Zdravím, nepozná niekto nejaký soft na úpravu decibelov vo zvukových formátoch pre Debian? Za každú odpoveď vopred ďakujem
soft na úpravu decibelov
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Zdravím, nepozná niekto nejaký soft na úpravu decibelov vo zvukových formátoch pre Debian? Za každú odpoveď vopred ďakujem
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
3. ročník Bratislava OpenCamp sa uskutoční 5. 4. 2025
Po covidových rokoch a ďalších prekážkach je pred nami tretí ročník, ktorý sa uskutoční v apríli 2025 na FIIT STU v Bratislave. Prvý aj druhý ročník konferencie sa tešil účasti okolo 300 ľudí, veríme že tretí ročník bude ešte lákavejší.
Zdroj: Bratislava OpenCamp
Aj v roku 2025 sa v Bruseli uskutoční podujatie "Free and Open source Software Developers’ European Meeting" (FOSDEM). Viac na jeho stránkach.
Zdroj: https://fosdem.org/2025/
Komerčné riešenie pre virtualizáciu VMware Workstation Pro bolo uvolnené bezodplatne pre osobné použitie približne od mája 2024. Jedná sa o veľmi kvalitný virtualizačný nástroj pre windows aj linux.
Vznikla česká webová stránka venovaná distribúcii EndeavourOS s podporou Arch-Linux.cz. Táto distribúcia je založená na Arch linuxe. Inštalácia je založená na Calamares.
Zdroj: EndeavourOS.cz
V rámci updatov k 1.6.2024 bol vydaný respin MX linuxu pre single board počítač Orange Pi.
Zdroj: Mxlinux org
Vyšla nová verzia rolling-update distribúcie Manjaro, ktorá spája silu Arch Linuxu s jednoduchosťou user-friendly distribúcii. Okrem najnovšieho jadra je k dispozícii pre priaznivcov KDE aj najnovšie rozhranie Plasma 6. Manjaro vychádza vo verziách s KDE, GNOME a XFCE.
Zdroj: Distrowatch
Bola vydaná verzia 0.10 textového editoru neovim. Nová verzia obsahuje množstvo vylepšení LSP protokolu, zvýrazňovania syntaxe pomocou Tree-sitteru a ďalších menších zmien. Kompletný zoznam noviniek je dostupný v oznámení o vydaní.
Zdroj: neovim.io
Retro distribúcia arix prináša prostredie kde 1.1.2 na Debian 13 (trixie).
Zdroj: ariasft.github.io
V Greenie knižnici bola vydaná prvá kniha, ktorá je vytvorená z väčšiny umelou inteligenciou. Pokrýva udalosti Druhej svetovej vojny, vrátane rôznych doplnkových tém. Kniha je v angličtine.
Zdroj: Blog na Denníku N
Retro web poskytuje informácie o starom hardvéri
Zdroj: The Retro Web
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
Ja to moc nepoužívam, ale keď som použil tak Audacity. Hmm teda vlastne neviem či vie aj decibely, alebo len znížiť zvýšiť hlasitosť.
Tazko povedat co si zadavatel predstavuje pod pojmom upravy decibelov a pojmom zvukovych formatov pre debian. Hlasitost si moze stiahnut aj v alse alebo klikatku na nastavenie urovne hlasitosti, ci priamo na zosilovaci/reproduktoroch ak takym niecim disponuje.
Pokial to chce ulozit tak najlepsi na tento task je pod linuxami asi audacity - dokaze si tam nastavit vystupnu uroven, nakomprimovat, nasadit na zvuk gate-limiter a podobne ficurky. Ale to by uz asi mal vediet co robi. Kym nenapise co presne chce dosiahnut, tak mu asi nikto presnu odpoved neda.
Vďaka za odpovede!
Hádžem mp3 do klasického jukeboxu a v niektorých potrebujem znížiť decibely, pretože medzi niektorými rozdiel napríklad 5 db, tak to dosť ničí zosilňovač a aparatúru.
môžeš skúsiť program "easymp3gain" pár krát som ho použil na úpravu hlasitosti pesničiek..
ako pise Juraj, urcite by som isiel do nejakeho automatizovaneho riesenia, pretoze hlasitost je velmi relativna a pokial by si to robil rucne, kludne sa ti moze stat ze konecne rozdiely budu este vyraznejsie. Vid. clanky tykajuce sa fenomenu "loudness wars". Nevraviac o tom ze toto robit pri desiatkach ci stovkach skladieb by bola robota pre vraha.