Otázka

Sekcia: Ostatné 26.10.2013 | 07:59
Avatar default Debian  Používateľ

Už dlhšiu dobu mám v pláne splniť si svoj sen a spraviť v blogu seriál o práci s terminálom, hoci po nete je kopec kadeakých článkov a návodov, ja by som to chcel mať tu pod svojim menom, v svojom štýle , a pridávať tam postupne príkazy, ktoré ani nespadajú do základných vecí, ale skôr vecí na ktoré som natrafil v rôznych systémoch, a ich využitie je dosť ďalekosiahle, napríklad chroot, xephyr, ... . Chcel by som to napísať maximálne zrozumitelne, aby to každý pochopil, a dostal sa do toho, lebo hoci pre nás dlhoročných uživateľov, je to úplne bežná vec, a ani neriešime či sme v grafike, alebo v príkazoch, ale ja keď si spomeniem, na svoje začiatky, tak som mal nechuť, prišlo mi to ako dačo pre nerdov, musel som to kadekde hladať, trvalo mi dlho kým som sa všetko naučil, ale teraz viem čo sa najčastejšie využije, po prečítaní (toho seriálu, alebo čo to bude) by potom nemal mať človek problém napríklad prejsť s ubuntu hneď na arch. Ale napadlo ma že dakto možno bude proti, hoci sú to len blogy, ale aj tak chcem na to radšej počuť nejaký názor.

R.K
    • RE: Otázka 26.10.2013 | 08:39
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor

      pokial bude blogpost v ramci netikety, nevidim ziaden problem. ja ho uvitam urcite.

    • RE: Otázka 26.10.2013 | 11:13
      Avatar Ján Šuvada Linux MINT 20 MATE, EdUbuntu 23.10, Windows 11  Používateľ

      Ja osobne budem veľmi rád a už sa na to teším. Prajem hodne síl a zdravia pri písaní.

      "Keď ľudožrút používa vidličku a nôž, znamená to pokrok?"
    • RE: Otázka 26.10.2013 | 19:02
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Keď som videl nadpis témy "otázka", hneď som vedel čo tu bude :) Píš to ako články. Nikde nemáme napísané, že články musia mať nejakú predpísanú dĺžku, teda aspoň o tom neviem. Do blogov si hádž blbosti :)

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: Otázka 26.10.2013 | 19:50
      Avatar tomy   Návštevník

      budem rád, skús uviesť akú máš predstavu a potom sa dá aj pomôcť - prispieť

    • RE: Otázka 26.10.2013 | 20:04
      Avatar default Debian  Používateľ

      a ešte aby som nezabudol, mám kopec materiálov, ktoré ale nevlastním len ja, ale aj Branislav Poldauf, lenže toho som tu dlho nevidel, je tam plno vecí rôzneho zamerania a rozsahu, malo to byť celkovo základy linuxu, ale na zverejnenie by som potreboval súhlas, zatial toto nechám tak, dokonca aj o príkazoch tam mám dačo, to viem o tom že som robil ja, tak dačo z toho využijem, ale ešte mi pár vecí chýba, napríklad by bolo dobré kategorizovať blogy, aby nebolo všetko na kope, väčšiu organizáciu, idem to dávať postupne dokopy, a napíšem mirecovi, ak si to tu neprečíta

      R.K
      • RE: Otázka 26.10.2013 | 20:10
        Avatar default Debian  Používateľ

        už som tomu Braňovi napísal, tam bude treba podávať tie veci dokopy, a ak mi dá súhlas tak ich budem postupne publikovať

        R.K