Propagácia slobodného softvéru

Sekcia: Komunita 21.11.2013 | 21:57
Michelozzo   Návštevník

Ahojte, nenašiel by sa tu jeden-dvaja-desiati ľudia, ktorí by boli ochotní trochu spropagovať sobodný softvér v relácií Informačná vojna na Slobodnom vysielači? Chcelo by to niekoho asertívneho, kto vie rozprávať a triezvym spôsobom namotivovať ľudí. Slobodný softvér má obrovský potenciál a väčšina ľudí u nás asi ani netuší, aký pokrok urobil v posledných rokoch GNU/Linux (vrátane mňa, donedávna). Záujem z ich strany by podľa všetkého bol, len sa treba dohodnúť na čase. Skúste sa im ozvať, ak má niekto chuť. www.slobodnyvysielac.sk

    • RE: Propagácia slobodného softvéru 21.11.2013 | 23:51
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor

      ja mam hubu nevymachanu a aj by som siel, ale BB mam kus od ruky a je to tym padom casovo narocne pre mna.

      • RE: Propagácia slobodného softvéru 22.11.2013 | 13:42
        Avatar dumber   Návštevník

        da sa to poriesit cez skype v pohode ked niekto chce, piste norbert@slobodnyvysielac.sk relácia kde sa toho dotkli: http://archive.slobodnyvysielac.sk/2013-11-21_21-00_informacna-vojna-umravnenie-penazi-perhac.mp3 tu je všetko možné aj užitočné :) http://www.slobodnyvysielac.sk/informacna-vojna/m5/p19/r3 a ak ste niekto z BB mali by ste vidieť toto: http://www.youtube.com/watch?v=2uueEV-O2rg :)

    • RE: Propagácia slobodného softvéru 22.11.2013 | 14:29
      Avatar Jozef Bakoš Linux Mint, vlastny mutant :D  Používateľ

      hlasim sa ;) o mne je zname ze som bigboss v nasierany a prezentovany nazorov

      • RE: Propagácia slobodného softvéru 23.11.2013 | 09:19
        Avatar Michelozzo   Návštevník

        Tak to by si si mohol s Norom rozumieť... :D :P

    • RE: Propagácia slobodného softvéru 22.11.2013 | 15:13
      Avatar Michelozzo   Návštevník

      jj, v prípade krajnej núdze sa dá ísť do éteru aj telefonicky alebo cez skype, ale najlepšie by bolo tam byť osobne, po dohode tuším aj preplácajú cestu. Ja mám taký dojem, že na Slovensku je každý ajťák a čo ajťák to iný názor, tak tam potom prípadne choďte radšej aspoň dvaja ;) V každom prípade je to skvelá možnosť, ako odprezentovať tento portál aj konkrétne projekty.

      • RE: Propagácia slobodného softvéru 22.11.2013 | 15:50
        Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor

        zastupcovia SOIT by tam urcite nemali chybat.

        • RE: Propagácia slobodného softvéru 22.11.2013 | 17:39
          Avatar Michelozzo   Návštevník

          Podľa mňa by tam nemal chýbať Stanislav Hoferek a Greenie :) (ak ešte pokračuje po tom, ako Ubuntu začal implementovať "podivuhodné" funkcie; ja som preventívne všetko "ubuntové" zavrhol), ale to už je na vás, vy sa medzi sebou lepšie poznáte kto, čo a ako robí. Ja som ani nevedel, že nejaká SOIT existuje, idem prelúskať ich stránky :) Téma je dosť široká, mne osobne by nevadilo, ak by takých relácií bolo aj viac napr. tematických (kancelária, multimédiá, hardware...), prípadne by niekto mohol pripravovať (aj externe) pravidelné správy o novinkách vo svete slobodného softvéru, ale to už som sa nechal uniesť... :)Skrátka začať to tlačiť medzi ľudí, tá možnosť tu je a pomohlo by to všetkým. Stačí, keď sa dohodnete medzi sebou a s B. Bystricou.

          • RE: Propagácia slobodného softvéru 22.11.2013 | 18:47
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            Nápad je to pekný a chválihodný, ale skype ide s otvoreným softwérom dokopy ako ryba s trojkolkou.

            • RE: Propagácia slobodného softvéru 23.11.2013 | 09:18
              Avatar Michelozzo   Návštevník

              To hej. A v štúdiových PC majú tuším aj Okienka (to píšem pre všetkých Ultraz, aby ich z toho kleplo radšej doma a nie až v štúdiu). Ale čo ja s tým narobím...

