Linux v Trafacke

Sekcia: Komunita 13.07 | 11:48
Avatar distefano Manjaro, Xubuntu  Používateľ

Opat dnes, od 16.00. Kto este, okrem mna, pride?

• RE: Linux v Trafacke 14.07 | 07:10

Prisli sme 4, tradicne Martin, ale po stvrthodinke -1, radista Milan, livan a ja. Hlavnou temou boli distra, ktore Milan mal cca na 5 USB klucoch a ktore sustavne testuje a porovnava. Ale na zaver uz pripustil, ze sa mu Manjaro Dark celkom pozdava. Mne sa pozdavala aj 11-ka Svijany.

• RE: Linux v Trafacke 03.08 | 09:50

Z dovodu, ze livan aj ja budeme na dovolenkach, navrhujeme augustove stretnutie v trafacke vynechat. Teda, najblizsie sa vidime 14.9.

• RE: Linux v Trafacke 14.09 | 09:36

Som v Zurichu, dnes to nestihnem, prijemnu zabavku a dobre chladene pivko. Tu mi pivo nechuti, vcera som mal jedno flaskove 0,33 l za 6 frankov, takze sa uz tesim domov.

• RE: Linux v Trafacke 14.09 | 09:36

Som v Zurichu, dnes to nestihnem, prijemnu zabavku a dobre chladene pivko. Tu mi pivo nechuti, vcera som mal jedno flaskove 0,33 l za 6 frankov, takze sa uz tesim domov.

• RE: Linux v Trafacke 14.09 | 19:38
        Avatar Livan Arch LXQT, Ubuntu  Používateľ

Ja si dať také drahé pivo, tiež by mi nechutilo. Stretávka dnes bola aj keď som prišiel neskôr z dôvodu pracovných povinností. Zúčastnili sme sa dvaja, prišiel ešte Milan. Hlavnou náplňou stretnutia bolo presvedčiť Manjaro LXQT dark aby sa nainštalovalo na USB kľúč. Po niekoľko neúspešných pokusoch sa to podarilo.

• RE: Linux v Trafacke 14.09 | 09:37

Aj ten tablet ma uz se....

• RE: Linux v Trafacke 15.09 | 09:23

Predpokldal som, ze ked sa po 16-tej N pyta, ci sa stretko kona, tak tam uz sedi a caka. A kde vlastne vyhrabal to stare vlakno, ktore musel schovat niektory admin? N, si z Nitry?

• RE: Linux v Trafacke 18.10 | 17:43
      Avatar trogar2 android  Používateľ

Toto je pokračovanie pôvodného topicu.

• RE: Linux v Trafacke 10.11 | 14:07

Včera sa v Trafačke konalo ďalšie sedenie. Zúčastnili sme sa zasa iba traja starí kozáci. Až sa hanbím povedať, čo sme robili. Inštalovali sme na HP Elitebook 2540p windows7 :). Čo nás ospravedlňuje, je to, že po úspešnej a zdĺhavej inštalácii windowsu sme naň doinštalovali do dualbootu Manjaro XFCE. Distefano, ten vždy vie prísť s niečim novým, aby sme sa nenudili.

• RE: Linux v Trafacke 10.11 | 14:32
        • RE: Linux v Trafacke 10.11 | 14:51

Áno táto tragédia sa stala v aute zaparkovanom v blízkosti Trafačky.

• RE: Linux v Trafacke 10.11 | 22:15
            Avatar edel_heslo_mi_nefunguje   Návštevník

Páni bolo by možné sa toho stretnutia (myslím nabudúce) zúčastniť online ? Napr. konferenčný hovor ..Nie všetci sme na Slovensku alebo máme cestu.

• RE: Linux v Trafacke 11.11 | 08:47

A ako presne si predstavuješ, že by to fungovalo? Ja sa priznám, neviem, ako by sa to v reštaurácii dalo urobiť. Nie je to konferenčná miestnosť, ktorá je na niečo také pripravená.

• RE: Linux v Trafacke 11.11 | 08:18

Ja mu nerozumiem, citi moralnu vinu ale neciti sa byt vinny za cin zabitia z nedbanlivosti, to mu ma pomoct do konca zivota, cele to hodit za pravnikmi vymysleny zhluk slov "syndrom zabudnuteho dietata"? Nepomoze. Ako ani rodicom, ci starym rodicom, ktori napr. pri cuvani autom prejdu svoje male dieta na dvore. Su to obrovske a strasne nestastia, nechcel by som take nikdy zazit. No, je to velky nestastnik, ale zaroven a hlavne nezodpovedny blbec. Aby sa to cele neposunulo len do oblasti lutosti, o co mu zrejme ide.

• RE: Linux v Trafacke 11.11 | 08:42

Ja hlavne nerozumiem tomu, že dostal podmienečný trest a on blbec je nespokojný. Ešte bude chcieť aby ho celkom oslobodili z pod viny. Sorry toto je celkom mimo tému.

• RE: Linux v Trafacke 11.11 | 08:59

Chce prekvalifikaciu, ze to nebolo zabitie z nedbanlivosti, ale syndrom zabudnuteho dietata. V USA sudy taketo definicie deliktov uz vyriekli. Ale, ako som pisal vyssie, houby mu to pomoze, svedomie je svina. Spravodliva svina, z pohladu obete.

