Server debugpoint.com zverejnil oznámenie o dostupnosti MX Linuxu pre Raspberry Pi aj s inštalačnou príručkou.
TensorFlow je end-to-end open source platforma pre strojové učenie.
Bola vydaná nová verzia Linux Mint 20.1 Ulyssa s LTS podporou - v troch vydaniach s desktopmi Cinnamon, MATE a Xfce. Bližšie informácie ako aj linky na download nájdete na domovskej stránke a na stránkach DistroWatch.com
Na vyše 100 tisíc firewall, VPN gateway a access point controller zariadeniach značky Zyxel bol nájdený účet s administrátorskými privilégiami, ktorý bol zapísaný priamo v kóde firmvéru. Tento účet zabezpečil útočníkovi root prístup či už cez ssh, alebo cez webadmin interface.
Dnes bol vydaný Quassel 0.14-rc1. Quassel IRC je moderný multiplatformový distribuovaný IRC klient.
Projekt Common Voice je iniciatíva Mozilly, ktorá pomáha strojom učiť sa, ako rozprávajú skutoční ľudia.
Zhromažďujeme hlasové vzorky nielen pre najpoužívanejšie jazyky, ale aj pre jazyky s menšou populáciou hovoriacich.
Publikovanie rôznorodého súboru hlasov umožní vývojárom, podnikateľom a komunitám aby túto medzeru riešili sami.
Popri dátovom súbore Common Voice taktiež budujeme aj open source nástroj na rozpoznávanie reči s názvom Deep Speech.
Odteraz môžete darovať svoj slovenský hlas a pomôcť nám tak vybudovať open source hlasovú databázu. Tu potom môže použiť ktokoľvek na tvorbu inovatívnych aplikácií pre zariadenia a pre web. Čítajte vety a pomôžte strojom naučiť sa, ako hovoria skutoční ľudia. Skontrolujte prácu ďalších dobrovoľníkov a vylepšite jej kvalitu.
O projekte: https://commonvoice.mozilla.org/sk/about Často kladené otázky: https://commonvoice.mozilla.org/sk/faq
Amazon, Alphabet - dcérska spoločnosť Google a Microsoft používali fotografie ľudí na trénovanie technológii pre rozpoznávanie tváre bez získania súhlasu dotknutých osôb. Fotografie boli súčasťou IBM databázy Diversity in Faces. Fotografie boli anotované parametrami ako napríklad symetria tváre, dĺžka nosa, výška čela, atď. Zber, uchovávanie a používanie biometrických údajov bez výslovného súhlasu dotknutej osoby je v štáte Illinois protizákonné.
Na vývojárskych stránkach IceWM (GitHub) sa odštartovala možnosť diskusie s vývojármi a komunitou okolo IceWM.
Open source ktorý naučí váš HW porozumieť hovorenej slovenčine, alebo rozprávať slovensky. Na spustenie slovenčiny su potrebný dobrovoľníci na zber a schvaľovanie obsahu https://commonvoice.mozilla.org/sentence-collector/#/
Prehľad dostupných jazykov https://commonvoice.mozilla.org/sk/languages
Výsledkom je open-source balík
STT = Speech-to-Textengine https://voice.mozilla.org/stt
TTS = Text-to-Speech https://voice.mozilla.org/tts
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
xserver-xorg-video-sis - X.Org X server -- SiS display driver
A ak sa to naštartuje po inštalácii, tak si môžeš nahodiť grafické prostredie príkazom
apt-get install lubuntu-desktop
v prípade že budeš chcieť odľachčené prostredie LXDE. Ale, počas inštalácie budeš musieť mať dostupnú sieť a rátaj s tým že to bude musieť za letu stiahnúť balíky ktoré budú veľké možno až ako jedno CD. Teda, kruh o priemere 116 mm s výrezom o priemere 47mm.Vzhľadom na to, že si začiatočník. Skús novšiu distribúciu napríklad mageu2 (i keď po pravde s tou sis grafikou bude možno v novších distribúciach väčší problém neviem ako sú udržiavané slobodné ovládače)
http://www.mageia.org/cs/downloads/
Ale v každom prípade ak sa ti podarí nainštalova sprav plný update (nemusí pomôcť lebo SIS) a nastav grafickú kartu a až potom reštartuj.
Mandriva aj magea má skoro rovnaké nastavovátko systému pod menom "mandriva/magea control center". Tam nastav grafiku hardver->nastav grafický server->gravická karta->xorg->sis
ps. je veľmi pravdepodobné že mandriva bežala na vesa driveri čo nemá 3D akceleráciu a pravdepodobne ju nemá ani sis driver.
ps2 takže zdá sa že nemá drm= 3Dakcelerácia ti nepojde
Milan velikánska vďaka Ti za pomoc pre začiatočníka. Sám viem, čo je to byť zúfalý a pomoci nikde. Nech Ta poteší priložená pesnička.
pre MILANA
ALEBO: Zohnať inštalačné DVD Windows, nabootovať a vybrať "Oprava systému", pozri sem: http://www.jiribrejcha.net/2010/01/instalace-a-oprava-windows/
A ohľadne inštalácie Ubuntu alebo spustenia LiveCD, tak by bolo dobré skontrolovať či si si nezapol UEFI Secure Boot do nejakéj obskúrnej hodnoty. Ubuntu má už dávno klúče umožňujúce s tým robiťm ale nie na všetkom.
Len tak mimochodom. Ako si to inštalačné médium napaľoval?
PS: Wubi inštalátor je podporovaný momentálne len na verzii 12.04, a Ty si inštaloval 13.04. Nevravelo to niečo že to robíš na vlastné rizoto?