LINUX + World of Warcraft

Sekcia: Aplikácie & Desktop 19.05.2007 | 01:57
Avatar Kexo KDE4 & Mint 64bit  Používateľ
Mam problem s WoW lebo po spusteni cez WINE mi to bud zamrzne alebo sa to spusti v takom blbom formate ze pozadie ma rozlisenie 1024x768 ale vsetky ovladacie prvky v hre su na 640x480 cize je to dost blbe ... a ked sa nalogujem tak ma to pusti do hry ale pri nacitavanie postaviciek mi to zamrzne ...

Please pomozte ... ale najskor bude nieco s WINE lebo normalne pod Win ta hra ide ale pod WINE to nejde ... preinstaloval som wine a pomohlo to len trochu a tak ze ma to pusti do hry ale stale v tom blbom rozliseni.

Cafte Kexo
    • Re: LINUX + World of Warcraft 19.05.2007 | 02:13
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
      Neporovnávaj Wine s Windowsom. Čo môžem odporučiť, vyskúšaj Cedegu.
    • Re: LINUX + World of Warcraft 19.05.2007 | 02:41
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      tvoj problem riesi dualboot
      • Re: LINUX + World of Warcraft 19.05.2007 | 10:43
        Avatar Kexo KDE4 & Mint 64bit  Používateľ
        Ja viem ze to riesi dualboot aj tak to mam spravene ... ale chcel by som to rozbehat pod linuxom lebo ja hravam len WoW a to sa mi nece stale prepinat a restartovat komp ... a pocul som ze WoW ide v poho aj cez wine ... mmm len mne sa akosik nedari

        • Re: LINUX + World of Warcraft 19.05.2007 | 11:43
          Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
          Ak chces tuto hru hrat na Linuxe, mozes to skusit cez CrossOver. CO to podporuje na 100%, ale si musis priplatit, alebo postaranie to necham na teba ;-)
          je aj trial verzia asi na 30 dni
          • Re: LINUX + World of Warcraft 19.05.2007 | 12:30
            Avatar Kexo KDE4 & Mint 64bit  Používateľ
            Ok diky skusim ... poviem potom ako to fungovalo ... Inak potom ta cedega je asi platena lebo nikde nemozem najist freedownload alebo neco podobne sade chcu za to prachy... ak poznate link tak by ste mohli poslat
            • Re: LINUX + World of Warcraft 19.05.2007 | 13:58
              WlaSaTy   Návštevník
              cedega je zdarma dostupna cez cvs, takze na balicky pre tvoju distribuciu mozes zabudnut. samozrejme ze zadarmovej verzii chyba aj podpora DirectX (koli kopyrajtu a cene ktoru vyciciava microsoft).

              takze ak ju chces, tak si najdi ako sa stahuje na ich strankach. na oplatku zas pomozes jej vyvojarom otestovat stabilitu a vykon daneho produktu. a nezabudni aj na secky ostatne nastroje a kniznice.
              • Re: LINUX + World of Warcraft 19.05.2007 | 17:12
                miro   Návštevník
                No neviem ja som skusal WoW na dvoch pocitacoch jeden s ati grafikou a jeden s nvidia no slapal pekne pod arch linuxom vo wine bez problemov k tomu directx WoW ide v openGL mozno to mas iba zle nastavene
                • Re: LINUX + World of Warcraft 19.05.2007 | 17:44
                  WlaSaTy   Návštevník
                  mas pravdu, ja to nemam dobre nastavene. ak uhadnes preco, kupim ti vianocny darcek.

                  • Re: LINUX + World of Warcraft 19.05.2007 | 17:59
                    Avatar Kexo KDE4 & Mint 64bit  Používateľ
                    Nooo tak sa to posnazim niekde stiahnut ... ale mam taky dojem ze ja to mam asi tiez zle nastavene lebo mne Warcraft 3 ide len STRASNE SEKA .... a to mam 64 athlon X2 4000+ a 2GB RAM ....

                    ece scem vedet ako v Ubuntu 7.04 nainstalujem CrossOver lebo ja som stiahol tu trialku a je totakyto subor "install-crossover-standard-demo-6.1.0.sh" skusal som ho nainstalovat aj cez prik riadok no nic neslo ...
                    • Re: LINUX + World of Warcraft 20.05.2007 | 15:44
                      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                      sudo sh /cesta/install-crossover*
                      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
                    • Re: LINUX + World of Warcraft 20.05.2007 | 18:20
                      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
                      cd /cesta/k/install-crossover-standard-demo-6.1.0.sh
                      chmod +x install-crossover-standard-demo-6.1.0.sh
                      sudo ./install-crossover-standard-demo-6.1.0.sh
                      • Re: LINUX + World of Warcraft 20.05.2007 | 20:16
                        Avatar Kexo KDE4 & Mint 64bit  Používateľ
                        Nooo uz som to nainstaloval ... ale nic sa nezmenilo ked to pustim cez ten cross tak nabehne do hry a tam to zamrzne a tiez to seka a takisto seka aj tan warcraft 3

                        Viete poradit preco ???

