inštalácia nvidia driveru

Sekcia: Aplikácie & Desktop 20.10.2006 | 01:04
Avatar Mihalko Kubuntu 8.04  Používateľ
Caute potreboval by som poradit s instalaciou driveru na nvidia fx 5700 ultra. pri instalacii driveru mi vyhadzuje ze sa potrebuje pripojit na ftp server download.nvidia.com , pretoze je nieco s kernelom. Tam ale nic nenajde, potom to kompletne naistaluje a v systeme nie je ziadna zmena. Stale mi nejde 3D plocha a poriadne sekaju 3D hry. Hlp me pls.
    • Re: inštalácia nvidia driveru 15.10.2006 | 22:02
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      ono este treba este pomenit /etc/X11/xorg.conf v README to je popisane, alebo aj tu to uz bolo pisane tak 20x.
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: Re: inštalácia nvidia driveru 16.10.2006 | 01:24
        Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
        ako pise tomas ... musis ak sa nemylim prepisat v xorg.conf "nv" na "nvidia" ...
        • Re: Re: Re: inštalácia nvidia driveru 17.10.2006 | 10:48
          DeeJey   Návštevník
          ok driver sa mi podarilo naistalovaat dik potrebujem este jednu radu. Ako mam zapnut 3D akceleraciu? driver frci vyhodi mi aj splash screen pri starte, ale ziadne zmeny v hrach.
          • Re: Re: Re: Re: inštalácia nvidia driveru 18.10.2006 | 15:30
            Avatar Mihalko Kubuntu 8.04  Používateľ
            ok dik uz mi to vsetko ide
            • Re: Re: Re: Re: Re: inĹĄtalĂĄcia nvidia driveru 18.10.2006 | 20:10
              Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
              a co si spravil?
              cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: inĹĄtalĂĄcia nvidia driver 19.10.2006 | 20:08
                Avatar Mihalko Kubuntu 8.04  Používateľ
                dobre som sa osral. kde 2.5 podporuje len ten posledny driver na nvidiu, a ja som mal stary takze uz poho :-)))
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: inĹĄtalĂĄcia nvi 20.10.2006 | 01:04
                  Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
                  dufam, ze si mal aspon hodne velku rolku papiera pri sebe ;D
                  cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom