Ahojte,
mam niekolko HDD kde mam zalohovane fotky. S velkou pravdepodobnostou su na tych HDD aj identicke fotky, ale maju iny nazov. Existuje nejaka aplikacia ako hromadne porovnat obsah fotiek ?
Ahojte,
mam niekolko HDD kde mam zalohovane fotky. S velkou pravdepodobnostou su na tych HDD aj identicke fotky, ale maju iny nazov. Existuje nejaka aplikacia ako hromadne porovnat obsah fotiek ?
Ako posunúť Zabbix na vyššiu úroveň alebo "Čo nenájdete v out of the box inštalácii" odprezentuje séria Zabbix webinárov v slovenčine.
Medzi témami nájdete napr. servisný strom, integráciu Openshift klastrov, monitoring SAP prostredia a iné.
Bola vydaná nová verzia Mageia 8, ktorá je nasledovníkom Mandriva Linuxu. K stiahnutiu sú aj Live ISO s desktopmi GNOME, Plasma a Xfce. Linky na download nájdete na domovskej stránke a na stránkach DistroWatch.com
Server debugpoint.com zverejnil oznámenie o dostupnosti MX Linuxu pre Raspberry Pi aj s inštalačnou príručkou.
TensorFlow je end-to-end open source platforma pre strojové učenie.
Bola vydaná nová verzia Linux Mint 20.1 Ulyssa s LTS podporou - v troch vydaniach s desktopmi Cinnamon, MATE a Xfce. Bližšie informácie ako aj linky na download nájdete na domovskej stránke a na stránkach DistroWatch.com
Na vyše 100 tisíc firewall, VPN gateway a access point controller zariadeniach značky Zyxel bol nájdený účet s administrátorskými privilégiami, ktorý bol zapísaný priamo v kóde firmvéru. Tento účet zabezpečil útočníkovi root prístup či už cez ssh, alebo cez webadmin interface.
Dnes bol vydaný Quassel 0.14-rc1. Quassel IRC je moderný multiplatformový distribuovaný IRC klient.
Projekt Common Voice je iniciatíva Mozilly, ktorá pomáha strojom učiť sa, ako rozprávajú skutoční ľudia.
Zhromažďujeme hlasové vzorky nielen pre najpoužívanejšie jazyky, ale aj pre jazyky s menšou populáciou hovoriacich.
Publikovanie rôznorodého súboru hlasov umožní vývojárom, podnikateľom a komunitám aby túto medzeru riešili sami.
Popri dátovom súbore Common Voice taktiež budujeme aj open source nástroj na rozpoznávanie reči s názvom Deep Speech.
Odteraz môžete darovať svoj slovenský hlas a pomôcť nám tak vybudovať open source hlasovú databázu. Tu potom môže použiť ktokoľvek na tvorbu inovatívnych aplikácií pre zariadenia a pre web. Čítajte vety a pomôžte strojom naučiť sa, ako hovoria skutoční ľudia. Skontrolujte prácu ďalších dobrovoľníkov a vylepšite jej kvalitu.
O projekte: https://commonvoice.mozilla.org/sk/about Často kladené otázky: https://commonvoice.mozilla.org/sk/faq
Amazon, Alphabet - dcérska spoločnosť Google a Microsoft používali fotografie ľudí na trénovanie technológii pre rozpoznávanie tváre bez získania súhlasu dotknutých osôb. Fotografie boli súčasťou IBM databázy Diversity in Faces. Fotografie boli anotované parametrami ako napríklad symetria tváre, dĺžka nosa, výška čela, atď. Zber, uchovávanie a používanie biometrických údajov bez výslovného súhlasu dotknutej osoby je v štáte Illinois protizákonné.
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
https://askubuntu.com/questions/4072/how-can-i-find-duplicate-photos
No to je parada. Dakujem velmi.
Otázkou je čo s duplikátmi chceš robiť, a akú cenu majú unikátne fotky. Možno bude jednoduchšie, r7chlej3ie a lacnej3ie zmigrovať sieťové úložisko na NAS s deduplikáciou a redundantným diskovým poľom.
Inak, nevie niekto či tie programy na vyhľadávanie podobných obrázkov ešte stále žijú? ImgSeek v pythone na SF má posledné zmeny z roku 2006, na githube je to len dva roky staré ale užívateľom chýba main() . A Geeqie nemá commandline.
V tom odkaze je aj fdupes, ten nájde duplikáty všetkých súborov.
Tiez sa pripajam za fdupes. Ten pouzivam na uplne vsetko, kde sa potrebujem zbavit duplikatov. Jednoducho sa da nastavit ci ma duplikaty bohapusto mazat, alebo sa interaktivne pyta, ze ktory nechat (je moznost odpovedat vsetky).
som minule skúšal jdupes a je o niečo rýchlejší https://github.com/jbruchon/jdupes
To by ma zaujímalo ako sa vysporiada jdupes alebo fdupes s obrázkami ktorým nejaký inteligentný OS zmenil EXIF tak ako to robil pri hudbe vo formáte MP3 :-)
Tie duplikáty sa totižto zmapujú podľa veľkosti, a pre rovnako veľké súbory sa vyráta kontrolný súčet. Ten sa následne porovná, a označia sa duplikáty na [vypísanie, zmazanie, zlinkovanie, ...]. Obvykle to však stačí.
súbory sa porovnávajú ako dáta, nerobí sa analýza čo sú to za dáta
jdupes je klon fdupes, predpokladám, že to bude porovnávať podobným spôsobom
preto sa mi na hľadanie duplicitných fotiek viac páči DigiKam, keď nájde duplicitu tak ti ukáže všetky "rovnaké" fotky a aj s informáciami ako adresár v ktorom sú ...
Na to som narážal. Ak mu niečo zmenilo metadáta v súbore s fotkou, tak tam má rôzny obsah. Preto som aj ja poukazoval na hľadanie podobných fotiek. Alebo použitie deduplikácie v FS kde sa o to nemusí starať.
PS tie grafické prehľadávatká prestanú človeka baviť po pár hodinách. A ja som si pri riešení rovnakej úlohy prikúpil disk. Nie kvôli technickému riešeniu, ale za tie desaťročia mám tisíce fotiek. A to aj navzdory tomu, že nefotím jak dnešní selfie maniaci.
DigiKam je dost dobrý soft na manažovanie fotiek.
Vie hľadať duplicitné fotky a nielen ako presne tie isté subory ale vie hľadať aj podobné fotky, vieš si tam nastaviť úroveň podobnosti od - do