Nemôžem nastaviť Cairo dock aby naštartovalo automaticky ,ale musím ho zapínať z predvoľby.Už som ho dal aj do "programy po štarte a nič!Sedlák,sedlák nasadil stromy kvety....
Nemôžem nastaviť Cairo dock aby naštartovalo automaticky ,ale musím ho zapínať z predvoľby.Už som ho dal aj do "programy po štarte a nič!Sedlák,sedlák nasadil stromy kvety....
Bola vydaná nová verzia Linux Mint 20.1 Ulyssa s LTS podporou - v troch vydaniach s desktopmi Cinnamon, MATE a Xfce. Bližšie informácie ako aj linky na download nájdete na domovskej stránke a na stránkach DistroWatch.com
Na vyše 100 tisíc firewall, VPN gateway a access point controller zariadeniach značky Zyxel bol nájdený účet s administrátorskými privilégiami, ktorý bol zapísaný priamo v kóde firmvéru. Tento účet zabezpečil útočníkovi root prístup či už cez ssh, alebo cez webadmin interface.
Dnes bol vydaný Quassel 0.14-rc1. Quassel IRC je moderný multiplatformový distribuovaný IRC klient.
Projekt Common Voice je iniciatíva Mozilly, ktorá pomáha strojom učiť sa, ako rozprávajú skutoční ľudia.
Zhromažďujeme hlasové vzorky nielen pre najpoužívanejšie jazyky, ale aj pre jazyky s menšou populáciou hovoriacich.
Publikovanie rôznorodého súboru hlasov umožní vývojárom, podnikateľom a komunitám aby túto medzeru riešili sami.
Popri dátovom súbore Common Voice taktiež budujeme aj open source nástroj na rozpoznávanie reči s názvom Deep Speech.
Odteraz môžete darovať svoj slovenský hlas a pomôcť nám tak vybudovať open source hlasovú databázu. Tu potom môže použiť ktokoľvek na tvorbu inovatívnych aplikácií pre zariadenia a pre web. Čítajte vety a pomôžte strojom naučiť sa, ako hovoria skutoční ľudia. Skontrolujte prácu ďalších dobrovoľníkov a vylepšite jej kvalitu.
O projekte: https://commonvoice.mozilla.org/sk/about Často kladené otázky: https://commonvoice.mozilla.org/sk/faq
Amazon, Alphabet - dcérska spoločnosť Google a Microsoft používali fotografie ľudí na trénovanie technológii pre rozpoznávanie tváre bez získania súhlasu dotknutých osôb. Fotografie boli súčasťou IBM databázy Diversity in Faces. Fotografie boli anotované parametrami ako napríklad symetria tváre, dĺžka nosa, výška čela, atď. Zber, uchovávanie a používanie biometrických údajov bez výslovného súhlasu dotknutej osoby je v štáte Illinois protizákonné.
Na vývojárskych stránkach IceWM (GitHub) sa odštartovala možnosť diskusie s vývojármi a komunitou okolo IceWM.
Open source ktorý naučí váš HW porozumieť hovorenej slovenčine, alebo rozprávať slovensky. Na spustenie slovenčiny su potrebný dobrovoľníci na zber a schvaľovanie obsahu https://commonvoice.mozilla.org/sentence-collector/#/
Prehľad dostupných jazykov https://commonvoice.mozilla.org/sk/languages
Výsledkom je open-source balík
STT = Speech-to-Textengine https://voice.mozilla.org/stt
TTS = Text-to-Speech https://voice.mozilla.org/tts
Za hodinu začína online virtuálne stretnutie ľudí z odboru IT bezpečnosti KyberKatovna 7 (zplošťujeme křivky)
NodeGUI slúži na písanie multiplaformných desktopových aplikácií v Node.js a CSS. Beží na QT 💚, nepotrebuje Chromium, takže je nenáročné na procesor a pamäť.
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
... a k tomu iné veci čarovné...
Niečo robíš zle. Asi nepridávaš správny program. Popíš odkiaľ pridávaš cairo-dock, z akého umiestnenia.
systemove opatrenie-programy pri štarte-cairo dock
čo znamená cairo dock/Falcbak mode?/
Na spustenie Cairo-Docku je niekoľko ciest, najjednoduchšie pokiaľ funguje kliknúť naň keď je spustený pravým tlačítkom myši a vybrať Cairo-Dock -> Spustiť Cairo-Dock pri štarte.
ani s pravým tlačítkom mi nejde,neviem či sa to nenastavuje cez terminál,lebo na tom druhom linuxe mi šlapal..
