Po prechode na 16.04XX (z 14.04TT) sa mi pomrdvil centrum softvéru ubuntu. Spustí sa pomalšie ako bolo u TT normálne zvykom a po nábehu odmieta čokoľvek nainštalovať. Pokiaľ beží, neúnosne spomalí celý systém. Vie niekto prosím poradiť čo s tým ?
Po prechode na 16.04XX (z 14.04TT) sa mi pomrdvil centrum softvéru ubuntu. Spustí sa pomalšie ako bolo u TT normálne zvykom a po nábehu odmieta čokoľvek nainštalovať. Pokiaľ beží, neúnosne spomalí celý systém. Vie niekto prosím poradiť čo s tým ?
Ako je známe, distribúcia antiX 17 bola postavená ako systemd-free na Debian Stable. Pre priaznivcov Debian Unstable vytvorili vývojári antiXu 32 a 64-bit ISO z repozitárov Debian Sid s Kernel 4.15.14 a systed-free initom. ISO Net vyžaduje káblový Ethernet, kdežto Core by malo fungovať aj na Wifi. Tento nový Debian Sid flavoure je možné stiahnuť TU.
Aj keď príliš často nevidíme informácie o novinkách vývoja distribúcií Lubuntu a Lubuntu Next, vývoj prebieha a vývojár Simon Quigley zverejnil niekoľko noviniek o pripravovaných vydaniach. [...]
Je to veľmi jednoduché. Dozviete sa viac, než by ste čakali. Zistiť to môže veľmi jednoducho každý používateľ. Stačí, keď Facebook pár kliknutiami požiada o zaslanie kompletnej databázy informácií, ktoré o ňom doposiaľ nazbieral. Facebook prežíva jednu z najväčších káuz vo svojej histórii po tom, čo sa citlivé informácie o 30 miliónoch používateľov dostali do nepovolaných rúk. Hashtag #deletefacebook sa stal trendom a návštevníci najväčšej sociálnej siete sa čoraz častejšie pýtajú, čo všetko o nich vlastne vie.
Už o necelý mesiac sa v Bratislave uskutoční konferencia Bratislava OpenCamp 2018. Program už je takmer dokončený, dolaďujú sa už iba niektoré názvy prednášok. Môžete sa tešiť na témy ako cloud, kontajnery, Linux, alebo strojové učenie, Blokchain či WebAssembly.
Kali Linux a Debian sa pripojili ku Ubuntu a open Suse vo Windows Subsystem for Linux (WSL). To znamená, že je možné tieto distribúcie inštalovať v príkazovom riadku vo Windows 10 ako ostatné aplikácie pre Windows.
V súčasnosti už viac vývojárov vyvíja pre linuxové platformy ako pre MS Windows na desktopoch a aj serveroch. Rozsiahleho prieskumu sa zúčastnilo takmer 66 tisíc vývojárov. Priezkum prebiehal na Stack Overflow, fóra pre vývojárov s cieľom vzájomne si pomáhať pri riešení konkrétnych programátorských problémov.
Dnes prebehla migrácia na novšiu verzi Shakal CMS. Dnes môže dôjs ešte k pár menším pársekundovým výpadkom. Za výpadok sa ospravedlňujeme.
Vývojári Linuxovej distribúcie MX oznámili vydanie novej verzie MX-17.1.
Táto verzia obsahuje nedávno vydaný kernel, nový a vylepšený súbor aplikácií "MX apps" a aktualizované aplikácie vrátane Firefox 58 a LibreOffice 6.
Viac informácií TU.
Vyšiel nový program, ktorý umožňuje pomenovať priečinky (alias) a potom do nich prechádzať pomocou príkazu goto <alias>.
Cez tento víkend sa konal InstallFest 2018, videá z prednášok sú už online.
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
Finančne nás môžte podporiť cez PayPal:
V U 16.04 je Ubuntu Softare Center nahradené Gnome Software, podrobnosti máš TU. Pokiaľ nemáš vážny dôvod používať 16.04, vráť sa na 14.04.
Presne tak, ako píše vxmery, len to nie je Gnome ssoftware ale Ubuntu software. Centrum softvéru pokiaľ viem, sa síce dá doinštalovať a aj používať, ale už sa ďalej nevyvíja. Ak ho nejakou náhodou nemáš v ponuke (mal by byť automaticky k dispozícii), tak treba doinštalovať balík software-center .
Posledné Ubuntu má v sebe viacero spomalovačov, nielen pre
gnome-software
. Pokračujú v šlapajáchxapian
. Ten mi na 800MHz mašine s pomalým diskom dokázal odstaviť inštaláciu balíkov v grafike na 20 minút. Synaptic jednoducho počkal kým to dobehne, a až potom sa s ním dalo robiť. Spomínané [gnome,ubuntu] software robí pri štarte niečo podobné, len na tom starom počítači ho nemienim riskovať, a ani jeho fork pre lubuntu alebo iný *desktop*. Sú plány na prechod nasnapd
, ale to ešte moc nefunguje. Takže je ozaj lepšie a čistejšie používať bežné nástroje na inštaláciu založené na deb balíkoch. Nemá to síce ikonky, ale to je len "eye candy".Mimochodom, ako starý je ten počítač na ktorom to seká?
blbuntu skonci (alebo uz aj je) presne tam, kde winshit (teda ten tam bol stale) - totalne zabugova nefunkcna a nepouzitelna sracka, ktora je chytrejsia ako pouzivatel, ale hlavne ze je to pekna omalovanka.
ze vas to bavi pouzivat to. no ale co cakat od klikacov...
Ubuntu, alias Canonical je časť vývojárov, ktorí už dnes dosť často pracujú aj na Debiane. Nepravdivé kecy, že Ubuntu neprispieva do ustreamu a podobne sú blbosti, stačí si preklikať vývojárov Ubuntu.
Treba samozrejme oddeliť ich vizonárske Unity a ten základ ktorý Ubuntu tvorí, pretože tam bez problémov pôjde aj IceWM, ktoré je rýchle a ľahkonážne a nezávislé na na rozhodnutiach Canonicalu.
Hoci ho sám už dosť dlhý čas na desktope nepoužívam, tak si dovolím s tvojimi výrokmi nesúhlasiť a Ubuntu, nieje len Unity.
To je to. Skupina klikačov odchovaných redmondskými ktorí ich už ale majú plné zuby. To nie je ani tak o tom, či ich (nás) to baví, ale nájsť usér kamarátsku alternatívu. A tam je bfu viac-menej odkázaný na omalovánky.
Je dobré vedieť že tento príspevok si sem zavesil bez jediného kliknutia. Nabudúce by si mal použiť tlačítko
náhľad
.vxmery: dík za tip, odinštaloval som starý software center a nainštaloval ubuntu software. Všetko šlape jak má. Som lenivý vrátiť sa k tt.
wlasaty: relatívne starý, P4, 2Gb Ram, radeon x1600pro.