Spustenie KDE

Sekcia: Aplikácie & Desktop 29.10.2006 | 12:49
Tinisko   Návštevník
Ahojte, vedel by mi prosim niekto poradit, ako by som rozbehal graficke prostredie KDE? Po instalacii Suse 10.1, ked spustam linux, stale mi nabehne len do textovej verzie, pokial potom skusim prikaz STARTX, nic sa nedeje, vypise to zopar chyb a grafika nie a nie naskocit. Moc sa v tom nevyznam, som zaciatocnik. Existuje na to nejaka rada? Mam to na laptope Acer TravelMate 220, 1.1 Ghz , 384 RAM a veeelky HDD. Ubuntu mi na tom bez problemov slo. Vdaka za rady. :)
    • Re: Spustenie KDE 28.10.2006 | 16:47
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
      pravdepodobne mas nainstalovane nejakeho desktop managera ... skor si pozri ten log preco sa to nespustilo .. popripade to skus sem pastnut
    • Re: Spustenie KDE 28.10.2006 | 23:53
      joey   Návštevník
      Mozno to nie je ono, ale mne sa stala podobna vec po instalacii Ubuntu 6.06.1. Problem bol v instalacnom CD, vytvoreneho z ISO-suboru, ktory som stiahol z inetu z chybami a pred napalenim som neskontroloval md5-sucet. Chybove hlasenie pri startx vyzeralo takto: Po startx sa na monitore sa objavila ciernobiela srafovana plocha a v strede okno s hlaskou: Unable to start X session - no "/home/user/x.session" file, no "/home/user/.Xsession" file, no session managers, and no terminal emulators found; aborting. Po odkliknuti navrat do prikazoveho riadku s hlaskami: Errors from xkbcomp are not fatal to X server. (EE) xf86OpenSerial: Cannot open device /dev/wacom No such file or directory. Error opening /dev/wacom : Invalid argument Waiting for X server to shut down FreeFontPath: FPE "/usr/share/X11/fonts/misc" refcount is 2, should be 1; fixing.
    • Spustenie KDE 29.10.2006 | 10:04
      Tinisko   Návštevník
      Pise mi to taketo nieco: Fatal server error: no screens found Please answer the X.Org Foundation support at http://wiki.X.org XIO: fatal IO error 104 (connection reset by peer) on X server ":0.0" after 0 requests (0 known processed) with 0 events remaining. Nerozumiem tomu ani za mak, a v textovom linuxe pracovat nevie. Myslite, ze ked nainstalujem radsej GNOME, ze by to islo?
      • Re: Spustenie KDE 29.10.2006 | 12:49
        WlaSaTy   Návštevník
        a malo by?
        • Re: Spustenie KDE 24.01.2007 | 23:16
          mafi   Návštevník
          musite si upravit xorg.conf v /etc/X11
          najdite riadky kde sa spomina wacom atd... tieto treba zakomentovat a malo by to ist... pre istotu si zalohujte xorg.conf