voice.mozilla.org/tts
Za hodinu začína online virtuálne stretnutie ľudí z odboru IT bezpečnosti KyberKatovna 7 (zplošťujeme křivky)
NodeGUI slúži na písanie multiplaformných desktopových aplikácií v Node.js a CSS. Beží na QT 💚, nepotrebuje Chromium, takže je nenáročné na procesor a pamäť.
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
Toto by mohlo pomôcť.
Je dosť možné, že DHCP neposkytlo korektné informácie.
Je dosť možné, že susedovi vypli DSL, ale nehal so zapnuté WiFi. Alebo sa jedná o Ad-Hoc s názvom Freenet ktorú v tichosti vytvoril vírus aby nachytal ďalšie počítače. Alebo, nie o sieť na intráku s overením cez rádius to asi teraz nebude.
Adresa http://92.240.248.23 v browseri tiez nefunguje.
Najblizsie vyskusam live CD Ubuntu, tak uvidim, ci si to nakonfiguruje spravne. Pri SUSE pravdepodobne nehodlam ostavat, ale aj tak je to dost letdown po vsetkych propagacnych reciach...
Pichni ho cez kábel a daj ho zaplátať. Je dosť možné, že zmenili WiFi kartu a zabudli na pribalenie ovládača do predinštalovaného image. To sa stáva.
Inak, ak máš enterprise desktop a chceš sa ho vzdať, tak : no comment.
pripadne nam pastni vypis z
sudo ifconfig
Btw., po pripojeni kabla internet ide uplne bez problemov, takze by to mohol byt ovladac wifi karty(skusim zajtra este pripojenie k nejakej inej sieti) ...v tom pripade mam este hlupu otazku...co znamena zaplataj to - existuje na tieto veci automaticka funkcia, ci musim ovladace hladat rucne?
Zaplátanie systému je súčasť správy programového vybavenia. Pripoj to cez kábel, a nájdi už nainštalovaný program
YaST
. A skús uhádnuť na čo je.Stretol som sa niečím takým v Blave. Na Macbooku s Mac(k)om ide, na rozbitom Aceri s Linuxom (Greenie 5j myslím) nešlo. Ani za svet.
Bože, chlapi. Konečne sa dodáva železo s podporou enterprise a hneď každý hádže flintu do žita. Rovno, na vianoce.
Ale, to je jedno.
Keď výrobca dodáva enterprise produkt, tak za neho ručí. A navyše, ak ho dodáva, tak sa na tú kombináciu vzťahuje záruka ktorá pokrýva deklarovanú funkčnosť.
Ale, to je jedno.
Ak bude zajtra cas, prezriem si veci na YOU (je tam toho strasne vela) a v pripade potreby to doriesim s oficialnym supportom. Dam vediet, ako to dopadlo, este raz, dik moc vsetkym:)
Inak, podpora Ti odporučí ako prvé to, čo tu už bolo odporúčané. Teda, aplikovanie záplat, patchov alebo opráv software. Je jedno ako to nazveš. Ak sa Ti chce čakať na ich odpoveď, tak počkaj. Inak si pozri ako si sám aktivuješ tie opravy. Príručku máš pribalenú k notebooku, a dostal si aj link tuná v diskusii. A ajtak, väčšina chýb nahlásených platenej podpore je už dávno odsytánená. Len si tie opravy ešte klienti neaplikovali.
V HP zacali pred casom pouzivat wifi karty atheros, ale nezmenili driver...nie som sam, co tento problem riesil, nehladiac na OS...ak to niekomu inemu v buducnosti pomoze, treba sa regnut pre online update, v kolonke optional je driver pre atheros karty.
Ak by som to mal zhrnut - SLED vyzera byt skutocne super OS, vsetko funguje automaticky a intuitivne, takisto notebook vyzera byt /nie len za tie prachy/ pekne spracovany, aj ked to sa ukaze hlavne casom.
Je fakt velka skoda podobnych pociatocnych problemov s notebookom, u ktoreho sa predpoklada prve stretnutie pouzivatela s Linuxom, kedze prvy dojem byva castokrat najdolezitejsi...
Anyway...este raz velka vdaka vsetkym...
Takže, z môjho pohľadu je takéto stretnutie dobrým znakom.