Ahojte,
mam niekolko HDD kde mam zalohovane fotky. S velkou pravdepodobnostou su na tych HDD aj identicke fotky, ale maju iny nazov. Existuje nejaka aplikacia ako hromadne porovnat obsah fotiek ?
Ahojte,
mam niekolko HDD kde mam zalohovane fotky. S velkou pravdepodobnostou su na tych HDD aj identicke fotky, ale maju iny nazov. Existuje nejaka aplikacia ako hromadne porovnat obsah fotiek ?
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Komerčné riešenie pre virtualizáciu VMware Workstation Pro bolo uvolnené bezodplatne pre osobné použitie približne od mája 2024. Jedná sa o veľmi kvalitný virtualizačný nástroj pre windows aj linux.
Vznikla česká webová stránka venovaná distribúcii EndeavourOS s podporou Arch-Linux.cz. Táto distribúcia je založená na Arch linuxe. Inštalácia je založená na Calamares.
Zdroj: EndeavourOS.cz
V rámci updatov k 1.6.2024 bol vydaný respin MX linuxu pre single board počítač Orange Pi.
Zdroj: Mxlinux org
Vyšla nová verzia rolling-update distribúcie Manjaro, ktorá spája silu Arch Linuxu s jednoduchosťou user-friendly distribúcii. Okrem najnovšieho jadra je k dispozícii pre priaznivcov KDE aj najnovšie rozhranie Plasma 6. Manjaro vychádza vo verziách s KDE, GNOME a XFCE.
Zdroj: Distrowatch
Bola vydaná verzia 0.10 textového editoru neovim. Nová verzia obsahuje množstvo vylepšení LSP protokolu, zvýrazňovania syntaxe pomocou Tree-sitteru a ďalších menších zmien. Kompletný zoznam noviniek je dostupný v oznámení o vydaní.
Zdroj: neovim.io
Retro distribúcia arix prináša prostredie kde 1.1.2 na Debian 13 (trixie).
Zdroj: ariasft.github.io
V Greenie knižnici bola vydaná prvá kniha, ktorá je vytvorená z väčšiny umelou inteligenciou. Pokrýva udalosti Druhej svetovej vojny, vrátane rôznych doplnkových tém. Kniha je v angličtine.
Zdroj: Blog na Denníku N
Retro web poskytuje informácie o starom hardvéri
Zdroj: The Retro Web
Ide o čiastkovú časť, ktorú riešia z dôvodu monopolného spravania sa v Appstore.
Zdroj: Európska Komisia
Bot využívaný na útoky proti mnohým štátnym inštitúciam v celej Európe dosiahol novú veľkosť.
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
https://askubuntu.com/questions/4072/how-can-i-find-duplicate-photos
No to je parada. Dakujem velmi.
Otázkou je čo s duplikátmi chceš robiť, a akú cenu majú unikátne fotky. Možno bude jednoduchšie, r7chlej3ie a lacnej3ie zmigrovať sieťové úložisko na NAS s deduplikáciou a redundantným diskovým poľom.
Inak, nevie niekto či tie programy na vyhľadávanie podobných obrázkov ešte stále žijú? ImgSeek v pythone na SF má posledné zmeny z roku 2006, na githube je to len dva roky staré ale užívateľom chýba main() . A Geeqie nemá commandline.
V tom odkaze je aj fdupes, ten nájde duplikáty všetkých súborov.
Tiez sa pripajam za fdupes. Ten pouzivam na uplne vsetko, kde sa potrebujem zbavit duplikatov. Jednoducho sa da nastavit ci ma duplikaty bohapusto mazat, alebo sa interaktivne pyta, ze ktory nechat (je moznost odpovedat vsetky).
som minule skúšal jdupes a je o niečo rýchlejší https://github.com/jbruchon/jdupes
To by ma zaujímalo ako sa vysporiada jdupes alebo fdupes s obrázkami ktorým nejaký inteligentný OS zmenil EXIF tak ako to robil pri hudbe vo formáte MP3 :-)
Tie duplikáty sa totižto zmapujú podľa veľkosti, a pre rovnako veľké súbory sa vyráta kontrolný súčet. Ten sa následne porovná, a označia sa duplikáty na [vypísanie, zmazanie, zlinkovanie, ...]. Obvykle to však stačí.
súbory sa porovnávajú ako dáta, nerobí sa analýza čo sú to za dáta
jdupes je klon fdupes, predpokladám, že to bude porovnávať podobným spôsobom
preto sa mi na hľadanie duplicitných fotiek viac páči DigiKam, keď nájde duplicitu tak ti ukáže všetky "rovnaké" fotky a aj s informáciami ako adresár v ktorom sú ...
Na to som narážal. Ak mu niečo zmenilo metadáta v súbore s fotkou, tak tam má rôzny obsah. Preto som aj ja poukazoval na hľadanie podobných fotiek. Alebo použitie deduplikácie v FS kde sa o to nemusí starať.
PS tie grafické prehľadávatká prestanú človeka baviť po pár hodinách. A ja som si pri riešení rovnakej úlohy prikúpil disk. Nie kvôli technickému riešeniu, ale za tie desaťročia mám tisíce fotiek. A to aj navzdory tomu, že nefotím jak dnešní selfie maniaci.
DigiKam je dost dobrý soft na manažovanie fotiek.
Vie hľadať duplicitné fotky a nielen ako presne tie isté subory ale vie hľadať aj podobné fotky, vieš si tam nastaviť úroveň podobnosti od - do