              • RE: Propagácia slobodného softvéru 23.11.2013 | 10:28
                Avatar WlaSaTy   Návštevník

                Nič. Ale za to štúdiové PC neposadíš človeka čo bude prednášať o slobodnom prostredí. Len mi nejde do hlavy prečo by mal ten človek priamo používať uzavrený SW (skype) aby mohol rozprávať o otvorenom SW (napr. Linphone). Vegetariána predsa tiež nepozveš prednášať na súťaž vo varení gulášu. Iste pochopíš že tento typ zhody okolností nie je o slušnosti ale o bulvári ktorý má špecifické zákonotosti. A to prospieva iba tomu, kto rozdá karty. No a hosť to nebude.

                • RE: Propagácia slobodného softvéru 23.11.2013 | 14:58
                  Avatar Michelozzo   Návštevník

                  Začni počúvať a o týždeň-dva sa porozprávame o bulvári. To že idú na čom idú je skôr z núdze. Svojou poslednou vetou som chcel naznačiť niečo iné, ale netrúfol som si to napísať... :)

                  • RE: Propagácia slobodného softvéru 23.11.2013 | 16:00
                    Avatar WlaSaTy   Návštevník

                    Ďakujem za ponuku, ale najprv som si prečítal ako sa to rádio zverejňuje a smelo môžem povedať že sa s nimi nestotožňujem. Nezdieľam totižto názor že je vhodné orodovať za pravicových extrémistov a podporovať ich vstup do verejného života tak ako písali v ich blogu. Kotleba do politiky nepatrí aj keď zaň orodujú náckovia v tom slobodnom rádiu.

                    Takže, ak po mňe chceš aby som počuval také rádio, tak si mierne povedané: na omyle.

                    • RE: Propagácia slobodného softvéru 23.11.2013 | 18:21
                      Avatar Michelozzo   Návštevník

                      Ja ti tvoj názor neberiem a ani ťa do ničoho nenútim. A hoci politika s týmto nijako nesúvisí, ohľadom inkriminovaného Mariána a jeho miesta v politike s tebou dokonca súhlasím (rovnako, ako niektorí ľudia, ktorí v tom rádiu pracujú). Fakt neviem, o čo ti ide.

                      • RE: Propagácia slobodného softvéru 23.11.2013 | 19:09
                        Avatar WlaSaTy   Návštevník

                        Nehodlám príjmať informácie od rádia ktoré sa nehambí za podporu náckov. A tak isto s nimi nehodlám paktovať a ani ich podporovať.

                        Tým článkom v blogu na ktorý som poukazoval som potvrdil že to súvisí s politikou keďže politika je priamo v tom blogu spomínaná. A ak nerozumieš o čom tam ide, tak to prosím Ťa neagituj za radikálnych náckov. Takých článkov ako som vypichol tam majú plno.

                      • RE: Propagácia slobodného softvéru 23.11.2013 | 19:50
                        Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ

                        Ahoj, Michelozzo. Ty si z Martina ? edo

                        G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                      • RE: Propagácia slobodného softvéru 23.11.2013 | 21:01
                        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                        Kecy o slobode (slobodnom vysielaní) z MS Windejsi a Skype, požehnané náckami, toto je fakt zabijácka kombinácia. Už mi dlhšie nič nezdvihlo tak tlak ako toto slobodné vysielanie a tvoje názory.

                        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                        • RE: Propagácia slobodného softvéru 23.11.2013 | 21:07
                          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                          Ešte by som doplnil, celý web je ultra slobodný, rovnako ako ten MS doc dokument na hlavnej stránke, vysielanie vo Flashi, videá vo Flashi, proste ukážka slobody a podpory slobodných formátov.

                          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                        • RE: Propagácia slobodného softvéru 23.11.2013 | 21:34
                          Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ

                          Mário.

                          Prestaň, prosím Ťa. 

                          (pokiaľ to nemyslíš ako srandu, samozrejme)

                          Ako vôbec môžeš kritizovať veci tak irelevantné, ako je vybavenie akéhosi undergrund-ového BB štúdia, a jeho súvislosť s obsahom, ktoré vysiela do I-netu ?!

                          Za plusko im slúži, že vôbec ako jediní informovali formou videa (pozri si moj blog) o zásahu policajtov na akademickej pôde UK Blava. Žiadne iné média okrem tých, ako sú tie s tým (MS_positive) zariadením o tom vážnom porušení /stavy SR VÔBEC ALE VÔBEC neinformovali, až v nedeľu také neurčité reči .....

