Kolaboracia - kancelarske dokumenty

Sekcia: Ostatné 28.04.2015 | 15:16
Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

Ahojte, v kancli chceme použiť niečo ako kolaboračný balík na úpravu spoločných dokumentov. Momentálne sa jedná hlavne o úpravu jednej spoločnej tabuľky (zoznamu úloh, termínov, ich stavu, ...), kde sú potrebné zásahy viacerých osôb (6ks) z rôznych miest.

-

Teda je treba aby to bolo online a dostupné všetkým na zmenu. Teda nejaký cloud.

-

Prvé čo ma napadlo je google docs ale to predpokladá použitie súkromných mailových adries čo je v rozpore s nazvem to firemnou politikou (sme advokátska kancelária a ochrana údajov je dôležitá).

-

Ak by to fungovalo, do budúcna sa uvažuje o širšom nasadení na našom vlastnom serveri, preto hľadám už teraz ideálne nejaké multiplatformové riešenie - niekto používa MS OFFICE, niekto Libre Office, ja WPS Office. 

-

Má niekto s takýmto niečím skúsenosti ?

Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • RE: Kolaboracia - kancelarske dokumenty 28.04.2015 | 15:27
      Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

      Ja používam WPS Office taktiež na online je výborná vec Samepage od Keria ale je to uzavreté. Máš tam možnosť aj free účtu.

      https://samepage.io

      Alebo počkať na LibreOffice Online.

    • RE: Kolaboracia - kancelarske dokumenty 28.04.2015 | 17:08
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
    • RE: Kolaboracia - kancelarske dokumenty 28.04.2015 | 18:20
      Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

      Ahoj Braňo,

      môj názor: čokoľvek na cloud dáš, nemáš nad tým kontrolu. V prípade advokátskej kancelárie to považujem za bezpečnostné riziko.

      Ak je Vás šesť, možno sa budete vedieť dohodnúť na jednom balíku, napr. Open Office ktorý je možné používať pod Windows aj pod Linuxom.

      • RE: Kolaboracia - kancelarske dokumenty 28.04.2015 | 19:09
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

        Súhlasím základ je dohodnúť si kancelársky balík, čo sa týka ostatných vecí, má to riešiť aj úroveň oprávnení, alebo len logovať?

        Nechcem sa chváliť, ale šifrovanie cez net som dotiahol ďalej ako Mozilla, alebo MS, proof of concept mám na GitHub, takže si ho môžeš pozrieť, len komerčne by som to proste zadara nespravil.

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: Kolaboracia - kancelarske dokumenty 28.04.2015 | 19:21
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor

      ownCloud, kolab

    • RE: Kolaboracia - kancelarske dokumenty 28.04.2015 | 19:51
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Čau. Niesom si istý, či som pochopil otázku. Podľa popisu chceš požiadavkový systém (helpdesk), a podľa upresnenia chceš kancelársky balík v cloude. Ale skús to upresniť že čo v tom budete vypĺňať. Možno to bude personal time tracking alebo project tracking, poprápade iné cudzie slovíčko.

      PS: úkolovník pre viacerých by som nemal odvahu viesť jednom dokumente pre viacerých. Jeden sa uklepne, a ostatní mu dajú deku.

      • RE: Kolaboracia - kancelarske dokumenty 04.05.2015 | 16:16
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

        na time tracking a project tracking máme propritárne riešenie (FLAPPS)

        tu ide hlavne o to že bude jedna tabuľka, dostupná 5 právnikom a jednému zástupcovi klienta (čo je najväčší kameň úrazu), kde sa povie - 1. spor ten a ten, spravuje táto osoba, stav - podaná žaloba/na odvolacom súde/..., lehota, zoznam vykonaných úkonov, ... 2. zmluva taká, úloha - na spripomienkovanie, stav - vypracúva sa, kontakt ...., lehota, ......

        proste aby sme si neliezli navzájom do kapusty a všetci mali prehľad čo je spravené, na čom sa robí a čo treba spraviť

        -

        vyskúšam vyššie uvedené cloudové riešenia - asi najvhodnejšie riešenie zatiaľ

        -

        osobne by som hneď šiel do google docs ale viem že všetci tam budú pristupovať cez súkromné adresy (vytoriť nové maily len na toto nepomôže - mikto sa nebude chceiť odhlasovať/prihlaspovať) 

        -

        a ešte som zistil že zimbra collaboration suite to vraj podporuje (ktorú máme nasadenú ako mailové riešenie) takže odkonzultujem s itčkarom či by nevedeli tam spravť zdielanú tabuľku

        -

        ďakujem za rady, vyskúšam vyššie spomenuté a dám vedieť

        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • RE: Kolaboracia - kancelarske dokumenty 05.05.2015 | 00:05
          Avatar jajááj   Návštevník

          https://syncthing.net/

    • RE: Kolaboracia - kancelarske dokumenty 05.05.2015 | 13:24
      Avatar borg Fedora  Administrátor

      nitro cloud, gonitro.com