Nvidia odinstalacia ovladacov

Sekcia: Aplikácie & Desktop 07.01.2014 | 02:40
Avatar Lejla   Používateľ

Som v tomto viac menej novacik no po roku kludneho pouzivania OS (ubuntu 12.04) sa mi stal mensi problem s grafickou kartou teda viac menej s jej ovladacmi.Po upgrade-e a restartovani PC mi graficka prestala fungovat ako ma a ostala som visiet na terminali nikam viac ma pc nepusti.Mam Nvidia Ge Force 7950GX2...Presla som niejedno forum i anglicke kde som nasla len dva taketo problemy no riesili ich odinstalaciou ovladacov a opatovnym nainstalovanim tych spravnych..Mne sa to vsak nepodarilo terminal somnou nechce spolupracovat a neviem sa tohto problemu zbavit..Prosim moze mi niekto pomoct?

    • RE: Nvidia odinstalacia ovladacov 07.01.2014 | 14:25
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      terminal somnou nechce spolupracovat a neviem sa tohto problemu zbavit

      Terminál je tvoj kamarát :) Skús napísať do terminálu

      sudo apt-get install --reinstall nvidia-graphics-drivers

      Ak budeš mať šťastie, tak to zaberie.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: Nvidia odinstalacia ovladacov 07.01.2014 | 17:27
        Avatar Lejla   Používateľ

        Kamarat bol pokym robil co chcem ted uz nie..Ja teda niesom z tych stastnych jeho odpoved Unable to locate package nvidia graphics drivers...takze ked nieje schopny on tak co by este pomohlo?

        • RE: Nvidia odinstalacia ovladacov 07.01.2014 | 18:16
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          Grafickú kartu Nvidia som zrušil už dávnejšie, ale balík s ovládačmi by sa mal volať nvidia-current pre nové grafické karty a je dostupný po aktivovaní "restricted" repozitárov (zdrojov softwéru). Skús v tom príkaze prehodiť názov balíčka. Menom som si neni istý keďže tu mám teraz len 14.04 a v ňom sa to mohlo zmeniť.

          Ak by to ajtak nešlo, tak by bolo jednoduchšie si spomenúť ako sa inštaloval prvotný ovládač. S opensource ovládačom takéto niečo nastane naozaj málokedy, skôr closed source ovládače stiahnuté zo stránok nvidia a inštalované spustením daného balíka zvykli takto zblbnúť pri rutinnom upgrade jadra.

          • RE: Nvidia odinstalacia ovladacov 07.01.2014 | 18:43
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

            Jasne, správne to má byť nvidia-current

            Ešte doplním, nie že zvykli blbnúť pri upgrade jadra, ale robia to so stopercentnou istotou.

            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
            • RE: Nvidia odinstalacia ovladacov 07.01.2014 | 19:11
              Avatar WlaSaTy   Návštevník

              To je dôvod prečo vznikli restricted repozitáre. Otázkou je, či ich má povolené. Niektoré takéto ovládače sa dokázali totižto takto prevaliť tými distribučnými, aj bez súhlasu používateľa. Odbúral sa s tým tento typ problému. Robil to napríklad virtualbox. Ale či to zvládlo Ubuntu práve s Nvidiou, tak to nezistím. To železo čo som mal už bolo pomleté na vedecké účely v laboratóriu univerzity.

        • RE: Nvidia odinstalacia ovladacov 08.01.2014 | 19:19
          Avatar pol   Návštevník

          ahoj, hod sem vypis z tohto comandu

          jockey-text -l
          
          u mna to vypise toto

          $ jockey-text -l
          xorg:nvidia_304 - NVIDIA accelerated graphics driver (Proprietary, Disabled, Not in use)
          xorg:nvidia_304_updates - NVIDIA accelerated graphics driver (post-release updates) (Proprietary, Disabled, Not in use)
          xorg:nvidia_319 - NVIDIA accelerated graphics driver (Proprietary, Enabled, In use)
          xorg:nvidia_319_updates - NVIDIA accelerated graphics driver (post-release updates) (Proprietary, Disabled, Not in use)
          
          • RE: Nvidia odinstalacia ovladacov 09.01.2014 | 22:06
            Avatar Lejla   Používateľ

            nic co by bolo pozitivne :-/ jockey-text:error: no such option: -1

            • RE: Nvidia odinstalacia ovladacov 09.01.2014 | 22:19
              Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ

              Nemáš tam chybu ?

