http://thehackernews.com/2015/11/linux-ransomware.html
ako to je ?
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
http://thehackernews.com/2015/11/linux-ransomware.html
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Komerčné riešenie pre virtualizáciu VMware Workstation Pro bolo uvolnené bezodplatne pre osobné použitie približne od mája 2024. Jedná sa o veľmi kvalitný virtualizačný nástroj pre windows aj linux.
Vznikla česká webová stránka venovaná distribúcii EndeavourOS s podporou Arch-Linux.cz. Táto distribúcia je založená na Arch linuxe. Inštalácia je založená na Calamares.
Zdroj: EndeavourOS.cz
V rámci updatov k 1.6.2024 bol vydaný respin MX linuxu pre single board počítač Orange Pi.
Zdroj: Mxlinux org
Vyšla nová verzia rolling-update distribúcie Manjaro, ktorá spája silu Arch Linuxu s jednoduchosťou user-friendly distribúcii. Okrem najnovšieho jadra je k dispozícii pre priaznivcov KDE aj najnovšie rozhranie Plasma 6. Manjaro vychádza vo verziách s KDE, GNOME a XFCE.
Zdroj: Distrowatch
Bola vydaná verzia 0.10 textového editoru neovim. Nová verzia obsahuje množstvo vylepšení LSP protokolu, zvýrazňovania syntaxe pomocou Tree-sitteru a ďalších menších zmien. Kompletný zoznam noviniek je dostupný v oznámení o vydaní.
Zdroj: neovim.io
Retro distribúcia arix prináša prostredie kde 1.1.2 na Debian 13 (trixie).
Zdroj: ariasft.github.io
V Greenie knižnici bola vydaná prvá kniha, ktorá je vytvorená z väčšiny umelou inteligenciou. Pokrýva udalosti Druhej svetovej vojny, vrátane rôznych doplnkových tém. Kniha je v angličtine.
Zdroj: Blog na Denníku N
Retro web poskytuje informácie o starom hardvéri
Zdroj: The Retro Web
Ide o čiastkovú časť, ktorú riešia z dôvodu monopolného spravania sa v Appstore.
Zdroj: Európska Komisia
Bot využívaný na útoky proti mnohým štátnym inštitúciam v celej Európe dosiahol novú veľkosť.
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
Máš to v linku v linku. Once launched with administrator privileges, the Trojan dubbed Linux.Encoder.1 downloads files containin...
Kto má zle zabezpečený biznis, a vzdialene sa mu tam niekto dostane aj s eskaláciou práv, ten si dáta nezaslúži. Bez ohľadu na možnosť získania ich s5 cez výkupné. A kto si ten kryptovač nahodí sám, tak ten detto. Oproti minulému tisícročiu sa zmenilo len to, že tie dáta BlackHat nezmaže. Zvyšok je už desaťročia rovnaký. Takže odporúčam používať heslo zo slovníka, služby bežiace s vyššími právami ako potrebujú. A neodporúčam pravideľné zálohovanie. Teda tomu, kto si svoj majetok nedokáže oceniť. A ten čo si svoje dáta cení, ten vie čo a ako má robiť.
PS: a netreba zabúdať na obvyklú čerešničku. Otázka: ako si nastavím autologin na roota, alebo vypnem pítanie hesla na sudo? Nechce sa mi ho zadávať aj keď ho mám jednoduché.
ja s tebou plne súhlasím, na heslo mám vlastný "algoritmus", toto sú zlé návyky z voken, ale i tam admina treba iba zriedka, hoci niektoré programy ...
Tak Windejsi to kapitola sama o sebe. Nejde ti hra? Spusti ju s právami administrátora a nedajbože že im vstúpiš do diskusie, tak si konšpirátor.
Ten príklad s autoogínom na roota bol z tohoto portálu.
kto chce kam, pomôžme mu tam ?
či ?
Aj auto si môžeš nehávať nezamknuté s kľúčami v zapalovaní, veď tvoje auto je podľa štatistiky neukradnuteľné. To večné hľadanie kľúčov kažého len otravuje. A keď už predsa niekomu ukradli auto, tak nebolo tvoje.
Na túto tému nemá zmysel viac technicky diskutovať. Ak chceš voľnú diskusiu, tak si ju daj do blogu. Ale neznižuj takými radami povedomie o bezpečnosti východzieho nastavenia OS.