nastavenie rozlisenia obrazovky (ubuntu)

Sekcia: Aplikácie & Desktop 28.10.2006 | 21:48
daniel_m   Návštevník
zdravim zdatnejsich, prosim vas, cez graficke rozhranie (system/predvolby/rozlisenie obrazovky) sa mi neda nastavit rozlisenie monitoru. Neda mi na vyber, je tam len moznost 1O24x768 60Hz. (mam HP Compaq nx6110) Poradte mi prosim najjednoduchsie riesenie problemu. vopred dakujem, s pozdravom daniel_m
    • Re: nastavenie rozlisenia obrazovky (ubuntu) 27.10.2006 | 17:34
      fathum   Návštevník
      to iste som mal po instalacii aj ja, tak som sa prehodil do textoveho rezimu a tam: "sudo dpkg-reconfigure xserver-xorg" ...to ta prevedie nastaveniami Xiek a zaroven budes mat ponuku k zaskrtnutiu rozliseni, ake pouzivas, alebo ake xces pouzivat
      • Re: Re: nastavenie rozlisenia obrazovky (ubuntu) 27.10.2006 | 20:19
        daniel_m   Návštevník
        Skusal som to nadstavit podla tvojej rady, ale je to na mna velmi zlozite. dostal som sa po nastavenie monitora, vybral som si rozlisenie, potvrdil enterom a po skonceni nastavenia sa to neprejavilo. pravdepodobne niekde robim chybu. existuje este nejaky primitivnejsi sposob ktory by som dokazal realizovat? dakujem, dm
        • Re: Re: Re: nastavenie rozlisenia obrazovky (ubunt 27.10.2006 | 22:21
          fathum   Návštevník
          mozno ..zial o nom neviem, mozno niekto iny ti poradi nieco lepsie pre teba .....inak dal si na konci zapisat nastavenia do konfiguraku? ...vyzve ta k tomu po ukonceni nastavovania ...medzi poslednymi je tiez ver. a hor. frekvencia monitora a pred nou samotne rozlisenie ....ked si postupoval spravne a az dokonca, zmeny by sa mali prejavit
          • Re: Re: Re: Re: nastavenie rozlisenia obrazovky (u 27.10.2006 | 22:29
            fathum,   Návštevník
            este je tu moznost pohrat sa s xorg.conf a dopisat par riadkov v sekcii "screen"
            • Re: Re: Re: Re: Re: nastavenie rozlisenia obrazovk 28.10.2006 | 13:38
              qw11   Návštevník
              Vyskusaj upravit xorg.conf tak ze za rozlisenie doplnis toto _frekvencia v Hz.Na ukazku ti davam jeden riadok z mojho xorg.conf. Section \\\"Screen\\\" Identifier \\\"Default Screen\\\" Device \\\"Generic Video Card\\\" Monitor \\\"Generic Monitor\\\" DefaultDepth 24 SubSection \\\"Display\\\" Depth 1 Modes \\\"1024x768_75\\\" \\\"800x600\\\" \\\"640x480\\\" EndSubSection EndSection
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: nastavenie rozlisenia obra 28.10.2006 | 13:40
                qw11   Návštevník
                Tie lomitka tam nemaju byt, neviem preco ich tam doplnilo.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: nastavenie rozlisenia 28.10.2006 | 15:51
                  Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                  php funkcia :))) a co sa tyka toho monitora. ake chces rozlisenie? ja som mal podobny problem a doplnil som v tom riadku, kde qw11 pisal to s frekvenciou "1280x1024" pred to 1024x768 ;-)
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: nastavenie rozlise 28.10.2006 | 21:41
                    daniel_m   Návštevník
                    chcel by som nejake vacsie rozlisenie. ked som pouzival widle xp, mal som taketo nastavenie: 32bit, 96 dpi, uhlopriecka v pix. 51, sirka/vyska 36/36, max. viditelna c ast obr. 255x255cm, 142.0", pomer stran 5:4, gamma 3.55 Chcel by som ekvivalent v ubuntu, ale cez xserver-xorg to neviem nadstavit. zda sa mi ze su tam ine parametre. panely a listy sa mi zdaju privelke co je neprakticke pri praci s internetom.
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: nastavenie roz 28.10.2006 | 21:48
                      WlaSaTy   Návštevník
                      ani sa nedivim: sirka/vyska 36/36 max. viditelna c ast obr. 255x255cm pomer stran 5:4 tie windows asi dokazu ohybat vesmir.