randr

Sekcia: Aplikácie & Desktop 21.02.2013 | 11:15
Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ
Ahojte
mám jeden problém s monitormi a to že po štarte sú zdvojené a rozlíšenie je toho menšieho. Kartu mám NV ovládače mám nouveau, ovládače od NV čo sú v debiane nepracujú úplne správne. Najnovšie sa mi nepodarilo nainštalovať.
Xorg.conf som nemal tak som ho spravil ale už defaultne mi to blblo tak že rozlíšenie bolo zlé a obraz bol posunutý o jeden monitor takže som nevidel login obrazovku.
A preto sa chcem spýtať či je možne vytvoriť taký script aby fungoval ako tento príkaz: xrandr --output DVI-I-1 --mode 1600x1200 --pos 0x0 --rotate normal --output DVI-I-2 --mode 1280x1024 --pos 1600x88 --rotate normal
Alebo ako uložiť nastavenia xrandr aby sa načítali pri štarte?
Ďakujem
    • Re: randr 21.02.2013 | 19:40
      d_   Návštevník
      distribucia? okenny manager?
      • Re: randr 21.02.2013 | 21:48
        WlaSaTy   Návštevník
        Písal, že distribúcia je Debian. Okenný manager sa v prípade prihlasovacej obrazovky ešte nezapol, takže na ňom nezáleží.

        Skôr je otázka aký je prihlasovací menežér (DM). Otázka prečo Debian na desktop s novou grafickou kartou je zbytočná.
        • Re: randr 21.02.2013 | 22:09
          Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ
          Distribúcia Debian wheezy, windowmanager fluxbox a DM je lightdm pre jednoduchšie vypínanie fluxboxu
        • Re: randr 22.02.2013 | 02:34
          d_   Návštevník
          Hm, zisti ako sa spusta system a po spusteni X Server hod (tj. medzi spustenie X Servera a prihl. managera) hned prikaz na nastavenie X Servera. Netusim, co ako sa spusta, mam Slackware, nie Debian a ze by som si realne nasiel, kde je ten usek (resp. ako sa spusta Debian system), kde to hodit. Na svojom by som to vedel.
          • Re: randr 22.02.2013 | 09:57
            Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ
            Tak toto netuším ako zistím
            • Re: randr 22.02.2013 | 13:13
              WlaSaTy   Návštevník
              To ani nemusíš,
              daj si do rc.local niečo na spôsob : sh -c 'sleep 60, xrandr ....'
              Ale pozor na úvodzovky.

              A keď potrebuješ nový SW (ovládače alebo programy), tak radšej zváž nejakú distribúciu čo neobsahuje tak staré veci ako Debian. U nás je blbuntu už aj v autobusoch a púšťa nám kolibríky.
              • Re: randr 22.02.2013 | 13:15
                WlaSaTy   Návštevník
                oops, preklep:
                sh -c 'sleep 60; xrandr ....' &
                • Re: randr 22.02.2013 | 15:21
                  Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ
                  v rc,local mám toto
                  <#! /bin/sh
                  ### BEGIN INIT INFO
                  # Provides: rc.local
                  # Required-Start: $all
                  # Required-Stop:
                  # Default-Start: 2 3 4 5
                  # Default-Stop:
                  # Short-Description: Run /etc/rc.local if it exist
                  ### END INIT INFO


                  PATH=/sbin:/usr/sbin:/bin:/usr/bin

                  . /lib/init/vars.sh
                  . /lib/lsb/init-functions

                  do_start() {
                  if [ -x /etc/rc.local ]; then
                  [ "$VERBOSE" != no ] && log_begin_msg "Running local boot scripts (/etc/rc.local)"
                  /etc/rc.local
                  ES=$?
                  [ "$VERBOSE" != no ] && log_end_msg $ES
                  return $ES
                  fi
                  }

                  case "$1" in
                  start)
                  do_start
                  ;;
                  restart|reload|force-reload)
                  echo "Error: argument '$1' not supported" >&2
                  exit 3
                  ;;
                  stop)
                  ;;
                  *)
                  echo "Usage: $0 start|stop" >&2
                  exit 3
                  ;;
                  esac>
                  Do tohto scriptu mám dať sh -c 'sleep 60; xrandr --output DVI-I-1 --mode 1600x1200 --pos 0x0 --rotate normal --output DVI-I-2 --mode 1280x1024 --pos 1600x88 --rotate normal' & ? Ak hej tak kam nemám zatiaľ vôbec žiadne skúsenosti s scriptami
                  • Re: randr 22.02.2013 | 16:18
                    WlaSaTy   Návštevník
                    Asi áno. Minútu po štarte by to malo samé prepnúť obrazovku podľa požiadaviek. Ak to ovšem funguje. Čas si môžeš odladiť neskôr.

                    Škoda, že sa do Slovenčiny nedá preložiť rozdiel vo výrazoch workaround a solution.
                    • Re: randr 26.02.2013 | 17:44
                      Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ
                      Len naozaj netuším kde to mám dať v tom scripte. A zistil som že mám dva súbory rc.local jeden priamo v /etc a druhý v /etc/init.d tak som z toho trošku zmätený. Výpis je ten ktorý je v init.d
                      • Re: randr 26.02.2013 | 21:04
                        WlaSaTy   Návštevník
                        Daj to do vnutra jedneho alebo druheho. Mas 50% sancu ze sa trafis az na druhy pokus.
              • Re: randr 25.02.2013 | 21:46
                Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                Trochu upresním, Wheezy má (alebo minimálne mal) novšie balíčky ako Ubu a deriváty.
                Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • Re: randr 02.05.2013 | 02:54
      Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ
      Toto sa mi tiež podarilo vyriešiť tak len to sem napíšem keby mal niekto rovnaký problém ako ja. Takže skriptom mi to nešlo ale zistil som že na spúštanie programov pri štarte vo fluxboxe slúži súbor startup na adrese ~/.fluxbox/startup stačilo ho editovať a to pridaním nasledovného riadku xrandr --output DVI-I-1 --mode 1600x1200 --pos 0x0 --rotate normal --output DVI-I-2 --mode 1280x1024 --pos 1600x0 --rotate normal, no nič však sa učím
      Ďakujem za pomoc