Projekty

Sekcia: Aplikácie & Desktop 03.07.2016 | 00:18
Avatar Joseph   Návštevník

Chcel by so zacat robit projekty, s ktorymi by som sa mohol pochvalit, napr v CV. Mam nastudovane tieto oblasti: 01.php & MySQL 02.Linux, bash 03.Java 04.Apache2

Chcem sa rozdelit na team, janko, ferko a marienka, ktori spolu urobia 1 az 3, 4 projekty. Stacilo by? 01.prihlasovanie spoluziakov na web stranku, s moznostou upravovat svoje data, pripadne posielat spravy spoluziakom? 02.Predavat vyrobky cez internet? 03.Na web stranke hadat cislo, pocitat pokusy a potom to vyhodnotit. 04.Na server dat troch hostov, sledovat zatazenie servera… 05.Nainstalovat Ubuntu server a povolit, nepovolit nejake sluzby…

Su niekde na internete o takychto projektoch spravy, poznamky...zadania...pripadne ukazkovy postup… S pomocou googlu mi to vzdy vyhodilo zvlastne veci, jednotlive veci a nie vsetko dohromady.

    • RE: Projekty 03.07.2016 | 09:33
      Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

      Kolko mas rokov?

    • RE: Projekty 03.07.2016 | 14:12
      Avatar lko   Návštevník

      prosim ta ty sa radsej nicim nechval

    • RE: Projekty 03.07.2016 | 16:38
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Sú, samozrejme že sú. Na strednej sa učí informatizácia, bežne aj s bodmi ktoré už poznáš a vieš ich použiť na splnenie tvojich zadaní. Len s dvoma drobnosťami. Server sa tam berie všeobecnejšie, nie len jedno distro. A ľudia spájajú svoje sily v projekte. Rozdeľuje pani učiteľka aby sa na každého vyšlo.

      Verím, že si vyberieš dobrú strednú alebo gympel čo naplní tvoje očakávania.

    • RE: Projekty 03.07.2016 | 17:17
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      1. Potrebuješ aspoň základy technickej angličtiny
      2. Každý obor si musíš naštudovať, aby si tušil čo robíš (PHP, MySQL, Linux, Apache)
      3. Keď sa budeš vzdelávať, vždy pozeraj na dátum vydania článku, v IT sú informácie staršie ako rok zastaralé a okrem Apache to platí všade
      4. Na začiatok bude najjednoduchšie začať s PHP a Bash
      5. Už som ti radil, že dobré miesto na umiestňovanie projektov je Github, je tam aj veľký mufty Linus Torvalds autor Linuxu a veľa ďalších ľudí ktorí tvoria slobodný softvér
      6. Budeš sa musieť naučiť základy Gitu
      7. Kľudne si založ tému, ale kde bude len jeden problém, ktorý chceš riešiť, radi ti poradíme
      8. Takže si rozmysli s čím chceš začať, pozri si Google a potom napíš čo si zistil a čomu nechápeš.
      9. OT: tiež by ma zaujímalo koľko máš rokov :)
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: Projekty 05.07.2016 | 22:09
      Avatar Joseph   Návštevník

      Bedna si najlepsi. Zacinam robit projekty.Zistil som, ze hlavne je vyhladat spravny tutorial a pojde to.Pri studiu napodobim vzorove priklady, napisem ich samostatne a pridam, co ma napadne.Nechcel som sa pytat na ine veci, ako na Linux, kedze na tomto fore su iba ludia od linuxu. Teraz citam Indicky, cize Indiansky tutorial, maju dobru anglictinu, ved su to mnasi bratia. WINDI - tak nas volali Germani pred 10 000 rokmi.

      WIEN - Wieni - SLO-Wieni. K tymto Slowienom pojdem mozno robit , ak nebude dobre miesto vo Ficovej Bratislave.

      O mna sa nemusisobavat.

      • RE: Projekty 05.07.2016 | 22:32
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

        Toto je technický portál, takže nielen o Linuxe, ale o softvéri, programovaní, hardvére atď.

        Veľa zdaru.

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: Projekty 06.07.2016 | 22:10
        Avatar Slavomír Ubuntu 23.10  Používateľ

        Joseph: myslím, že si nejaké indigové dieťa :D. Podľa spôsobu vyjadrovnia by som ti odhadol, že máš tak 13-14 rokov :). Je úžasné, že sa v takomto nízkom veku zaoberáš tak odbornými vecami. Asi budeš nejaký malý génius.

        A klobúk dole, že na miesto hier zaoberáš študovaním histórie Slovanov. Fico sa chválil archeologickým náleziskom Bojná, ktoré je vedľa jeho rodného mesta Topoľčany.

        • RE: Projekty 07.07.2016 | 09:08
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          Ohľadne techniky áno. Až na tú históriu, germáni sú doložení až v dobe železnej, ako indoeurópska skupina ktorá sa vyskytla v európe cca v šiestom storočí pred kristom. Doba kamenná skončila cca štyri až tri tisícky rokov pred Kristom kedy začala doba bronzová. Takže tých 10 000 rokov by som v kľude nebral do úvahy.

    • RE: Projekty 04.08.2016 | 11:28
      Avatar Joseph   Návštevník

      Slovomir, ak chces, aby toto forum nieco prinasalo ludom, zaciatocnikom a pokrocilim, neurazaj ludi dobrej vole. Ak nepoznas vlastnu historiu to je tvoja vec. Ak chces spomenut svk skorumpovaneho premiera, pouzivaj SAP modul FI/CO. Aby ta nezazaloval. Mafiami maju totiz vela penazi. Precital som si vtip na Piatok. Hrozne..Mozem pisat svoje vtipy? Veci a PC sa vyvijaju tak ako sa vyvijaju pazrave moduly SAP FI/CO.

      • RE: Projekty 04.08.2016 | 14:36
        Avatar samalama   Návštevník

        zrele na psychiatriu...