Laco keď klikneš pravým tlačítkom na Cairo Dock, tak mi nehovor že sa ti nevyroluje menu s nastaveniami.
Vyroluje,aj to zaškrtnem ale ničevóó..
A keď si ho skúšal pridať medzi programy spúšťané pri štarte, tak si použil príkaz cairo-dock ?
normálne som dal pridať Cairo-dock a je tam,poslal by som ti screen ale zasa mi to neberie,tá istá chyba ako minule.
<hr/>
Táto chyba by sa štandardne nemala vyskytnúť. Znamená buď internú chybu v skripte, alebo neočakávané dáta od užívateľa.
<hr/> Už sme vyslali tím špeciálne vycvičených opíc, aby situáciu vyriešili. <hr/> <h2>Podrobnosti</h2>
Na screenshoty si radšej nainštaluj Shutter a tam si nastav nech sa ukladajú snímky ako .jpg. Pretože ty teraz ukladáš screeny ako .png a tie sú omno väčšie, musel by si ich skonvertovať napríklad v Gimpe, alebo inom grafickom programe ktorý používaš.
Daj spúšťať pri štarte ale nastav to ručne cairo-dock pozor na veľkosť písmen, Linux je citlivý, takže nie veľké C. Toto musí fungovať, všetkým to funguje :)
Pretože posledné dve možnosti sú spostiť to cez .xsession, alebo autostart a to bude horšie.
Skúšal som ten Shutter,screen má 79 kB aj tak vypisuje tú istú chybu.Viz hore.
Takže som ho znova odobral,chyba bola že v tom druhom riadku som nič nepísal..vyriešené,ale prečo to neberie screen obrazovky neviem,už som aj zmenšil veľkosť ,robím len výrez aj tak pozri dole.
To s tým obrázkom Ti tu už vysvetlovali. Nepoužívaj diakritiku v súboroch ktoré sem chceš nahrávať.
môžeš mi napísať postup ako daš na diskusiu pr-screen?Snímku zachytím,najprv bola viac ako 2MB,ale neberie mi ani menšie...
Premenuj ju tak, aby nemala v názve diakritiku (to si už zvládol), a zachovaj jej koncovku akú mala pred tým (png, jpg, gif, pcx, ...). Na tomto musíš ešte zapracovať. Ak by bol ten obrázok veľký (nad 2M), tak ho otvor napríklad v gimp-e, urob výrez dôležitých častí, a daj ho uložiť napríklad ako jpg. Alebo si vyber snímok len časti obrazovly, alebo len aktuálneho okna. Toto si môžeš precvičiť neskôr. Ako v škole :-)
Ako píše Wlasatý problém je s diakritikou. V nastaveniach tam kde si menil png na jpeg sa dá zmeniť aj default názov, tak si ho zmeň na screen_%NNN. (Pôvodný bol $name_%NNN)
Pozri prílohu.
skúška
skúška
nejde.
V LinuxMint a ani iných distrách (Gnome) nie je žiaľ taký prepracovaný nástroj na prezeranie obrázkov, ako je v KDE – Gwenview. Umožňuje okrem prezerania aj úpravu veľkosti, orezávanie a iné a keďže mne osobne v LinuxMinte veľmi chýbal, tak som si ho tam doinštaloval a nastavil ako predvolený prehliadač obrázkov. (Samozrejme sú tu aplikácie ako Gimp, Pinta, ale prečo používať ešte iné prídavné programy na jednoduchú úpravu, keď to zvládne jeden program)
Ak teda chceš, tak vyskúšaj tento program – inštalácia cez terminál:
vytvorenie foto obrazovky:
1. klik na tlačidlo prt sc (print screen)
2. otvorí sa okno programu Snapshot → Uložiť ako → vybrať kam a pomenovať bez diakritiky. Obrázok bude mať automaticky koncovku png. !! Pri pomenúvaní obrázka nesmieš zmazať koncovku png príp. JPG
3. Otvoriť obrázok v Gwenview → Upraviť → Zmeniť veľkosť – ja dávam cca 700 x XXX (druhé číslo je dosadené automaticky pri zaškrtnutej voľbe „Zachovať pomer strán“ → Uložiť
4. Kontrola veľkosti → pravý klik na súbor obrázka → Vlastnosti → a tu zistíš, že bude mať rádovo iba niekoľko KiB.
Inak zmena veľkosti obrázka sa takto jednoducho dá urobiť aj Pinte. Toto je tiež môj obľúbený editor obrázkov – jednoduchý a prehľadný :)
EDIT// Všimni si, že v Tvojich obrázkových prílohách chýbajú koncovky png alebo JPG