peticia
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
3. ročník Bratislava OpenCamp sa uskutoční 5. 4. 2025
Po covidových rokoch a ďalších prekážkach je pred nami tretí ročník, ktorý sa uskutoční v apríli 2025 na FIIT STU v Bratislave. Prvý aj druhý ročník konferencie sa tešil účasti okolo 300 ľudí, veríme že tretí ročník bude ešte lákavejší.
Zdroj: Bratislava OpenCamp
Aj v roku 2025 sa v Bruseli uskutoční podujatie "Free and Open source Software Developers’ European Meeting" (FOSDEM). Viac na jeho stránkach.
Zdroj: https://fosdem.org/2025/
Komerčné riešenie pre virtualizáciu VMware Workstation Pro bolo uvolnené bezodplatne pre osobné použitie približne od mája 2024. Jedná sa o veľmi kvalitný virtualizačný nástroj pre windows aj linux.
Vznikla česká webová stránka venovaná distribúcii EndeavourOS s podporou Arch-Linux.cz. Táto distribúcia je založená na Arch linuxe. Inštalácia je založená na Calamares.
Zdroj: EndeavourOS.cz
V rámci updatov k 1.6.2024 bol vydaný respin MX linuxu pre single board počítač Orange Pi.
Zdroj: Mxlinux org
Vyšla nová verzia rolling-update distribúcie Manjaro, ktorá spája silu Arch Linuxu s jednoduchosťou user-friendly distribúcii. Okrem najnovšieho jadra je k dispozícii pre priaznivcov KDE aj najnovšie rozhranie Plasma 6. Manjaro vychádza vo verziách s KDE, GNOME a XFCE.
Zdroj: Distrowatch
Bola vydaná verzia 0.10 textového editoru neovim. Nová verzia obsahuje množstvo vylepšení LSP protokolu, zvýrazňovania syntaxe pomocou Tree-sitteru a ďalších menších zmien. Kompletný zoznam noviniek je dostupný v oznámení o vydaní.
Zdroj: neovim.io
Retro distribúcia arix prináša prostredie kde 1.1.2 na Debian 13 (trixie).
Zdroj: ariasft.github.io
V Greenie knižnici bola vydaná prvá kniha, ktorá je vytvorená z väčšiny umelou inteligenciou. Pokrýva udalosti Druhej svetovej vojny, vrátane rôznych doplnkových tém. Kniha je v angličtine.
Zdroj: Blog na Denníku N
Retro web poskytuje informácie o starom hardvéri
Zdroj: The Retro Web
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
potom by ste mohli aj dat vediet o pripadnom ne/uspechu peticie.
A ak chceš počuť môj názor, ta je tu:
Bez flashu som prežil celý život a spam s jeho obsahom ignorujem a hádžem do koša rovnako ako aj iné pre mňa rovnako nevhodné formáty. Nepovažujem ho za prínos, skôr naopak. Skutočne som si nevšimol v čom by bol vhodnejší ako iné dávno overené kontajnery s formátmi ktorých prehliadače a interpretery majú okrem iného oveľa nižšie systémové nároky.
A tých pár hier alebo nejaké videjká v mizernej kvalite? myslím že som už spomínal čo s tým robím.
PS.: Zaujímalo ma to len preto že (OT) skype skutočne podporuje iné architektúry ale produkty pre ne neposkytuje (dokázané súdom v Nemecku). Aa s največšiou bude flash na tom rovnako keďže telefóny na báze linuxu existujú a zvládajú flash. Holt kto má aké také znalosti o garancii podpory, tak tuší meno dodávateľa daného produktu pre dané platformy.
ktory z tych overenych kontajnerov odporucas pre pouzitie na webovych strankach (tam kde to je skutocne prinosom, nie pre reklamu) aby to bolo vseobecne dostupne?
Takže ťa poprosím, skús rozviesť tvoj názor. Aj ja sa rád niečo nové naučím, pokiaľ to dáva zmysel.
výrobca sa môže dozvedieť o pokrytí trhu jedine z prieskumu alebo na základe odozvy od užívateľov. prieskum trhu je otázny pretože free os sa nezvyknú predávať, takže ostáva odozva od užívateľov či už pomocou kontaktovania podpory (telefonicky, emailom alebo web formulárim) alebo petíciou. no a petícia má jednu výhodu, nie je ju treba spracovávať takže ju na rozdiel od iného typu komunikácie nezvyknú brigádnici ignorovať. takže, držím palce.