Zdravim Pani,
pouzivate nejaky standalone software pre tvorbu jednoducheho webu? Ak ano, prosim, dajte odporucania.
PS: alternativa k webflow, ale standalone, popripade free alternativa k pinegrow.
Dakujem.
Zdravim Pani,
pouzivate nejaky standalone software pre tvorbu jednoducheho webu? Ak ano, prosim, dajte odporucania.
PS: alternativa k webflow, ale standalone, popripade free alternativa k pinegrow.
Dakujem.
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Bola vydaná verzia 3.12 programovacieho jazyka Python. Medzi novinkami nájdeme napríklad flexibilnejšie parsovanie f-stringov, subinterpretery s vlastným GIL, alebo rôzne optimalizácie. Viacej informácii nájdete v zozname noviniek.
Zdroj: python.org
Na rozdiel od KDE, ktoré opúšťa x11 a prechádza na ešte nie úplne doladený wayland, xfce necháva podporu wayland len neoficiálne.
Zdroj: xfce.org
Fedora 40 definitívne opúšťa X a prechádza na wayland spolu s prechodom na Qt 6 a KDE Frameworks 6
Zdroj: Fedoraproject.org
V Auguste 2023 bola v open-source Greenie knižnici vydaná kniha s poradovým číslom 300. S pomocou voľne šíriteľných programov tak vznikli knihy v slovenčine, češtine a ďalších 8 jazykoch vrátane esperanta. Knihy sú v najrôznejších formátoch a dajú sa prečítať na PC či na čítačke jedným kliknutím. Okrem beletrie, poézie či odborných kníh pod knižnicu patrí aj hudobná kolekcia či hry.
Zdroj: Greenie knižnica
na základe uznesenia Európskeho parlamentu o stratégii v oblasti normalizácie pre jednotný trh je prijatá norma na zjednotenie nabíjacích zariadení do 100W v celej EU.
Zdroj: dsl.sk / EU
Nový návrh štandardu Web Environment Integrity API od zamestnancov spoločnosti Google má údajne zaručiť "dôveryhodnosť prostredia klienta". Ide o spôsob, ktorý môže webová stránka skontrolovať, či beží v nemodifikovanom prostredí (napríklad bez blokovania reklám).
Zdroj: github.com
Linus Torvalds sprístupnil prvú verziu linuxového jadra v septembri 1991. No chvíľu trvalo, kým vznikli distribúcie.
V 1992 vyšli binárky MCC Interim, TAMU, SLS, Yggdrasil a DLD, tie však neprežili.
Najstaršími sú Slackware a Debian.
Intel končí s vývojom minipočítačov NUC. Našťastie to nie je úplne stratené, vyzerá to tak, že vývoj a výrobu týchto minipc prevezme firma ASUS.
Zdroj: Root.cz
Pred pár dňami boli vydané nové verzie tejto rozšírenej linuxovej distribúcie s Cinnamon, Mate a Xfce. Prinášajú niekoľko vylepšení, čo sa týka vzhľadu aj funkčnosti.
Zdroj: https://linuxmint.com/
Za prvé dva týždne sa objavili nové verzie, hlavne distier postavených na Debian 12 Bookworm, ale i nové verzie nezávislých distribúcií.
Zdroj: web
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
kedysi som pouzival Amayu, teraz uz s webkami nerobim (vystacim si s free wordpressom)
Dakujem za tip. Pre tworbu webu pouzivam siteorigin pre wordpress. Standalone appku potrebujem skor na tvorbu frejmov (s 3D obsahom a UI) pre uz existujuce weby.
V podstate by vyhovovala aj Amaya, ale hladam skor nieco modernejsie a na dnesnu dobu aj privetivejsie pre oko :)
Dakujem.
Ja osobne všade používam svoj KERNEL ULTRAS, pretože som chcel zmeniť svet v používaní technológií. Ani po pár rokoch, čo som nenapísal ani riadok, vychádza vo všetkých testoch nad 100 percent, nepoznám nič lepšie :-) Ľahko sa píšu témy, nesaje, spravil som aj kampaň na Indiegogo, nechcelo sa mi pár rokov práce venovať zadarmo. Keď chceš sračky použi WordPress, čo je asi to najlepšie čo je tu open source.
Neponúka ani desatinu z toho čo si predstavujem pod podctivou pácou.
Ja som to dotiahol do medzí kde som chcel, aby sa dali príkazy reťaziť a napríklad použiť výstupy na štandartný výstup aby si si dokázal zobrazené dáta stiahnuť.
Málo kto dokáže oceniť výstupy a čo sa dajú niekoľkými príkazmi dosiahnuť, zrejme nedozrela doba.