              Ten príkaz má parameter malé L:

              jockey-text -l
              G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
            • RE: Nvidia odinstalacia ovladacov 09.01.2014 | 22:22
              Avatar Lejla   Používateľ

              pardon vidim ze tam malo byt L ale v tom pripade mi nevypisalo nic

              • RE: Nvidia odinstalacia ovladacov 09.01.2014 | 22:30
                Avatar Lejla   Používateľ

                Trvalo mu to ale predsa daco xorg:nvidia_173 - NVIDIA accelerated graphics driver (Proprietary, Enable, In use ) xorg:nvidia_173_updates - NVIDIA accelerated graphics driver (post-release updates)(Proprietary, Disable, Not in use) xorg:nvidia_304 -NVIDIA accelerated graphics driver (Proprietary, Disabled,Not in use ) xorg:nvidia_304_updates- NVIDIA accelerated graphics driver (post-release updates)(Proprietary, Disable, Not in use) xorg:nvidia_96 - NVIDIA accelerated graphics driver (Proprietary, Disabled,Not in use )

            • jockey-text 09.01.2014 | 22:25
              Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
              G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
              • RE: jockey-text 09.01.2014 | 22:32
                Avatar Lejla   Používateľ

                dik kuknem na to dufam ze uz konecne pomoze

                • RE: jockey-text 09.01.2014 | 23:05
                  Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                  A už si vyskúšala ako sme ti písali?

                  sudo apt-get install --reinstall nvidia-current
                  Pretože pokiaľ toto zaberie, vyhneš sa veľa komplikáciam do budúcnosti.

                  Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                  • RE: jockey-text 09.01.2014 | 23:14
                    Avatar Lejla   Používateľ

                    hej hej skusala sprvu sa zdalo ze sve pojde ok ale potom vypisal ze nevedel stianut nejake archivy :(

    • RE: Nvidia odinstalacia ovladacov 10.01.2014 | 05:55
      Avatar Lejla   Používateľ

      tak ovladace sa mi podarili preinstalovat no moj problem to zjavne nevyriesil stale ostavam na terminali ...ma niekto nejaky navrh ako sa toho zbavit?

      • RE: Nvidia odinstalacia ovladacov 10.01.2014 | 11:00
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        V tom prípade by bolo vhodné pripojiť logy z /var/log pod názvom Xorg.*.log a výstup z príkazu dmesg.

      • RE: Nvidia odinstalacia ovladacov 10.01.2014 | 13:33
        Avatar pol   Návštevník

        Takze teraz tam mas nainstalovane xorg:nvidia_173 alebo xorg:nvidia_173_updates?

        Ja by som na tvojom mieste skusil toto:

        sudo jockey-text -e xorg:nvidia_173;sudo cp /etc/X11/xorg.conf /etc/X11/xorg.conf.bkp;sudo nvidia-xconfig; sudo reboot
        

        a ak to nepojde tak:

        sudo jockey-text -e xorg:nvidia_173_updates;sudo cp /etc/X11/xorg.conf /etc/X11/xorg.conf.bkp1;sudo nvidia-xconfig; sudo reboot
        
    • RE: Nvidia odinstalacia ovladacov 12.01.2014 | 23:39
      Avatar Lejla   Používateľ

      Tak ludkovia moj problem docasne vyrieseny ...chcem sa vsem podakovat aj ked vase rady boli uzitocne do buducna no ted nepomohli a mne uz cely terminal a jeho prikazy sli krkom takze nakoniec fungujem na kubuntu nakolko ubuntu nemalo uspech pri obnove OS..no budem si uz velmi davat pozor na aktualizacie co povolit a co nie, pretoze i ked som sa naucila par novych veci ale obralo ma to o hodne casu :Deste raz dik vsem