Skype opat zase nejde prihlasit ATHLON XP

Sekcia: Aplikácie & Desktop 15.10.2014 | 08:06
Avatar JohnCenaWWE   Používateľ

ahojte uz som to tu riesil mam stary athlon xp a skype 4,2 a nedalo sa prihlasit ale cez prikaz sed -i 's#4\.2\.0\.11#4\.3\.0\.37#g' $(which skype) a uz to slo ale vcera znicoho nic ocovi zase nejde prihlasit aj ked skype ukazuje ze je 430,37 ale neda sa prihlasit neviete preco?a vraj mu sem tam hadzalo ze zadajte heslo ze ste dlho neboli prihlaseny,ako keby sa to samo aktualizovalo ,lebo predtym ked som dal aktualizovat tak to robilo,ale oco vravi ze nedaval nic aktualizovat,skusil som na novo nahodit Lubuntu 14,04lts ale nepomohlo naisntaloval som skype 420,13 a prikazom som dal na 430,37 ale neda sa furt prihlasit,a vsimol som si ze ked som na novo daval Lubuntu to iste co mam na CDcku tak uz ma trosku inaksie ikony aj v mozzile sa mi uz neda nastavit v doplnkoch Noia4,atd proste zeby ine reporty boli?diki poradte ako spojazdnit ten skype to je najhlavnejsie tu som to riesil http://www.abclinuxu.cz/poradna/linux/show/394638

HP Compaq nx-6325 Mobile AMD Sempron(tm)Processor3500+ Memory 896MB Operating System Lubuntu 14.04'Trusty Tahr'+WinXP
    • RE: Skype opat zase nejde prihlasit ATHLON XP 15.10.2014 | 08:16
      Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

      Chaoticky to vsetko riesis. Ked mas problem tak hned reinstalujes. To v linuxe nieje vobec potreba pokial sa jedna o ozaj lubuntu a nie o nejaky pofiderny fork ala XP.

      Skus sa najskor pozriet do logov ci naozaj nebol system aktualizovany resp. iba skype.

      • RE: Skype opat zase nejde prihlasit ATHLON XP 15.10.2014 | 08:17
        Avatar JohnCenaWWE   Používateľ

        diki a kde by som to nasiel ,please naukamenuj ma

        HP Compaq nx-6325 Mobile AMD Sempron(tm)Processor3500+ Memory 896MB Operating System Lubuntu 14.04'Trusty Tahr'+WinXP
        • RE: Skype opat zase nejde prihlasit ATHLON XP 15.10.2014 | 08:42
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

          Ak sa aktualizovalo nájdeš ho cez

          cat /var/log/apt/history.log | grep -i skype

          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • RE: Skype opat zase nejde prihlasit ATHLON XP 15.10.2014 | 08:46
            Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

            +1

        • RE: Skype opat zase nejde prihlasit ATHLON XP 15.10.2014 | 08:46
          Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

          :) ja tu od toho niesom... Pockaj, pohladam to aby som netlapal.

    • RE: Skype opat zase nejde prihlasit ATHLON XP 17.10.2014 | 17:57
      Avatar JohnCenaWWE   Návštevník

      tu je riesenie

      zkopirujes z JinePC cely adresar /home/tve_jmeno/.Skype na AthlonPC do /home/tve_jmeno/.Skype :)
      na Athlonu (pokud mas jine jmeno uzivatele) pak nastavis vlastnictvi:
      sudo chown -R tve_jmeno_na_athlonu:tve_jmeno_na_athlonu /home/tve_jmeno/.Skype

      jeste jednou upozornuju, ze profil z JinePC MUSI mit nastaveno automaticke prihlasovani pri zapnuti Skype(jinak v 4.2 stejne nejde)... a zaroven NESMIS pak na AthlonPC dat ve Skype odhlasit(prestalo by to chodit a musel bys zas pretahnout profil z JinehoPC)

      diki odvedla