Ubuntu voľby 2016

Sekcia: Ostatné 01.03.2016 | 23:46
Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

V správach (STV aj MAR) v šote o štatistickom úrade im na PC-čkách fachčal Ubuntu ak som si dobre šimol.

    • RE: Ubuntu voľby 2016 02.03.2016 | 04:08
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Ty máš asi dosť aktívne konto na twitteri.

      S tými voľbami a Linuxom. Áno, úž roky sa používajú štatistické terminály založené na Linuxe. Hovorili to aj v správach pre minulé voľby. A že je to už dávno, ...

      • RE: Ubuntu voľby 2016 02.03.2016 | 10:19
        Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor

        ale idu tusim v rezime Live z USB

        • RE: Ubuntu voľby 2016 02.03.2016 | 10:34
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          Áno. Len nechápem aký je to problém keď sa to ocitlo vo fóre na riešenie problémov.

          • RE: Ubuntu voľby 2016 02.03.2016 | 16:48
            Avatar meheh   Návštevník

            Kde je napisane, ze forum je len na riesenie problemov? Lebo ja tam vidim napisane "Diskusné fórum"

            • RE: Ubuntu voľby 2016 02.03.2016 | 16:57
              Avatar WlaSaTy   Návštevník

              No, jo. Twitter.

              • RE: Ubuntu voľby 2016 02.03.2016 | 23:34
                Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor

                presunul som temu do inej kategorie ... do tej, kde sa moze pisat offtopic

                • RE: Ubuntu voľby 2016 03.03.2016 | 10:42
                  Avatar WlaSaTy   Návštevník

                  Škoda že tu chýba link na reportáž, a zopár slov. Mohlo ísť o zaujímavú správičku. Žiaľ, nemám TV.

                  • RE: Ubuntu voľby 2016 03.03.2016 | 15:29
                    Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

                    Dik za upozornenie, link je tu, čas okolo 14:45, žiadne bližšie údaje neboli uvedené, iba že sa sw testoval tretí krát.

                    • RE: Ubuntu voľby 2016 03.03.2016 | 15:58
                      Avatar WlaSaTy   Návštevník

                      A staršie info je tu. Síce nepresné, ale predsa.

                      Využíva ho 80% svetových webových serverov a dokonca sa na tomto operačnom systéme spracovávali aj slovenské voľby.

                    • RE: Ubuntu voľby 2016 03.03.2016 | 16:38
                      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                      Do prílohy som hodil screenshoty. Je to naozaj Ubuntu, len škoda že aplikácia beží v spyware Google Chrome, čo je slobodný softvér po slovensky. To je nejaký renonc alebo si tu niekto robí prdel.?

                      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                      • RE: Ubuntu voľby 2016 03.03.2016 | 18:50
                        Avatar WlaSaTy   Návštevník

                        Napíš im aby to nabudúce vypĺňali v lynx-e.

                        • RE: Ubuntu voľby 2016 03.03.2016 | 21:29
                          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                          Slobodných prehliadačov plne klikateľných je viac ako dosť.

                          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                          • RE: Ubuntu voľby 2016 04.03.2016 | 03:03
                            Avatar WlaSaTy   Návštevník

                            Ty nebudeš spokojný ani keby Microsoft skrachoval, a v zákone by bola povinnosť vysadiť stromček ak si kúpiš počítač. Vždy si nájdeš nejakú blbosť.

                            • RE: Ubuntu voľby 2016 04.03.2016 | 07:01
                              Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

                              Vlasos, ty mas nejaku zbierku vtipov, alebo si fakt taky perlivy zdroj?

                              • RE: Ubuntu voľby 2016 04.03.2016 | 09:36
                                Avatar WlaSaTy   Návštevník

                                Hovorí sa tomu sarkazmus.

                                Bedňa je trochu špecifický. Jemu napríklad nestačí k tomu aby bol program otvorený ak má zdrojáky uvoľnené pod otvorenou licenciou GPL, zdrojáky musia byť podľa neho umiestnené na githube. A teraz mu nestačí že je použitý Linux s zabetónovanou VPN z ktorej sa nedá vyskočiť, on nesúhlasí s použitím Big Brother (TM) prehliadača ktorého sledovacie funkcie sú v takej VPN nefunkčné. Nemá sa to ako spojiť s centrálou Big Brother (TM).

