Dostal som E-mail od Duvala (zakladatel Mandrake a Ulteo)

Sekcia: Aplikácie & Desktop 27.05.2007 | 16:36
Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
Tak som trosku pokecal s Duvalom :)



=============================================

Hello

I am a young unofficial documentarist for Ubuntu. My documentation is
designed for absolutely beginners.

On *Ubuntu is based many project, and Ulteo too. I wish to write
something about Ulteo intu documentation, of course if you have some
time... :)

My questions:
1) When we can download a first beta of Ulteo? And when the official
final release?
2) Is Ulteo able to run XFCE desktop with easy instalation designed
for beginners? Or will be too an XFCE version of Ulteo?
3) In what media we can burn the .iso? Is it fit on CD, few CDs, DVD
or few DVDs? Or will be more versions?
4) How works the Ulteo repository? It have own repositories, or uses
Ubuntu Dapper repositories? Or usis still the actual repository like
original Kubuntu?

Thank you for your time and answers :)

Sorry for my English... I am only studying it :)

Stanislav Hoferek

=============================================

Dear Stano,

thank you for your email!

I'm afraid I cannot answer your questions for several reasons:
- - Ulteo is derived from Ubuntu, and also on Debian and others, so it
doesn't make much sense to see Ulteo as 'based' on Ubuntu in my opinion.
- - technologically speaking, Ulteo will be available as different medias,
in particular within the web-browser, and we don't plan to offer a
repository of packages, because we're using other concepts...
- - it's very likely that Ulteo will totally fork from Ubuntu quite soon

In fact Ulteo is breaking the concept of "Linux distribution", so I
think you shouldn't add it to the Ubuntu documentation.

I hope that it makes sense :-)

Regards,

Gaël

=============================================

    • Re: Dostal som E-mail od Duvala (zakladatel Mandrake a Ulteo) 27.05.2007 | 16:42
      ---   Návštevník
      a co my stym? Slusne ta poslal do ...
      Mas nejaky problem ,ze je si to zverejnil vo fore? Alebo sa potrebujes zviditelnit ,ze si napisal XY cloveku? Nechapem dovod...
      • Re: Dostal som E-mail od Duvala (zakladatel Mandrake a Ulteo) 27.05.2007 | 17:23
        Elven   Návštevník
        nie nie nie. islo mi o to, ze mam priamo od neho plany do ulteo - ze co to vlastne pripravuje :)
        • Re: Dostal som E-mail od Duvala (zakladatel Mandrake a Ulteo) 27.05.2007 | 17:53
          Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
          stano, skladam klobuk. aj ked niektori nadavaju, vidno, ze ti zalezi na linuxe i komunite. good luck a nenechaj sa odradit ;-)
    • Re: Dostal som E-mail od Duvala (zakladatel Mandrake a Ulteo) 27.05.2007 | 17:54
      Avatar Tommy Angelo   Používateľ
      el sorry amigo, ale toto nestoji za to aby sa to naslo vo fore. To je cisto tvoja osobna vec, a akekolvek zverejnovanie je nieco ako vychvalovanie sa..tod vse
      • Re: Dostal som E-mail od Duvala (zakladatel Mandrake a Ulteo) 27.05.2007 | 18:08
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        no viac menej ano, akceptujem... ale tak potom sa moze Laco Bodnar chvalit ze zistil daco o distribucii tej a tej...

        a podla Duvala uz Ulteo nebude taka uplne ze distribucia... mozno sa mu podari urobit nieco na sposob MAC OS X, ale s uplne otvorenym zdrojovim kodom :) nechajme sa prekvapkat :)
        • Re: Dostal som E-mail od Duvala (zakladatel Mandrake a Ulteo) 27.05.2007 | 19:16
          WlaSaTy   Návštevník
          :nieco na sposob MAC OS X

          Napríklad niečo vychádzajúce z BSD a postrádajúce funkcionalitu aqua, rosetta, ...? To sa volalo opendarwin.