                          G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                          • RE: Propagácia slobodného softvéru 23.11.2013 | 22:11
                            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                            Ja beriem slobodu ako absolútnu hodnotu. Tváriť sa slobodný tým že zneužíva bojovníkov za slobodu, tým že linkuje videá na nich a pritom si hodí na hlavnú stránku dokument o sebe v evil MS DOC? To už nieje ani smiešne, ale smutné. Pre mňa to nieje slobodný vysielač, používa uzatvorené technológie, prv než to od nich niekto vyžadoval sa zapredali výpalníckym firmám. Čítal som knihu o Slovenskom národnom poklade, ako sa ľudia nechali mučiť, aby fašisti nezistili kde je zakopaný, títo by ťa predali za pár drobných. Edo ver mi toto nieje slobodný vysielač.

                            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                            • RE: Propagácia slobodného softvéru 23.11.2013 | 22:24
                              Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ

                              Mário.

                              Ktorý .doc dokument máš konkrétne na mysli (?), neviem to nájsť čo to je a kde konkrétne.

                              Edo

                              G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                              • RE: Propagácia slobodného softvéru 23.11.2013 | 22:31
                                Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                                Je meniaci sa obrázok, pod tým menu a pod tým ->
                                Leták SV a Z&V (pdf) samolepka Leták SV a Z&V (doc)
                                čo je jasné, že sa ani neunúvali zistiť či nejaký slobodný formát existuje. Prepáč, ale sympatizanti MS pre mňa nikdy nebudú vzorom slobody.

                                Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: Propagácia slobodného softvéru 23.11.2013 | 21:44
      Avatar Michelozzo   Návštevník

      Tak ten článok čo nalinkoval wlasaty som si konečne prečítal a nenašiel som nič extrémistické ani v diskusii pod ním. Ale možno má niekto lepšie oči. Kto chce, nech ide prezentovať open-source do RTVS, alebo do Markízy, ak má tú možnosť, ja sa poteším hocičomu, len nech sa to dostane k ľuďom. Tak sa pekne upokojte - iba som poukázal na otvorené dvere v tomto rádiu. Ak to pre niekoho automaticky znamená podporu extrémistov, je to jeho vec, ja takéto skratkovité myslenie nezdieľam. A kritizovať niekoho za to, že nepoužíva slobodný softvér sa nedá nazvať práve ukážkou tolerancie, o ktorej predovšetkým by mal open-source byť. Aspoň ja to tak vnímam. Nie, nie som z Martina.

      • RE: Propagácia slobodného softvéru 23.11.2013 | 22:01
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Chcel som si poistiť Tvoje priznanie že považuješ za správne orodovať za Kotlebu a že to považuješ za správne. A som rád, že si ho učinil. Chceš k tomu ešte niečo dodať, napróklad že Kotleba podľa Teba nie je extrémista?

      • RE: ... 23.11.2013 | 22:17
        Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ

        Ahoj, Michelozzo.

        Ja si nemyslím, že podporuješ extrémizmus (čo je to?). Napíš mi na môj email, ktorý mám vo svojom nicku 'dodoedo'. Dáme reč. Ja si naopak  myslím, že slobodnyvysielac.sk robí dobrú prácu a nepropaguje extrémizmus, aspoň som si to nevšimol. Môj blog ho dosť často cituje ako odkaz ...     

        :-)

        G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
        • RE: ... 24.11.2013 | 21:00
          Avatar Michelozzo   Návštevník

          Prepáč, ale už ma to tu nezaujíma. Istý troll to tu zvrhol na celkom marginálnu tému.

          • RE: ... 24.11.2013 | 23:16
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

            Ja keď počujem MS a Skype som hneď vo vývrtke, neber to osobne, ale pre mňa bude slobodný vysielač len taký, čo spĺňa známky slobody a to znamená sa oprostiť od špehovacích nástrojov veľkého brata. Už len používaním Skype sa nechávaš dobrovoľne odpočúvať, teda toto platí pre všetky uzatvorené softvéry. Je to nezlučiteľné so slobodou.

            Stačí sa nad tým zamyslieť.

            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
            • RE: ... takže tak. 25.11.2013 | 09:40
              Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ

              Mário, kámo. Teraz si mi nahral na smeč:

              "... ale pre mňa bude slobodný vysielač len taký, čo spĺňa známky slobody a to znamená sa oprostiť od špehovacích nástrojov veľkého brata. Už len používaním Skype sa nechávaš dobrovoľne odpočúvať, teda toto platí pre všetky uzatvorené softvéry. Je to nezlučiteľné so slobodou."

              Ale PRÁVE PRETO je treba s nimi komunikovať a vysvetliť im tieto veci o Slobode softvéru, ako o denno-denom duševnom cvičení, lebo čo ak (a v tejto ľudovej slovensko-trollovej Ďžamahírijí sa netreba ani tomu čudovať), čo ak o tom nevedia, vznikli príliš narýchlo a svojpomocne a pod.  Je treba sa s nimi kontaktovať a ponúknuť pomoc našich znalostí FOSS.

              G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."