Ahoj
Mám taký malý problém mam súbor s ktorým chcem pracovať, je v ňom zapísaný oscilografický záznam. Vlastne je ich viac jeden ten ktorý chcem otvoriť v exceli alebo office cal ma koncovku .dat a ešte tam je .cfg a .hdr tie pre mňa nie su až tak zaujímave
ak dam otvoriť .dat subor tak mi ho otvorí ale nezmyslí a hodí hlášku:
Súbor, ktorý ste otvorili, obsahuje niektoré neplatné znaky. Ak budete pokračovať v otváraní tohto súboru, mohli by ste tento dokument poškodiť. Môžete taktiež zvoliť iné kódovanie znakov a skúsiť to znovu.
Mám nastavené kódovanie znakov na automatické zistenie ale nepomôže si.. ďalej ak skúsim to otvoriť cez office cal tak môžem skúsiť všetky encoderi ale aj tak vidím len nezmyselné znaky.
Existujú programy čím sa to bežné otvara: link1
alebo
v obidvoch programoch sa to jednoducho da otvoriť ale ja to chcem dalej editovať preto by som to chcel otvoriť či už v notepade alebo cal alebo excel
ešte doplním že to ma spoločne s https://en.wikipedia.org/wiki/Comtrade
Mne ako prvé vyhodilo toto https://github.com/ldemattos/openComtradeViewer Inak možno ti správne kódovanie poradí file -i súbor
Ak použijem file -i subor potom
takže si veľmi nepomôžem.
Nainštaloval som to ale nepomohlo
obrazok
teda pri inštalacii vyskočil dajaký error ale asi to úspešne nainštalovalo
Ak nejde o nejaké citlivé údaje, môžeš mi ten súbor poslať? Druhä alternatíva je, že si ho nainštaluješ do venv, čo spomínam, pri spleetery v blogu. Akurát ty použiješ Python2
Nie je to nič extra tajné ale nechcem to zbytočne dávať na fórum lepšie by bolo keby som ti to mohol poslať na email.
P.S. samozrejme že tebe verím v podstate si tvár linuxos.sk :)
Emajla mám v profile, kľudne pošli.
Ak to správne chápem, chceš súbor neznámeho formátu s príponou dat otvoriť v exceli? To celkom určite neide. pretože excel pracuje s inými formátmi a príponami súborov. Treba zistiť v akom programe bol ten osciloskopický záznam vytvorený a otvoriť to v ňom, prípadne zistiť v akom programe sa tento súbor otvoriť dá.
na to sú programy na otváranie (hore som uvádzal link1-2 a určite ich je viac) ale nedá sa v nich editovať a musí sa dať to exportovať do excelu počul som o tom že sa to dá .. inak by som to neskúšal a určite sa to da exportovať v matlabe.
Ak som dobre pozeral, tak na prezeranie sa dá použiť napr. free program PQDiffractor, ktorý má okrem iného aj export do excelu.
Je to napísané v Pythone2 (5rokov starý projekt) skúsim to poobede prepísať do Python3, teda ak nič nevybuchne v práci. Teraz to tu búcha jak za války.
Ak je to zložité alebo na dlho tak to nechaj plávať asi využijem PQdiffractor.
Ja som našiel aj iné knižnice, ale nejde to bez cfg súboru, čo som ti písal aj do majlu.
Je toto to čo si chcel vidieť? Viď príloha.