                                • RE: Ubuntu voľby 2016 05.03.2016 | 00:37
                                  Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                                  No nemusia byť zrovna na GitHube, ale je to veľká výhoda. Viacero vývojárov tvrdí, že keď už pošlú patch, tak to býva výhradne na GitHube, vďaka jednoduchosti a nepotrebnosti študovania nejakej rozsiahlej dokumentácie, registrovaní sa na Xportáloch a iných buzerácií. Inak keď už niekto vyvíja softvér pod Gitom, nieje problém ho mať na nejakom inom Git serveri a zároveň na GitHube, Linux Kernel sa vyvíja rovnako.

                                  Samozrejme softvér ostáva slobodným aj keď to je len tar archív na nejakých stránkach.

                                  Vráťme sa ale k problému Google Chrome a uzatvorenému kódu ako celku. Kto dokáže zistiť backdoor v uzatvorenom softvéri? Odpoviem si sám, nikto. Tým to celé zabili a zbytočne, nieje na to žiadny dôvod.

                                  Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                                  • RE: Ubuntu voľby 2016 05.03.2016 | 10:49
                                    Avatar WlaSaTy   Návštevník

                                    Aby bol backdoor funkčný, tak musí mať priaznivé podmienky. Ako ich získaš v zabetónovanej VPN? Nijak. A ako rozoznáš chrome od otvoreného chromiuma-́a? Tak isto nijak. A s githubom? Zaujímalo by ma kedy si zmenil názor.

                                    A kto dokáže zistiť backdoor v uzavretom programe? Skontroluj si CVE pre uzavreté programy, a spomeň si ako dlho boli rôzne chyby otvoreného software s backdoormi. OSS je len možnosť. Ak ju nechytíš za pačesy, tak je len bezpečnostné placebo.

                            • RE: Ubuntu voľby 2016 04.03.2016 | 10:09
                              Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

                              Heh slušne som sa pobavil na vašom podpichovaní. Tiež používam Chrome a je mi tri-päť či je otvorený alebo pritvorený,,,

                    • RE: Ubuntu voľby 2016 05.03.2016 | 13:43
                      Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

                      P.S. všimol si si v tom šote, čo si dal link, že Blava mala 183% priemernej výkonnosti európy uvádzanej v HDP oproti 173% Prahy? Škoda, že to neplatí pre celé Slovensko.

    • RE: Ubuntu voľby 2016 05.03.2016 | 07:50
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

      Každopádne, treba voliť :)

      • RE: Ubuntu voľby 2016 05.03.2016 | 10:50
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Kto nevolí, volí fica.

        • RE: Ubuntu voľby 2016 05.03.2016 | 12:14
          Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

          Čiste zo štatistického hľadiska to skôr vyzerá, že kto volí, volí fica, pretože tým, že má najvyššie preferencie je pravdepodobnosť toho, že voliaci volí fica najvyššia.

          • RE: Ubuntu voľby 2016 05.03.2016 | 12:46
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            Ak sa s tým snažíš naznačiť že voľby nič nezmenia, tak máš pravdu len v jednom prípade. Nezúčastníš sa ich a tým umožníš vyššiu penetráciu voličov čo skočia na lacné sľuby čo netreba plniť.

            • RE: Ubuntu voľby 2016 05.03.2016 | 13:13
              Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

              Nie tým som chcel iba naznačiť, že aj tí čo pojdu voliť dodatočne, budú voliť v rovnakom pomere ako volili doposiaľ a tým pádom zo štatistického hľadiska sa nič nezmení. Ty by si mal pravdu iba v jednom prípade, ak by tí čo by išli voliť dodatočne nevolili fica, avšak štatistika hovorí, že najväčšia časť z nich fica voliť bude. A čo sa týka sľubov, naozaj si myslíš, že tí iní budú tie sľuby naozaj plniť? Nebuď naivný. Však všeci sa tam derú iba pre korytá a príležitosť si niečo urvať. Doposiaľ sme tu mali aj inofarebné vlády a nejaké zlepšenie v období ich vlády som nezaznamenal.

              • RE: Ubuntu voľby 2016 05.03.2016 | 13:50
                Avatar WlaSaTy   Návštevník

                Takže všetky tvoje teórie sú založené na nemennosti voľby vo voľbách. Skús sa zamyslieť nad tým, v čom si odporuješ.