          Mimochodom, zverejňuje Laco Bodnar každý jeho email ktorý mu príde zo zahraničia a neobsahuje reklamu? Ale súkromie je vecou každého zvlášť.
    • Re: Dostal som E-mail od Duvala (zakladatel Mandrake a Ulteo) 27.05.2007 | 18:30
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      nejaku tvoju osobnejsiu postu sem nemozes pastnut?
    • Re: Dostal som E-mail od Duvala (zakladatel Mandrake a Ulteo) 27.05.2007 | 18:37
      Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
      Zdravím

      O ulteo som pár vecí čítal (aj keď moja angličtina je slabá). Česky píšu dačo tu:

      http://www.abclinuxu.cz/clanky/ruzne/distribucni-novinky-10

      V podstate je to zaujmavá myšlienka - pojde prakticky o nerozbytné distro - čokolvek user spraví základ systému nepoškodí a systém vždy nabehne. Zvyšný soft sa bude inštalovať mimo základný systém (obraz) a ten asi bude možné aktualizovať aj častejšie. Základný RO obraz systému sa bude asi aktualizovať ako celok vždy keď výde nová verzia....

      Niečo podobné som spravil pred rokom zo slaxom a je to fakt super nápad. V podstate raz za čas stiahnem nového slaxa a tým zaktualizujem základ systému. Potom už len raz za čas aktualizujem desktopové aplikácie a jeto. Nerozbytný desktop systém postavený na Slackware (Slax) spustitelný kdekolvek treba :-).

      Som preto zvedavý ako bude vyzerat toto nové distro vo finále. Ja ako užívatel očakávam hlavne bezproblémovu funkčnosť podporovaného hw, možnosti doinštalovania kodekov, ovladačov a kvalitný soft. A hlavne možnosť nahodiť KDE a XFCE :-)

      tomolc
      tomolc
      • Re: Dostal som E-mail od Duvala (zakladatel Mandrake a Ulteo) 27.05.2007 | 18:53
        still   Návštevník
        V podstate odoberies uzivatelovi akykolvek pristup k systemu, aby si ho neposkodil a ked poskodi nieco vo svojich nastaveniech, staci ich iba prepisat.
        Pre aspon trochu skusenejsich je to to iste ako mat na /home vlastnu particiu a v pripade poskodenia systemu ho len preinstalovat s tym, ze nastavenia aplikacii ti zostavaju. Rozdiel je len v tom, ze Ulteo nebudes instalovat, ale len kopirovat.
        Ak sa mu podari spravit system dostatocne odladeny na pouzivanie na akomkolvek pocitaci, klobuk dole :-)
        Skvela volba pre laikov.
        No osobne by som ho nechcel z dvoch dovodov
        1) ziadne (alebo velmi obmedzene) moznosti konfiguracie
        2) k tlacitku Start mam obrovsku averziu ;-)
        • Re: Dostal som E-mail od Duvala (zakladatel Mandrake a Ulteo) 28.05.2007 | 00:39
          Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
          V podstate máš pravdu - tak nejak to bude. Ale zase treba si uvedomiť že najviac škody na systéme narobý sám užívatel. V tom distre pojde zrejme o myšlinku podobnú ako v OS-X. Teda užívatel sa nezaujma o systém ale využíva jeho funkcie ku konkrétnej činnosti - napríklad ku tvorbe elektronickej hudby alebo umeleckej grafiky. Čiže toto distro nieje pre nás lebo nás by len obmedzovalo.

          Ale takého hudobníka, archytekta alebo umeleckého grafika by mohlo potešiť :-). Aj tak ho zo zvedavosti vyskúšam až výde oficiálna verzia (to sa asi ešte načakáme).

          tomolc
          tomolc
    • Re: Dostal som E-mail od Duvala (zakladatel Mandrake a Ulteo) 27.05.2007 | 23:38
      petertomasy   Návštevník
      Si o dvadsať rokov mladší ako ja, a pre komunitu si urobil viac ako ja, 10 wlasatych a inych anonymov dokopy. Red hat dolu. Aj za stránku kayle.sk.Nedaj na hlupákov, nuž kto si dopisuje s Duvalom, tvorcom Mandrake? Zo slovákov azda iba Laco Bodnár.Len tak ďalej, možno Ulteu pomôžeš aj ty .