titulky

Sekcia: Aplikácie & Desktop 16.09.2015 | 19:45
jefo   Návštevník

Zdravim, mam problem s kodovanim tituliek.. nepomaha ani ked zvolim Windows  mam Debian a odbije ma to tym ze toto kodovanie jednoducho nepodporuje. Ako to vyriesit? Nic nezabera..

    • RE: titulky 16.09.2015 | 19:46
      Avatar jefo   Návštevník

      kodovanie windows 1250 tak.

    • RE: titulky 16.09.2015 | 19:48
      Avatar Juraj Artix - OpenBox  Používateľ

      OK, máš Debian

      Aký používaš prehrávač, s VLC som po nastavení a uložení kódovania na Windows-1250 s titulkami skoro nikdy nemal problém :)

      Happy falling
      • RE: titulky 16.09.2015 | 20:09
        Avatar jefo   Návštevník

        Potrebujem to previest v textovom editore alebo libre ofice len kvoli prekladu nie kvoli filmu.. a nejde to nijak

        • RE: titulky 16.09.2015 | 20:31
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          Kancelársky balík libreoffice nepoužíva formát titulkov na ukladanie dokumentov. Titulky sú obvykle textové súbory, niekedy majú aj zíkladné formátovanie. Na zmenu kódovej stránky z win1250 (sprznený latin2) na v súčasnosti preferovaný utf (unicode) môžeš použiť napríklad recode.

          moja súkromná kryštálová guľa však ukazuje že problém je niekde inde. Máš obrázkové viacjazyčné titulky ktoré je treba ešte rozbaliť a správne pomenovať.

          • RE: titulky 17.09.2015 | 17:09
            Avatar jefo   Návštevník

            No, mam len ceske a su necitatelne. Snazil som sa ich upravit do txt s kodovanim 8559-2 a 1250 co by malo pomoct ale nepomohlo. Nejak to nejde nicim tak aby mi to zobrazovalo normalne diakritiku. Potrebujem to len previest do citatelnej podoby ako txt subor.

            • RE: titulky 17.09.2015 | 18:14
              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

              A nastavil si dané kódovanie aj v prehrávači?

              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
            • RE: titulky 17.09.2015 | 19:22
              Avatar WlaSaTy   Návštevník

              Ak je to len text, tak si ho mohol už dávno previesť do kódovej stránky UTF(8) pomocou spomenutého príkazu recode. Alebo, ako už bolo tiež spomenuté, mohol si si nastaviť v prehrávači filmov východzie kódovanie titulkov na win1250.

              Je smutné, že štandard unicode sa stále neudomácnil vo svete windows. Je už predsa dvadsiate prvé storočie. A trápiť sa s hádaním kódovej stránky je pri dnešnom globalizačnom trende nemysliteľné.

              • RE: titulky 17.09.2015 | 22:10
                Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                A trápiť sa s hádaním kódovej stránky je pri dnešnom globalizačnom trende nemysliteľné.

                Asi rovnako ako Win a slobodné formáty ktoré stále veselo ignoruje.

                Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                • RE: titulky 17.09.2015 | 22:34
                  Avatar WlaSaTy   Návštevník

                  Netuším ako súvisia slobodné formáty s zastaralým kódovaním, ale MS nikdy neignorovalo slobodné formáty. Kedysi proti nim bojovalo, teraz sa ovšem ich prístup otočil o 540 stupňov. Ak chceš na večer trochu zatroliť pomocou FUDu, tak dobrú noc. A prečítaj si toto:

                  http://blogs.windows.com/msedgedev/2015/09/08/announcing-vp9-support-coming-to-microsoft-edge/

                • RE: titulky 18.09.2015 | 11:56
                  Avatar WlaSaTy   Návštevník

                  Alebo, smerovač pre topológiu virtuáliek založený na Linuxe: http://azure.microsoft.com/en-us/blog/microsoft-showcases-the-azure-cloud-switch-acs/

                  Niesú to ani prvé pozitívne veci z dieľne MS pre Linux, a ani jediné. Začali už dávnejšie.

              • RE: titulky 17.09.2015 | 23:40
                Avatar borg Fedora  Administrátor

                WinApi plne podporuje unicode, novsie api funkcie su iba v unicode. co ale neznamena, ze autor programu mohol pouzit a prekompilovat program iba s winapi pre ascii. takze podpora unicodu vo windowse je dobra, skor by sa clovek mal obratit na tvorcu programu...

                • RE: titulky 18.09.2015 | 06:19
                  Avatar WlaSaTy   Návštevník

                  Svet windows obsahuje aj zdieľaného autora dát na ktorom to v tomto prípade stojí.

    • RE: titulky 19.09.2015 | 08:38
      Avatar Dušan   Návštevník

      Subtitle Composer je dobrý program na riešenie problémov s titulkami. Dá sa nastaviť pri otváraní titulkov aj "encoding". A potom uložiť v akom chceš "encodingu".

      Mimochodom. Raz som mal problém s českým textom. Nepomohlo nijaké prepnutie fontov. Asi nejaké čudné formátovanie mimo štandardov