                • RE: Ubuntu voľby 2016 05.03.2016 | 13:57
                  Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

                  Nie, všetky moje teórie sú založené na štatistickej vede, ktorá hovorí, že ak zoberieme dostatočne veľkú vzorku dát, tak ta pokrýva s nejakou pravdepodobnosťou správanie celého súboru dát. To znamená, že ak by volilo 40% ľudí alebo 100% ľudí, pomer ľudí voliacich jednotlivé strany by sa nemal veľmi zmeniť. Samozrejme nejaké malé štatistické odchýľky sú prípustné.

                  • RE: Ubuntu voľby 2016 05.03.2016 | 16:12
                    Avatar WlaSaTy   Návštevník

                    Zabudol si ešte doložiť tvoje tvrdenie že vždy bude každý človek voliť rovnako. A ohľadne vzorky, si ešte mladý. Ty si nepamätáš ako veľmi sa tieto štatistické preferencie pred voľbami líšili od výsledkov volieb. Štatistika je buržoázna paveda manipulujúca s číslami a reprezentatívna vzorka je fikcia ktorá má zdôvodniť náhodný výsledok.

                    • RE: Ubuntu voľby 2016 05.03.2016 | 16:30
                      Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

                      Vidím v Tvojej odpovedi veľký smailík alebo nevidím? Ja si naopak pamätám, že väčšinou tie predpovede vychádzali až na malé odchýlky. Ty si zrejme celkom nepochopil, čo som chcel povedať. Netvrdím, že každý človek bude vždy voliť rovnako ale to ani neide, pretože rovnaký človek v rámci jedných volieb môže voliť iba raz. Ja iba tvrdím, že ak v okamihu keď odvolilo 40% ľudí, bude rozloženie hlasov nejaké, tak na konci, keď odvolia všeci bude rozdelenie hlasov také isté s malou odchýlkou. A čo sa týka veku, ja som ročník 62, takže budem zrejme starší ako ty.

                      • RE: Ubuntu voľby 2016 05.03.2016 | 16:42
                        Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

                        Ja, ze sa podakujes za kompliment, a ty hned vyjdes s tym, jak si stary.

                      • RE: Ubuntu voľby 2016 05.03.2016 | 16:54
                        Avatar WlaSaTy   Návštevník

                        Dovolím si zacitovať: Nie tým som chcel iba naznačiť, že aj tí čo pojdu voliť dodatočne, budú voliť v rovnakom pomere ako volili doposiaľ a tým pádom zo štatistického hľadiska sa nič nezmení. Skús povedať čo si teda pôvodne myslel, a v akom rozpore je to s tvojím terajším vyjadrením. A tak isto si skús spomenúť o koľko sa líšili volebné odhady od výsledkov. Ak si sa naozaj narodil v minulom tisícročí, tak si spomenieš na tie náhodné čísla ktoré obhajuješ. A tak isto skús povedať ako podľa tohoto tvojho vyjadrenia zavolí prvovolič keď v minulých voľbách nevolil.

                        PS: Ten rok narodenia, ten si si vypočítal akou štatistickou metódou, a akú vzorku si použil?

                        • RE: Ubuntu voľby 2016 05.03.2016 | 18:47
                          Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

                          Tým som chcel povedať iba toľko, čo som rozviedol v poslednej reakcii a síce, že je fuk aké percento oprávnených voličov pôjde voliť, pretože rozloženie percent strán by malo ostať cca rovnaké. Možno som sa na začiatku nevyjadril celkom presne ale chápal som to takto. Čo sa týka prvovoličov, tak tí boli aj pri minulých voľbách a percenta dopadli tak, ako dopadli. Myslím, že tie odhady majú už toto zohľadnené. A už dosť flame.

                          • RE: Ubuntu voľby 2016 05.03.2016 | 19:05
                            Avatar WlaSaTy   Návštevník

                            Takže tvoje tvrdenie že každý volič volí vždy to isté si zavrhol, veď to by logicky nikto nevolil keďže prvovolič by volil rovnako ako pred tým. Teda nevolil. Teraz tu máš tvrdenie podľa ktorého je jedno koľko percent voličov pôjde voliť. Toto tvoje tvrdenie sa dá zjednodušiť aj na jediného voliča, a to ako sám isto uznáš je taká istá blbosť. Takže, naozaj. Nesnaž sa vyvolávať flame tvrdeniami ktoré si odporujú.

