www na localhoste

Sekcia: Aplikácie & Desktop 18.10.2006 | 17:23
framfield   Návštevník
potreboval by som poradit program na prezeranie vlastnyx www stranok na locahoste. vo windowse som pouzival easyphp, ktore obsahovalo mysql, php, apache. existuje nieco taketo komplexne aj na linuxe? mam na mysli nieco, co by som nemusel velmi nastavovat, lebo s linuxom iba zacinam a mam s tym stale dost velke problemy. dakujem
    • Re: www na localhoste 18.10.2006 | 02:55
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
      bud si nainstaluj Apache a pod. ako bezny server alebo si stiahni lampp ... http://www.apachefriends.org/en/xampp-linux.html
      • Re: Re: www na localhoste 18.10.2006 | 03:38
        framfield   Návštevník
        diky za tip. ten xampp vypada velmi podobne ako easyphp, len neviem kde si mam nahrat adresare so strankami. v easyphp som mal adresar www a tam som nahral adresare zo svojimi strankami a po zadani http://localhost som si vybral ktoru som xel. tu by som to mal zrejme nakopirovat do /opt/lampp/hotdocs ale nic mi to nerobi a stale mi nabehne len ta uvodna stranka xampp.
        • Re: Re: Re: www na localhoste 18.10.2006 | 03:57
          Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
          jou ... prepis povodny subor index.html ktory ta hned presmeruje do adresara xampp ... :)) a predpokladam, ze si nastavil aj /opt/lampp/lampp security :))) a ide to presne do adresara /opt/lampp/htdocs/
          • Re: Re: Re: Re: www na localhoste 18.10.2006 | 04:17
            framfield   Návštevník
            aha, tak to asi nebude take uplne easy, aspon pre tyx, ktori o tom nemaju ani paru. security som nastavil. a co mam v tom index.html prepisat? sorry, za asi blbe otazky, ale fakt neviem nic o http serverox (ani inyx) a aj s tymi www strankami iba zacinam a ucim sa, o linuxe uz ani nehovorim, xixi. proste uuuuplna lama.
            • Re: Re: Re: Re: Re: www na localhoste 18.10.2006 | 04:50
              Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
              kazdy z nas raz zacinal :) prepis len index.html na xampp.html alebo ako kolvek ... nevidis svoj web preto, lebo je tam XAMPPacke index.html :)
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: www na localhoste 18.10.2006 | 11:06
                framfield   Návštevník
                nejak sa tej obrazovky neviem zbavit, ani ked som ho prepisal. a ked dam priamo cestu na adresar so strankou, tak mi napise toto: Forbidden You don't have permission to access /am-tuning on this server. Apache/2.2.3 (Unix) DAV/2 mod_ssl/2.2.3 OpenSSL/0.9.8d PHP/5.1.6 mod_apreq2-20051231/2.5.7 mod_perl/2.0.2 Perl/v5.8.7 Server at localhost Port 80 mozno som tam uz vselico pomiesal. skusim to cele odinstalovat a nainstalovat naspat.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: www na localhoste 18.10.2006 | 13:52
                  Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                  aku adresu si zadaval?
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: www na localhoste 18.10.2006 | 16:00
                    framield   Návštevník
                    ten adresar so strankou sa vola "am-tuning", takze som ho nakopiroval do /otp/lampp/htdocs/ skusil som adresu http://localhost/am-tuning/, kedze ked zadam iba localhost, tak mi stale skoci iba ta uvodna stranka xampp. no a potom som uz dostal iba tu xybovu hlasku, ze nemam pravo pristupovat na ten adresar na servery. som z toho dost confused.
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: www na localho 18.10.2006 | 16:24
                      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                      presmerovanie je kvoli cache ... a to druhe .. over chmod ;-) nemas povolene citanie pre skupinu najskor ;-) sudo chmod 755 /opt/lampp/htdocs/am-tuning/
                      • ide to 18.10.2006 | 17:23
                        framfield   Návštevník
                        to prve neviem co je, ale to druhe pomohlo viac menej to ide. ked som si zmenil permission na cely adresar so strankou, tak mi pekne ukazuje vsetko. diky moc za rady a trpezlivost :-)
                        • Re: ide to 13.08.2007 | 18:59
                          Avatar lazzio F16  Používateľ
                          zdar.
                          necem zadavat new thread ,tak to hodim sem:
                          .. nahodil som si xampp lenze pri spusteni
                          /opt/lampp/lampp start mi napisalo toto
                          root@GNU:/home/lazzio# /opt/lampp/lampp start
                          Starting XAMPP for Linux 1.6.3b...
                          XAMPP: Another web server daemon is already running.
                          XAMPP: Starting MySQL...
                          XAMPP: Starting ProFTPD...
                          XAMPP for Linux started.
                          - ako zistim ten iny web server ktory mi bezi ? :-) , dlho som sa s tym nehral a uz je najvyssi cas ,v XP mi xampp slape, ale ja to cem v linuxe,,
                          : tak dik za rady
                          $ € £ > /dev/null ; fg human_mind [1] zazen
                          • Re: ide to 13.08.2007 | 23:20
                            --   Návštevník
                            zeby /etc/init.d/apache2 stop ?
                            • Re: ide to 14.08.2007 | 02:34
                              Avatar lazzio F16  Používateľ
                              bingo :)
                              a preco su 2 ?
                              thX
                              $ € £ > /dev/null ; fg human_mind [1] zazen
                              • Re: ide to 14.08.2007 | 02:47
                                --   Návštevník
                                vyzera to tak ze si uz predtym mal nainstalovany webovy server apache. ak ho nepouzivas tak ho pokojne mozes odinstalovat (sudo aptitude remove apache2 alebo tak nejako).