Cairo dock neštartuje

Sekcia: Aplikácie & Desktop 12.11.2014 | 15:52
Avatar laco2 cinamon  Používateľ

Nemôžem nastaviť Cairo dock aby naštartovalo automaticky ,ale musím ho zapínať z predvoľby.Už som ho dal aj do "programy po štarte a nič!Sedlák,sedlák nasadil stromy kvety....

    • RE: Cairo dock neštartuje 12.11.2014 | 16:48
      Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

      ... a k tomu iné veci čarovné...

      Niečo robíš zle. Asi nepridávaš správny program. Popíš odkiaľ pridávaš cairo-dock, z akého umiestnenia.

      • RE: Cairo dock neštartuje 13.11.2014 | 06:06
        Avatar laco2 cinamon  Používateľ

        systemove opatrenie-programy pri štarte-cairo dock

        čo znamená cairo dock/Falcbak mode?/

    • RE: Cairo dock neštartuje 12.11.2014 | 22:28
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Na spustenie Cairo-Docku je niekoľko ciest, najjednoduchšie pokiaľ funguje kliknúť naň keď je spustený pravým tlačítkom myši a vybrať Cairo-Dock -> Spustiť Cairo-Dock pri štarte.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: Cairo dock neštartuje 13.11.2014 | 06:08
        Avatar laco2 cinamon  Používateľ

        ani s pravým tlačítkom mi nejde,neviem či sa to nenastavuje  cez terminál,lebo na tom druhom linuxe mi šlapal..

        • RE: Cairo dock neštartuje 13.11.2014 | 06:29
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

          Laco keď klikneš pravým tlačítkom na Cairo Dock, tak mi nehovor že sa ti nevyroluje menu s nastaveniami.

          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • RE: Cairo dock neštartuje 13.11.2014 | 07:00
            Avatar laco2 cinamon  Používateľ

            Vyroluje,aj to zaškrtnem ale ničevóó..

            • RE: Cairo dock neštartuje 13.11.2014 | 13:16
              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

              A keď si ho skúšal pridať medzi programy spúšťané pri štarte, tak si použil príkaz cairo-dock ?

              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
              • RE: Cairo dock neštartuje 14.11.2014 | 06:51
                Avatar laco2 cinamon  Používateľ

                normálne som dal pridať Cairo-dock a je tam,poslal by som ti screen ale zasa mi to neberie,tá istá chyba ako minule.

                • RE: Cairo dock neštartuje 14.11.2014 | 06:53
                  Avatar laco2 cinamon  Používateľ
                  <h2>Stránka nie je dostupná</h2>

                  <hr/>

                  Táto chyba by sa štandardne nemala vyskytnúť. Znamená buď internú chybu v skripte, alebo neočakávané dáta od užívateľa.

                  <hr/> Už sme vyslali tím špeciálne vycvičených opíc, aby situáciu vyriešili. <hr/> <h2>Podrobnosti</h2>

                  • Zdroj chyby: Skript
                  • Čas: 2014-11-14T06:11:02+0100
                  • Požadované URI: /komentare/post/
                  • Názov servera: linuxos.sk
                  • Port: 80
                  • Metóda: POST
                  • Protokol: HTTP/1.1
                  • Typ výnimky: UnicodeEncodeError
                  • Chybové hlásenie: 'ascii' codec can't encode character u'\xed' in position 2: ordinal not in range(128)
                • RE: Cairo dock neštartuje 14.11.2014 | 07:08
                  Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                  Na screenshoty si radšej nainštaluj Shutter a tam si nastav nech sa ukladajú snímky ako .jpg. Pretože ty teraz ukladáš screeny ako .png a tie sú omno väčšie, musel by si ich skonvertovať napríklad v Gimpe, alebo inom grafickom programe ktorý používaš.

                  Daj spúšťať pri štarte ale nastav to ručne cairo-dock pozor na veľkosť písmen, Linux je citlivý, takže nie veľké C. Toto musí fungovať, všetkým to funguje :)

                  Pretože posledné dve možnosti sú spostiť to cez .xsession, alebo autostart a to bude horšie.

                  Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                  • RE: Cairo dock neštartuje 14.11.2014 | 16:48
                    Avatar laco2 cinamon  Používateľ

                    Skúšal som ten Shutter,screen má 79 kB aj tak vypisuje tú istú chybu.Viz hore.

              • RE: Cairo dock neštartuje 14.11.2014 | 07:00
                Avatar laco2 cinamon  Používateľ

                Takže som ho znova odobral,chyba bola že v tom druhom riadku som nič nepísal..vyriešené,ale prečo to neberie screen obrazovky neviem,už som aj zmenšil veľkosť ,robím len výrez aj tak pozri dole.

                • RE: Cairo dock neštartuje 14.11.2014 | 18:18
                  Avatar WlaSaTy   Návštevník

                  To s tým obrázkom Ti tu už vysvetlovali. Nepoužívaj diakritiku v súboroch ktoré sem chceš nahrávať.

                  • RE: Cairo dock neštartuje 15.11.2014 | 07:52
                    Avatar laco2 cinamon  Používateľ

                    môžeš mi napísať postup ako daš na diskusiu pr-screen?Snímku zachytím,najprv bola viac ako 2MB,ale neberie mi ani menšie...

                    • RE: Cairo dock neštartuje 15.11.2014 | 10:35
                      Avatar WlaSaTy   Návštevník

                      Premenuj ju tak, aby nemala v názve diakritiku (to si už zvládol), a zachovaj jej koncovku akú mala pred tým (png, jpg, gif, pcx, ...). Na tomto musíš ešte zapracovať. Ak by bol ten obrázok veľký (nad 2M), tak ho otvor napríklad v gimp-e, urob výrez dôležitých častí, a daj ho uložiť napríklad ako jpg. Alebo si vyber snímok len časti obrazovly, alebo len aktuálneho okna. Toto si môžeš precvičiť neskôr. Ako v škole :-)

                    • RE: Cairo dock neštartuje 15.11.2014 | 11:56
                      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                      Ako píše Wlasatý problém je s diakritikou. V nastaveniach tam kde si menil png na jpeg sa dá zmeniť aj default názov, tak si ho zmeň na screen_%NNN. (Pôvodný bol $name_%NNN)

                      Pozri prílohu.

                      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                      • RE: Cairo dock neštartuje 16.11.2014 | 07:07
                        Avatar laco2 cinamon  Používateľ

                        skúška

    • RE: Cairo dock neštartuje. 15.11.2014 | 07:42
      Avatar laco2 cinamon  Používateľ

      skúška

      • RE: Cairo dock neštartuje. 15.11.2014 | 07:43
        Avatar laco2 cinamon  Používateľ

        nejde.

    • RE: Cairo dock neštartuje 15.11.2014 | 09:18
      Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ

      V LinuxMint a ani iných distrách (Gnome) nie je žiaľ taký prepracovaný nástroj na prezeranie obrázkov, ako je v KDE – Gwenview. Umožňuje okrem prezerania aj úpravu veľkosti, orezávanie a iné a keďže mne osobne v LinuxMinte veľmi chýbal, tak som si ho tam doinštaloval a nastavil ako predvolený prehliadač obrázkov. (Samozrejme sú tu aplikácie ako Gimp, Pinta, ale prečo používať ešte iné prídavné programy na jednoduchú úpravu, keď to zvládne jeden program)

      Ak teda chceš, tak vyskúšaj tento program – inštalácia cez terminál:

      sudo apt-get install gwenview
      sudo apt-get install language-pack-kde-sk  # ak chceš mať program lokalizovaný do SK

      vytvorenie foto obrazovky:

      1. klik na tlačidlo prt sc (print screen)

      2. otvorí sa okno programu Snapshot → Uložiť ako → vybrať kam a pomenovať bez diakritiky. Obrázok bude mať automaticky koncovku png. !! Pri pomenúvaní obrázka nesmieš zmazať koncovku png príp. JPG

      3. Otvoriť obrázok v Gwenview → Upraviť → Zmeniť veľkosť – ja dávam cca 700 x XXX (druhé číslo je dosadené automaticky pri zaškrtnutej voľbe „Zachovať pomer strán“ → Uložiť

      4. Kontrola veľkosti → pravý klik na súbor obrázka → Vlastnosti → a tu zistíš, že bude mať rádovo iba niekoľko KiB.

      Inak zmena veľkosti obrázka sa takto jednoducho dá urobiť aj Pinte. Toto je tiež môj obľúbený editor obrázkov – jednoduchý a prehľadný :)

      • RE: Cairo dock neštartuje 15.11.2014 | 09:20
        Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ

        EDIT// Všimni si, že v Tvojich obrázkových prílohách chýbajú koncovky png alebo JPG