                            • RE: Ubuntu voľby 2016 05.03.2016 | 19:23
                              Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

                              Prepáč ale ja som nikdy netvrdil, že každý volič volí vždy to isté ale iba že nezávisle od percenta voličov by mali percentá volených strán zostať približne rovnaké a že fico mal najvyššie odhady. A ty si sa samozrejme chytil príležitosti a doviedol si to až do absudnosti teda prídapu jedného voliča. Samozrejme čo som povedal platí v oblasti bežne dosahovaných volebných percent (uvádzal som 40 a 100%). Vyjadrením, že "tí, čo pôjdu voliť dodatočne" som myslel - ak bude vyššia volebná účasť, tu som sa nevyjadril presne, čo Ťa mohlo zmiasť ale v tých ostatných vyjadreniach som to snáď dostatočne upresnil.

                              • RE: Ubuntu voľby 2016 05.03.2016 | 19:33
                                Avatar WlaSaTy   Návštevník

                                Skús si to po sebe prečítať. Vždy. Nebudeš musieť klamať, a zvalovať to na iného.

                                • RE: Ubuntu voľby 2016 05.03.2016 | 19:40
                                  Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

                                  Buď taký láskavý a nesprávaj sa ako Troll, nesvedčí Ti to. Ja som neklamal a ani na nikoho nič nezvaloval. Nepresné vyjadrenie nie je klamstvo.

                                  • RE: Ubuntu voľby 2016 05.03.2016 | 19:54
                                    Avatar WlaSaTy   Návštevník

                                    Takže keď ti niekto vysvetlí že nemáš pravdu, tak poprieš tvoje tvrdenie. A zaklincuješ to tým, že neklameš. Ak ti je také chovanie vytknuté, tak prejdeš do útoku a obviníš druhého že je troll. Niesi náhodou štatista ktorý nerozumie svojím vlastným produktom? To by vysvetľovalo tvoje chovanie, a absenciu logiky v tvojich tvrdeniach.

                                    PS: Je mi jedno, že neberieš do úvahy ani to, že som ťa s tým klamstvom citoval. Ale viem, že takéto ignorantstvo je jednou z primárnych vlastností internetových pseudohrdinov. Ďalšou nosnou vlastnosťou je, že sa vyjadrujú k veciam ktorým nerozumejú.

                                    • RE: Ubuntu voľby 2016 05.03.2016 | 20:06
                                      Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

                                      A kde presne som sa dopustil nelogičnosti?

                                      • RE: Ubuntu voľby 2016 05.03.2016 | 21:12
                                        Avatar WlaSaTy   Návštevník

                                        Skús si to po sebe prečítať. Vždy...

        • RE: Ubuntu voľby 2016 05.03.2016 | 16:25
          Avatar Dovidopi   Návštevník

          :D a k užívateľskému menu len toľko, už dlhšie sa to tu j*b* dole vodou, politika sa nemaže a úprimne ma nezaujíma, že nejaký blb pochytí blbosť od iného blba a šíri to ďalej. Tu nejde o názor na istého politika, ale o tú neskutočnú štatistickú tuposť.

          • RE: Ubuntu voľby 2016 05.03.2016 | 20:57
            Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

            Keby sa viac energie dávalo do článkov a tutoriálov miesto hrania sa o slovíčka a pretláčania svojich názorov silou, mohlo toto fórum vyzerať inak,,,

            • RE: Ubuntu voľby 2016 05.03.2016 | 21:14
              Avatar WlaSaTy   Návštevník

              Môžeš ísť príkladom.

            • RE: Ubuntu voľby 2016 05.03.2016 | 21:14
              Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

              Súhlasím s Tvojim názorom, dúfam, že pôjdeš príkladom a nejaký tutoriál alebo článok napíšeš.

              • RE: Ubuntu voľby 2016 05.03.2016 | 21:21
                Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

                Posledné dva zverejnené články som klepal ja,,,

              • RE: Ubuntu voľby 2016 05.03.2016 | 21:25
                Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

                [1] [2], mám v pláne ďalšie,,,

                • RE: Ubuntu voľby 2016 05.03.2016 | 21:37
                  Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

                  Tak to je super, tak to má byť. Aj ja som už jeden článok spáchal [1] a chystám sa na ďalší ale ešte to bude nejakú dobu trvať.

                  • RE: Ubuntu voľby 2016 05.03.2016 | 21:46
                    Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

                    Čítal som ten článok, veľmi dobrá práca, len tak ďalej :) Je dobre že aspoň niekto prispieva a rád si prečítam niečo mimo debian distra. Osobne by som uvítal články na openSUSE, Fedoru a na Mageiu,,,