Ahojte,
mam niekolko HDD kde mam zalohovane fotky. S velkou pravdepodobnostou su na tych HDD aj identicke fotky, ale maju iny nazov. Existuje nejaka aplikacia ako hromadne porovnat obsah fotiek ?
Ahojte,
mam niekolko HDD kde mam zalohovane fotky. S velkou pravdepodobnostou su na tych HDD aj identicke fotky, ale maju iny nazov. Existuje nejaka aplikacia ako hromadne porovnat obsah fotiek ?
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Program TimeShift zálohuje hlavne jadro operačného systému a na zálohovanie užívateľských súborov je vhodné použiť iný program. Ako vhodný adept sa javí program Borg Backup. Ten je však vhodný iba pre skúsených užívateľov vzhľadom na jeho dosť nepohodlné ovládanie. Existuje však grafická nadstavba Vorta, ktorá používanie programu Borg Backup sprístupňuje aj neskúseným užívateľom.
Zdroj: Arch Linux CZ
Vy daná bola LTS verzia Trisquel linux 11 pod gesciou Free Software Foundation. Trisquel 11.0 Aramo je postavený na Ubuntu 22.04 LTS s podporou do 2027.
Zdroj: Trisquel
Spoločnosť DreamWorks zverejnila zdrojové kódy svojho renderovacieho nástroja MoonRay pod open source licenciou Apache 2.0.
Zdroj: github.com
Nokia oznámila jeden z prvých lacných smartfónov so systémom Android navrhnutých na opravu doma, čo používateľom umožňuje vymeniť batériu za menej ako päť minút v spolupráci s iFixit.
Zdroj: odkaz
Špecifická distribúcia pre staré počítače, ktorá bola na puppy linuxe. Posledná verzia je z 30.1.2023.
Legacy OS je postavený na antiX / Debian Bullseye 64 Bit a momentélne je vo vývoji aj 32bitová verzia
Zdroj: Legacy OS
Tomáš Matějíček vydal nové verzie Slax v dvoch edíciách, 15.0.1 postavený na Slackware a Slax 11.6.0 na stabilnom Debiane.
Zdroj: Slax.org
Samsung vydal odporúčania na optimalizáciu MySQL pre beh na SSD. V dokumente uvádza aj benchmarky.
Zdroj: Samsung Semiconductor
15.1.2023 bola vydaná tretia minoritná verzia MX linux 21.
Zdroj: MX Linux
Vývojári linuxovej distribúcie OpenMandriva predstavili užívateľom novú rolling-release edíciu s názvom ROME. Táto edícia OpenMandrivy má vyplniť priestor medzi stabilnou a vývojovou vetvou s častejšími aktualizáciami softvérových balíčkov.
Zdroj: LinuxExpress
Po dlhej dobe bola dnes uvoľnená nová verzia Retro Virtual Machine(2.1.0). Jedná sa o veľmi zaujímavý emulátor ZX Spectra a jeho klonov. Okrem iných noviniek, dokáže nová verzia emulovať aj Sega Master System. Okrem podpory Windows a MacOS, je Retro Virtual Machine samozrejme dostupný aj pre Linux.
Zdroj: Retro Virtual Machine
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
https://askubuntu.com/questions/4072/how-can-i-find-duplicate-photos
No to je parada. Dakujem velmi.
Otázkou je čo s duplikátmi chceš robiť, a akú cenu majú unikátne fotky. Možno bude jednoduchšie, r7chlej3ie a lacnej3ie zmigrovať sieťové úložisko na NAS s deduplikáciou a redundantným diskovým poľom.
Inak, nevie niekto či tie programy na vyhľadávanie podobných obrázkov ešte stále žijú? ImgSeek v pythone na SF má posledné zmeny z roku 2006, na githube je to len dva roky staré ale užívateľom chýba main() . A Geeqie nemá commandline.
V tom odkaze je aj fdupes, ten nájde duplikáty všetkých súborov.
Tiez sa pripajam za fdupes. Ten pouzivam na uplne vsetko, kde sa potrebujem zbavit duplikatov. Jednoducho sa da nastavit ci ma duplikaty bohapusto mazat, alebo sa interaktivne pyta, ze ktory nechat (je moznost odpovedat vsetky).
som minule skúšal jdupes a je o niečo rýchlejší https://github.com/jbruchon/jdupes
To by ma zaujímalo ako sa vysporiada jdupes alebo fdupes s obrázkami ktorým nejaký inteligentný OS zmenil EXIF tak ako to robil pri hudbe vo formáte MP3 :-)
Tie duplikáty sa totižto zmapujú podľa veľkosti, a pre rovnako veľké súbory sa vyráta kontrolný súčet. Ten sa následne porovná, a označia sa duplikáty na [vypísanie, zmazanie, zlinkovanie, ...]. Obvykle to však stačí.
súbory sa porovnávajú ako dáta, nerobí sa analýza čo sú to za dáta
jdupes je klon fdupes, predpokladám, že to bude porovnávať podobným spôsobom
preto sa mi na hľadanie duplicitných fotiek viac páči DigiKam, keď nájde duplicitu tak ti ukáže všetky "rovnaké" fotky a aj s informáciami ako adresár v ktorom sú ...
Na to som narážal. Ak mu niečo zmenilo metadáta v súbore s fotkou, tak tam má rôzny obsah. Preto som aj ja poukazoval na hľadanie podobných fotiek. Alebo použitie deduplikácie v FS kde sa o to nemusí starať.
PS tie grafické prehľadávatká prestanú človeka baviť po pár hodinách. A ja som si pri riešení rovnakej úlohy prikúpil disk. Nie kvôli technickému riešeniu, ale za tie desaťročia mám tisíce fotiek. A to aj navzdory tomu, že nefotím jak dnešní selfie maniaci.
DigiKam je dost dobrý soft na manažovanie fotiek.
Vie hľadať duplicitné fotky a nielen ako presne tie isté subory ale vie hľadať aj podobné fotky, vieš si tam nastaviť úroveň podobnosti od - do