Po prechode na 16.04XX (z 14.04TT) sa mi pomrdvil centrum softvéru ubuntu. Spustí sa pomalšie ako bolo u TT normálne zvykom a po nábehu odmieta čokoľvek nainštalovať. Pokiaľ beží, neúnosne spomalí celý systém. Vie niekto prosím poradiť čo s tým ?
Po prechode na 16.04XX (z 14.04TT) sa mi pomrdvil centrum softvéru ubuntu. Spustí sa pomalšie ako bolo u TT normálne zvykom a po nábehu odmieta čokoľvek nainštalovať. Pokiaľ beží, neúnosne spomalí celý systém. Vie niekto prosím poradiť čo s tým ?
Bola vydaná nová verzia Linux Mint 20.1 Ulyssa s LTS podporou - v troch vydaniach s desktopmi Cinnamon, MATE a Xfce. Bližšie informácie ako aj linky na download nájdete na domovskej stránke a na stránkach DistroWatch.com
Na vyše 100 tisíc firewall, VPN gateway a access point controller zariadeniach značky Zyxel bol nájdený účet s administrátorskými privilégiami, ktorý bol zapísaný priamo v kóde firmvéru. Tento účet zabezpečil útočníkovi root prístup či už cez ssh, alebo cez webadmin interface.
Dnes bol vydaný Quassel 0.14-rc1. Quassel IRC je moderný multiplatformový distribuovaný IRC klient.
Projekt Common Voice je iniciatíva Mozilly, ktorá pomáha strojom učiť sa, ako rozprávajú skutoční ľudia.
Zhromažďujeme hlasové vzorky nielen pre najpoužívanejšie jazyky, ale aj pre jazyky s menšou populáciou hovoriacich.
Publikovanie rôznorodého súboru hlasov umožní vývojárom, podnikateľom a komunitám aby túto medzeru riešili sami.
Popri dátovom súbore Common Voice taktiež budujeme aj open source nástroj na rozpoznávanie reči s názvom Deep Speech.
Odteraz môžete darovať svoj slovenský hlas a pomôcť nám tak vybudovať open source hlasovú databázu. Tu potom môže použiť ktokoľvek na tvorbu inovatívnych aplikácií pre zariadenia a pre web. Čítajte vety a pomôžte strojom naučiť sa, ako hovoria skutoční ľudia. Skontrolujte prácu ďalších dobrovoľníkov a vylepšite jej kvalitu.
O projekte: https://commonvoice.mozilla.org/sk/about Často kladené otázky: https://commonvoice.mozilla.org/sk/faq
Amazon, Alphabet - dcérska spoločnosť Google a Microsoft používali fotografie ľudí na trénovanie technológii pre rozpoznávanie tváre bez získania súhlasu dotknutých osôb. Fotografie boli súčasťou IBM databázy Diversity in Faces. Fotografie boli anotované parametrami ako napríklad symetria tváre, dĺžka nosa, výška čela, atď. Zber, uchovávanie a používanie biometrických údajov bez výslovného súhlasu dotknutej osoby je v štáte Illinois protizákonné.
Na vývojárskych stránkach IceWM (GitHub) sa odštartovala možnosť diskusie s vývojármi a komunitou okolo IceWM.
Open source ktorý naučí váš HW porozumieť hovorenej slovenčine, alebo rozprávať slovensky. Na spustenie slovenčiny su potrebný dobrovoľníci na zber a schvaľovanie obsahu https://commonvoice.mozilla.org/sentence-collector/#/
Prehľad dostupných jazykov https://commonvoice.mozilla.org/sk/languages
Výsledkom je open-source balík
STT = Speech-to-Textengine https://voice.mozilla.org/stt
TTS = Text-to-Speech https://voice.mozilla.org/tts
Za hodinu začína online virtuálne stretnutie ľudí z odboru IT bezpečnosti KyberKatovna 7 (zplošťujeme křivky)
NodeGUI slúži na písanie multiplaformných desktopových aplikácií v Node.js a CSS. Beží na QT 💚, nepotrebuje Chromium, takže je nenáročné na procesor a pamäť.
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
V U 16.04 je Ubuntu Softare Center nahradené Gnome Software, podrobnosti máš TU. Pokiaľ nemáš vážny dôvod používať 16.04, vráť sa na 14.04.
Presne tak, ako píše vxmery, len to nie je Gnome ssoftware ale Ubuntu software. Centrum softvéru pokiaľ viem, sa síce dá doinštalovať a aj používať, ale už sa ďalej nevyvíja. Ak ho nejakou náhodou nemáš v ponuke (mal by byť automaticky k dispozícii), tak treba doinštalovať balík software-center .
Posledné Ubuntu má v sebe viacero spomalovačov, nielen pre
gnome-software
. Pokračujú v šlapajáchxapian
. Ten mi na 800MHz mašine s pomalým diskom dokázal odstaviť inštaláciu balíkov v grafike na 20 minút. Synaptic jednoducho počkal kým to dobehne, a až potom sa s ním dalo robiť. Spomínané [gnome,ubuntu] software robí pri štarte niečo podobné, len na tom starom počítači ho nemienim riskovať, a ani jeho fork pre lubuntu alebo iný *desktop*. Sú plány na prechod nasnapd
, ale to ešte moc nefunguje. Takže je ozaj lepšie a čistejšie používať bežné nástroje na inštaláciu založené na deb balíkoch. Nemá to síce ikonky, ale to je len "eye candy".Mimochodom, ako starý je ten počítač na ktorom to seká?
blbuntu skonci (alebo uz aj je) presne tam, kde winshit (teda ten tam bol stale) - totalne zabugova nefunkcna a nepouzitelna sracka, ktora je chytrejsia ako pouzivatel, ale hlavne ze je to pekna omalovanka.
ze vas to bavi pouzivat to. no ale co cakat od klikacov...
Ubuntu, alias Canonical je časť vývojárov, ktorí už dnes dosť často pracujú aj na Debiane. Nepravdivé kecy, že Ubuntu neprispieva do ustreamu a podobne sú blbosti, stačí si preklikať vývojárov Ubuntu.
Treba samozrejme oddeliť ich vizonárske Unity a ten základ ktorý Ubuntu tvorí, pretože tam bez problémov pôjde aj IceWM, ktoré je rýchle a ľahkonážne a nezávislé na na rozhodnutiach Canonicalu.
Hoci ho sám už dosť dlhý čas na desktope nepoužívam, tak si dovolím s tvojimi výrokmi nesúhlasiť a Ubuntu, nieje len Unity.
To je to. Skupina klikačov odchovaných redmondskými ktorí ich už ale majú plné zuby. To nie je ani tak o tom, či ich (nás) to baví, ale nájsť usér kamarátsku alternatívu. A tam je bfu viac-menej odkázaný na omalovánky.
Je dobré vedieť že tento príspevok si sem zavesil bez jediného kliknutia. Nabudúce by si mal použiť tlačítko
náhľad
.vxmery: dík za tip, odinštaloval som starý software center a nainštaloval ubuntu software. Všetko šlape jak má. Som lenivý vrátiť sa k tt.
wlasaty: relatívne starý, P4, 2Gb Ram, radeon x1600pro.