Borg začal písať seriál o C++, tak by ma zaujímalo bez ohľadu či vás to zaujíma, koľký si to nevšimli vďaka dizajnu stránky.
Sú viditeľné nové blogy a články?
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Borg začal písať seriál o C++, tak by ma zaujímalo bez ohľadu či vás to zaujíma, koľký si to nevšimli vďaka dizajnu stránky.
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Verzia 5.0 webového frameworku Django prináša radu noviniek. Medzi inými sa tu nachádza podpora generovaných polí modelov, generované default hodnoty na úrovni databázy alebo aj zjednodušený rendering formulárov. Nová verzia podporuje Python 3.10, 3.11, a 3.12.
Zdroj: djangoproject.com
Bola vydaná verzia 4.0 modelovacieho a renderovaciehho nástroja Blender. Veľké množstvo zmien bolo zapracované hlavne v renderovacom backende Cycles, Vylepšenia v rozhraní sa týkajú hlavne animácie. Minimálna verzia OpenGL pre toto vydanie je 4.3.
Zdroj: blender.org
Nová verzia linuxového jadra prináša lepšie zabezpečenie pre procesory Intel a širšiu podporu hardvéru.
Zdroj: 9to5Linux
Bola vydaná verzia 3.12 programovacieho jazyka Python. Medzi novinkami nájdeme napríklad flexibilnejšie parsovanie f-stringov, subinterpretery s vlastným GIL, alebo rôzne optimalizácie. Viacej informácii nájdete v zozname noviniek.
Zdroj: python.org
Na rozdiel od KDE, ktoré opúšťa x11 a prechádza na ešte nie úplne doladený wayland, xfce necháva podporu wayland len neoficiálne.
Zdroj: xfce.org
Fedora 40 definitívne opúšťa X a prechádza na wayland spolu s prechodom na Qt 6 a KDE Frameworks 6
Zdroj: Fedoraproject.org
V Auguste 2023 bola v open-source Greenie knižnici vydaná kniha s poradovým číslom 300. S pomocou voľne šíriteľných programov tak vznikli knihy v slovenčine, češtine a ďalších 8 jazykoch vrátane esperanta. Knihy sú v najrôznejších formátoch a dajú sa prečítať na PC či na čítačke jedným kliknutím. Okrem beletrie, poézie či odborných kníh pod knižnicu patrí aj hudobná kolekcia či hry.
Zdroj: Greenie knižnica
na základe uznesenia Európskeho parlamentu o stratégii v oblasti normalizácie pre jednotný trh je prijatá norma na zjednotenie nabíjacích zariadení do 100W v celej EU.
Zdroj: dsl.sk / EU
Nový návrh štandardu Web Environment Integrity API od zamestnancov spoločnosti Google má údajne zaručiť "dôveryhodnosť prostredia klienta". Ide o spôsob, ktorý môže webová stránka skontrolovať, či beží v nemodifikovanom prostredí (napríklad bez blokovania reklám).
Zdroj: github.com
Linus Torvalds sprístupnil prvú verziu linuxového jadra v septembri 1991. No chvíľu trvalo, kým vznikli distribúcie.
V 1992 vyšli binárky MCC Interim, TAMU, SLS, Yggdrasil a DLD, tie však neprežili.
Najstaršími sú Slackware a Debian.
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
Za mňa: zaujíma a všimol
Vsimol ale len preto ze chodim pravidelne do tychto sekcii? Mozes prosim ta opisat kde by ten "novy design" mal byt? Okrem fontu v lavo hore som si nevsimol nic.
Neviem, pokiaľ tu ale nebudú upozornenie na nové blogy, tak to ľudia prehliadajú, už som si to viac krát overil.
Na aktualizáciách sa pracuje. V rozpracovanom (rozbitom) stave je aj responzívny dizajn pre patlacie zariadenia tu a so súčasnými farbami tu - len nástrel, zatiaľ tam skoro nič nie je napísané, ale malo by to fungovať asi ako web gitlabu so skrývacím menu, nastaviteľnou šírkou obsahu (niekto rád krátke riadky, iný na celú šírku), nastaviteľnými farbami (odhadujem tak 4 farebné schémy z čoho jedna tmavá) a nastaviteľnou veľkosťou písma. Kto by chcel preklikať administráciu tak meno je admin, heslo demo.
Na dokončenie responzívneho dizajnu momentálne nestačím. Musím sa niekedy dokopať k napísaniu návodu ako prispievať, ale pred tým chcem zlepšiť správu článkov keďže na to asi každý admin nadáva a opraviť editor na pridávanie komentárov a nasadiť konečne to čo mám rozrobené.
Ak máte nejaké pripomienky tak najlepšie asi na github issues. Ak máte nejaké nápady ako zlepšiť web / správu úloh / todo ... píšte, mailujte.
Mňa to tak isto zaujíma ale všimol som si to iba náhodou, keď som čítal Tvoj blog o Borgovom blogu (editor textadept). To je zvláštne, že som si skôr všimol Tvoj blog, ktorý je až dole a ten jeho v strede som prehliadol.
Možno nebudem sám keď poviem že blogy na tomto webe nečítam kvôli "you know who"
Odhadujem, že si články nevšimne väčšina návštevníkov. Sú až príliš nízko. Hore ich už dávno nik nechcel dať, pretože popisy článkov s hlavičkou zaberajú až moc miesta. Toto je dlhodobý problém.
K blogom sa nevyjadrujem.
To sme s Mirecom už preberali, či to bude neviem, nahlásil som to.