Je podobný software aj pre Linux ako má táto nadácia http://nadejazivot.sk/youtribe-7-9/ ? Potrebujem to pre svojho oca.
HID
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Je podobný software aj pre Linux ako má táto nadácia http://nadejazivot.sk/youtribe-7-9/ ? Potrebujem to pre svojho oca.
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Na rozdiel od KDE, ktoré opúšťa x11 a prechádza na ešte nie úplne doladený wayland, xfce necháva podporu wayland len neoficiálne.
Zdroj: xfce.org
Fedora 40 definitívne opúšťa X a prechádza na wayland spolu s prechodom na Qt 6 a KDE Frameworks 6
Zdroj: Fedoraproject.org
V Auguste 2023 bola v open-source Greenie knižnici vydaná kniha s poradovým číslom 300. S pomocou voľne šíriteľných programov tak vznikli knihy v slovenčine, češtine a ďalších 8 jazykoch vrátane esperanta. Knihy sú v najrôznejších formátoch a dajú sa prečítať na PC či na čítačke jedným kliknutím. Okrem beletrie, poézie či odborných kníh pod knižnicu patrí aj hudobná kolekcia či hry.
Zdroj: Greenie knižnica
na základe uznesenia Európskeho parlamentu o stratégii v oblasti normalizácie pre jednotný trh je prijatá norma na zjednotenie nabíjacích zariadení do 100W v celej EU.
Zdroj: dsl.sk / EU
Nový návrh štandardu Web Environment Integrity API od zamestnancov spoločnosti Google má údajne zaručiť "dôveryhodnosť prostredia klienta". Ide o spôsob, ktorý môže webová stránka skontrolovať, či beží v nemodifikovanom prostredí (napríklad bez blokovania reklám).
Zdroj: github.com
Linus Torvalds sprístupnil prvú verziu linuxového jadra v septembri 1991. No chvíľu trvalo, kým vznikli distribúcie.
V 1992 vyšli binárky MCC Interim, TAMU, SLS, Yggdrasil a DLD, tie však neprežili.
Najstaršími sú Slackware a Debian.
Intel končí s vývojom minipočítačov NUC. Našťastie to nie je úplne stratené, vyzerá to tak, že vývoj a výrobu týchto minipc prevezme firma ASUS.
Zdroj: Root.cz
Pred pár dňami boli vydané nové verzie tejto rozšírenej linuxovej distribúcie s Cinnamon, Mate a Xfce. Prinášajú niekoľko vylepšení, čo sa týka vzhľadu aj funkčnosti.
Zdroj: https://linuxmint.com/
Za prvé dva týždne sa objavili nové verzie, hlavne distier postavených na Debian 12 Bookworm, ale i nové verzie nezávislých distribúcií.
Zdroj: web
Bola vydaná verzia 3.6 LTS modelovacieho nástroja Blender. Medzi novinkami nájdeme napríklad podporu ray tracingu na Intel Arc, simulačné nody a mnoho optimalizácií.
Zdroj: blender.org
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
Čau Jozef, vpravo hore si si dal link Hľadáme dobrovoľníkov pre Linux projekt.
Kľudne mi napíš na email, pokiaľ to chce vychytať nejaké drobnosti helpnem, rozhodne nemám čas písať celé GUI.
Musí byť slobodný kód napr. na GitHube, inak sa ti aj tak nikto neozve.
Tu Jozef tém článok že hľadáme pomocníkov pre Linux som ja nedával A už tam nie je o to som sa postaral. Pre Linux sa nič nebude robiť pokiaľ budem predseda ostatný si neuvedomujú že čo je Linux za sracka. Teraz sa to napíše raz A ide to na každom Windows keby sa to robilo pre Linux tak by sme mali zvyšné náklady kvôli v tomu že Linux je na hovno A nie je zjednotení . A potom mať na krku komunitu ktorá je na
Zas stávka pri pive s kamarátmi že tu vznikne hádka? Škoda reči.
lol
UTFG
UTFG
UTFG
UTFG
UTFG
MS to rieši tak, že každá aplikácia si naťahá tony zastaralých deravých knižníc. Existujú aj Linuxové distrá, ktoré to riešia rovnako.
Netreba písať ako prasa a namiesto presných linkov používať premenné prostredia, čo ale prasatá nerobia. V tom prípade je jedno kde sa čo v distre nachádza.
+1 :)