• RE: Linux v Trafacke 11.11 | 08:49

A potvrdzujem, ze predmetne HP-cko je podla mojich subjektivnych pocitov sviznejsie s Manjarom ako s W7. Ale, usil som si na seba budu, podla jedneho clanku na zive.cz som chcel odskusat, ci funguje inovacia z W7 na W10 gratis, aj po juli 2016. Tuto moznost ponechal Microsoft pre tych, ktori pouzivaju zjednodusene technologie, bez toho aby zistovali, ci ich pouzivas alebo nie /napr. ludia s hendikepom lupu, atd./. Vsetko prebieha fajn, ale posledny krok - instalacia softveru sa mi nad 90% spomalila, teraz mam 99% ale uz asi 10 hodin. Podla kamosa, vraj to moze trvat aj 2 dni a ked to prerusim ci vypnem, mozem zacat od zaciatku. Livan zvladol v stredu Manjaro asi do 10 minut.

• RE: Linux v Trafacke 11.11 | 09:04

No tys to teda vymňouk Karle. Ako to tak vidím, nabudúce nás čaká tato tortúra nanovo. Preinštalovať win10 nanovo ako čistú inštaláciu a znova doinštalovať Manjaro. Ono to tzv. povýšenie verzie väčšinou nefunguje dobre a treba to následne preinštalovať nanovo (overené u mňa na počítači Samsung). No však uvidíš sám, možno budeš mať šťastie vzhľadom na typ notebooku.

• RE: Linux v Trafacke 11.11 | 09:17

Nestras, este pockam do obeda a potom to ukoncim a zostane mi W7. Lebo aj teraz pisem a robim si, co potrebujem, inovacia po minimalizacii bezi, Vypisalo mi, aby som minimalizoval a robil co chcem. Raz za cas si to otvorim, a stale 99%, len nesmiem ukoncit W. Dam si 2.kavu a neskor obed, po nom uvidim.

• RE: Linux v Trafacke 11.11 | 09:30

No každopádne to nechaj dobehnúť do konca tu inováciu, aby sa ti ten win10 zapísal a dal sa nabudúce nainštalovať nanovo. Keď bude treba, nechaj to zapnuté v kuse aj dva dni. Možno ti spôsobuje problém to, že si nemal ten win7 aktivovaný.

• RE: Linux v Trafacke 12.11 | 13:08

Livan, sklamem ta, po 48.hod. inovacie som W10 odpojil od hadiciek. OS, ktory sa nedokaze ani po tak dlhej dobe etablovat, si nic ine ani nezasluzi. Mam teda W7 Pro, teraz zistuje dostupnost aktualizacii, ale aj tu nejako dlho. Uvidime. Na mensej particii Manjaro ok, tam este dointalujem komunikatorov /Skype a Viber/, ktore pouziva moje okolie, + otvorene WIRE, na ktore sa ich budem snazit preorientovat.

• RE: Linux v Trafacke 21.11 | 10:02

Medzitym som u hp.sk zistil, ze drajvery k W10 pre Elitebook 2540p nie su a ani nebudu. Takze, vsetko jasne, zostava W7 pro, ale, nefunguje kamera ani funkcie s Fn /ale ani u Manjara, tam navyse nejdu korektne vsetky funkcie touchpadu/. No, bude to chciet este par stretnuti pri pivku, je to predsa sakramentsky vazny dovod. PS.Jedneho z majitelov /nie toho nestastnika, toho druheho/ som poprosil o lepsiu ponuku v oblasti pivnych syrov, povedal, ze no problem.

• RE: Linux v Trafacke 21.11 | 11:19
                  Avatar vxmery Mint 17.3  Používateľ

Hm, či ten Tvoj Elitebook nie je alergický na kombináciu Win + pivo :)

• RE: Linux v Trafacke 21.11 | 13:52

To netusim. A keby som prestal ja s pivom, uz by sme mohli subezne organizovat aj debaty a posedenia abstitentov, lebo ostatni chodia autami alebo nepiju tekutiny, vymyslene este v staroveku.

• RE: Linux v Trafacke 21.11 | 13:06

Ahojte, chcel by som sa spýtať, kedy asi bude nové stretnutie v Trafačke. Ak by som mohol, rád by som sa pridal. (Je možné doniesť komp a riešiť tam problémy?).

• RE: Linux v Trafacke 21.11 | 13:55

Pravdaze, my nic ine vacsinou ani nerobime. 2.streda v decembri bude 14.12.

• RE: Linux v Trafacke 21.11 | 14:01

Konečne uvidím živých linuxákov a hlavne mi niekto bude aj rozumieť :D

• RE: Linux v Trafacke 22.11 | 07:06

Presne. Pamatam sa na diskusiu, ked pred 3 rokmi vxmery prehlasil. "Ked chcem vidiet ziveho linuxaka, musim ist do Nitry". Zial, asi ani my nie sme v kolektive oblubeni a nase rady sa hufne nerozsiruju. Alebo to ten Linux je na pricine, ci nas je preto tak malo, malicko, pretoze "kazdy druhy linuxak je autista"? Samozrejme, opat som citoval vxmeryho.

• RE: Linux v Trafacke 22.11 | 13:53

No chudákovi vxmerymu sa musí čkať, keď ho furt spomínaš.

• RE: Linux v Trafacke 22.11 | 15:33

To vies, klasik je Klasik. A ze si toho este dost pamatam?

• RE: Linux v Trafacke 22.11 | 16:34
                  Avatar vxmery Mint 17.3  Používateľ

Páni, to už sú tri roky? Moje prvé distro Ubuntu 13.10. Fakt si pamätáš dosť, hik :)

• RE: Linux v Trafacke 22.11 | 20:21
          Avatar backb0ne Linux Mint, Debian, Arch  Používateľ

O kolkej ?

• RE: Linux v Trafacke 22.11 | 21:03

Stretávka bývá vždy v Trafačke v Nitre o 16:00 v deň na ktorý vychádza druhá streda v danom mesiaci (najbližšia 14.12.2016).