                        • Re: LINUX + World of Warcraft 20.05.2007 | 21:20
                          Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
                          Čo ti poradiť? Však vyskúšaj Cedegu, tá je na hry, mne Warcraft 3 na doskovej Intel grafike ide v pohode. Prehliadol som, akú máš grafiku, či máš nahodený driver (Nvidia, Ati).
                          • Re: LINUX + World of Warcraft 21.05.2007 | 16:34
                            Avatar Kexo KDE4 & Mint 64bit  Používateľ
                            Mam len zdielanu gariku ati x200 lebo ece nemam dost prachov na nvidia 8600GTx. ovladace su tam nahodene binarne tak ako je to v tom navode na Ubuntu.cz podla toho som daval ovladace...
    • Re: LINUX + World of Warcraft 21.05.2007 | 10:43
      Avatar georw Ubuntu 12.04  Používateľ
      Ked to nieco nejde cez Wine, tak prve co treba je zajst priamo na ich forum, kde sa tieto problemy riesia, t.j. sem: http://appdb.winehq.org/appview.php?iAppId=1922 Najdi si tam prislusnu verziu. Mozno ma niekto podobny problem a vyriesil ho.
    • Re: LINUX + World of Warcraft 11.06.2007 | 22:07
      Avatar fafnek   Používateľ
      Pls kto by mi poradil ako by som rozchodil na Linuxe Kubuntu WOW prosim aj keby ste mi poradili s Burning Curse prosim budem vam velmi vdačný
    • Re: LINUX + World of Warcraft 11.06.2007 | 22:45
      Avatar Tommy Angelo   Používateľ
      caff =o)

      tak googlil som a nasiel som nieco, ze treba mrknut nastavenia vo winecfg. Uzitocne informacie aj na ceskom ubuntu fore. Kompletny navod ale po anglicky.
      • Re: LINUX + World of Warcraft 11.06.2007 | 22:58
        Fafnek   Návštevník
        Dik skusim niečo s tým urobiť ale fakt netušim či mi to pôjde
    • Re: LINUX + World of Warcraft 11.06.2007 | 23:19
      Schmaker   Návštevník
      Píšu sem prvně a nejspíš naposledy, většinou jsem na jiných portálech, ale! :
      WoW mi to dělal na starší verzi Wine (0.9.34 tuším)... Naposledy jsem to zkoušel na 0.9.37 a ten chodil krásně... Doporučuju vyzkoušet tuhle verzi Wine a uvidíš, co z toho vyleze..
      • Re: LINUX + World of Warcraft 11.06.2007 | 23:24
        Avatar fafnek   Používateľ
        No dobre ale prosim bol by tu niekto schopný mi niako vysvetliť ako by som mohol spustiť to WOW na mojom Kubuntu Linuxe dik za navody ale ked ja nie som az tak dobrý v AJ a vela veci nechápem bol by tu niekto ochotný?
        • Re: LINUX + World of Warcraft 12.06.2007 | 11:01
          Avatar Tommy Angelo   Používateľ
          aj bych prelozil navod pre wow + ubuntu (je to v podstate to iste ako Kubuntu), len momentalne nemam moc casu :( ale ak mas chut a volu, mozes to skusit rozbehat
          • Re: LINUX + World of Warcraft 24.06.2007 | 01:25
            Avatar fafnek   Používateľ
            Fakt Linuxáci Dosral sa mi Windows a aj ktomu poriadne nasral Dozvedel som sa že sa Wow dá spustiť aj na Linuxe cez Wine ale stale neviem ako prosiiiiiiiiiiiiim pomôžete mi ten wow rozbehnuť ak máte čas budem vam velmi vdačný.
            • Re: LINUX + World of Warcraft 25.06.2007 | 15:29
              Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
              niesi az tak dobry v anglictine? to znamena ze co to po anglicky vies, tak len citaj a prekladaj navod postnuty Tommy Angelom.
              mas tam iba par zakladnych slovicok get, compile, install, load, atd.

              este jeden link co by ti mohol pomoct Wow on gentoo+wine
              alebo to skus cez CodeWeavers CrossOver
              • Re: LINUX + World of Warcraft 06.04.2012 | 11:15
                caopyp   Návštevník
                Hoj píšem tu lebo som mal podobný problem myslel som si že aké zložite...... je to jednoduché ja mam najnovšiu verziu wine
                a wow mi na tom ide jak po masle aj písmo normálne všetko

                1 označ cele wow daj vlastnosti a povolenie odškrtný (ak ty nepôjde všetko nevadí daj len to čo sa dá )
                2 musíš mať nainštalovanú graficku kartu stiahni si ju a tak nainštaluj ak nevieš jak nainštalovať tak to spusť to ces wine
                3 potom vyskušaj či ty ide ak ne a to je 85 % možnosť tak sa riaď 4 (jasne že wow.exe spustíš ces wine core )
                4 to je ľachke dojdeš do wine configure a tam si daš konfigurovať wow a daš grafiku prve 4 musia byť nezaškrtnute a maš to :P je to ľachke ale každi ma na tomto fore zdrbe čo za bludi som napisal mne to tak funguje a keď ty to nepojde alebo si tomu nepochopil čo je 75% šanca :P tak tu maš nick na môj skype : antonalojz nehambi sa pokusim sa ty pomocť choci nemam veľke skusenosty ale mne to ide aj cs 1.6 MAM UBUNTU 10.10
                • Re: LINUX + World of Warcraft 07.04.2012 | 15:39
                  ASI JA   Návštevník
                  Reakcia na 5 rokov starú tému?
                  OS Linux sa vyvíja rýchlejšie a wow fungovalo vo wine už pred tromi rokmi..
                  • Re: LINUX + World of Warcraft 08.04.2012 | 16:04
                    caopyp   Návštevník
                    ja sa stebov nehádam ale ak som nato prišiel môžem pomôcť ne ?
                    • Re: LINUX + World of Warcraft 20.04.2013 | 21:57
                      kopka   Návštevník
                      mne to nechce ist...už fakt neviem na ubuntu mi to šlo ale na opensuse mi to nechce ist :/