Let's Encrypt vstúpil do fázy beta testovania, takže môžme mať certifikát. Otázka pre komunitu: chceme Let's Encrypt (teda aj s výmenou certifikátu každé 3 mesiace)?
Let's Encrypt, áno či nie
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Let's Encrypt vstúpil do fázy beta testovania, takže môžme mať certifikát. Otázka pre komunitu: chceme Let's Encrypt (teda aj s výmenou certifikátu každé 3 mesiace)?
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Fedora 40 definitívne opúšťa X a prechádza na wayland spolu s prechodom na Qt 6 a KDE Frameworks 6
Zdroj: Fedoraproject.org
V Auguste 2023 bola v open-source Greenie knižnici vydaná kniha s poradovým číslom 300. S pomocou voľne šíriteľných programov tak vznikli knihy v slovenčine, češtine a ďalších 8 jazykoch vrátane esperanta. Knihy sú v najrôznejších formátoch a dajú sa prečítať na PC či na čítačke jedným kliknutím. Okrem beletrie, poézie či odborných kníh pod knižnicu patrí aj hudobná kolekcia či hry.
Zdroj: Greenie knižnica
na základe uznesenia Európskeho parlamentu o stratégii v oblasti normalizácie pre jednotný trh je prijatá norma na zjednotenie nabíjacích zariadení do 100W v celej EU.
Zdroj: dsl.sk / EU
Nový návrh štandardu Web Environment Integrity API od zamestnancov spoločnosti Google má údajne zaručiť "dôveryhodnosť prostredia klienta". Ide o spôsob, ktorý môže webová stránka skontrolovať, či beží v nemodifikovanom prostredí (napríklad bez blokovania reklám).
Zdroj: github.com
Linus Torvalds sprístupnil prvú verziu linuxového jadra v septembri 1991. No chvíľu trvalo, kým vznikli distribúcie.
V 1992 vyšli binárky MCC Interim, TAMU, SLS, Yggdrasil a DLD, tie však neprežili.
Najstaršími sú Slackware a Debian.
Intel končí s vývojom minipočítačov NUC. Našťastie to nie je úplne stratené, vyzerá to tak, že vývoj a výrobu týchto minipc prevezme firma ASUS.
Zdroj: Root.cz
Pred pár dňami boli vydané nové verzie tejto rozšírenej linuxovej distribúcie s Cinnamon, Mate a Xfce. Prinášajú niekoľko vylepšení, čo sa týka vzhľadu aj funkčnosti.
Zdroj: https://linuxmint.com/
Za prvé dva týždne sa objavili nové verzie, hlavne distier postavených na Debian 12 Bookworm, ale i nové verzie nezávislých distribúcií.
Zdroj: web
Bola vydaná verzia 3.6 LTS modelovacieho nástroja Blender. Medzi novinkami nájdeme napríklad podporu ray tracingu na Intel Arc, simulačné nody a mnoho optimalizácií.
Zdroj: blender.org
Webový prehliadač Mozilla Firefox vo verzii 116 by mal priniesť pre používateľov Linuxu novinku.
Zdroj: https://www.phoronix.com/
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
som za
ČO tak anketa?
Naco anketa?
Ako si správne podotkol v Blogu, tak bez DNSSEC je to len placebo. Teda s drobnou poznámkou o tej čiernej diere. Už je koniec roku 2015. A s DNSSEC to má pramalý význam. Aj to sa dá podvrhnúť. Sorry, ale mám viacročný dúvod na oprávnenú paranoju.
PS: Samotná enkrypcia je na zabránenie odposluchu. Podpisy sú na overenie totožnosti, aj stránky. A spoliehať sa na certifikačnú autoritu ktorá mení kľúče podozrivo často, to je ako spoliehať sa na TOR. Ten má väčšinu exit nodov len za účelom odposluchu. Takže, naozaj je to z môjho pohľadu len placebo.
Takže Let's Encrypt zatiaľ nasadené na tomto serveri na sentry.linuxos.sk. Zatiaľ je to iba testovacia prevádzka.
Super funguje to a prehliadač nehlási žiadne upozornenia.
Podľa ktorého návodu si postupoval?
To by zaujímalo aj mňa.
Dokopal som server k posielaniu plného certificate chainu. Teraz by to už malo fungovať.
Postupoval som podľa sekcie webroot v oficiálnej dokumentácii. Automatickú aktualizáciu som si napísal sám, podrobnosti v blogu na abclinuxu.