ako spustit installer?

Sekcia: Aplikácie & Desktop 20.08.2007 | 16:37
radsej nenapisem   Návštevník
stiahol som si thunderbirda v tar.gz rozbalil som ale teraz neviem ako spustit instalaciu...pls poradte niekto ...
    • Re: ako spustit installer? 20.08.2007 | 16:51
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
      neuhadnes, ale tu na stranke napravo v paneli "Vyhladavanie" som zadal "thunderbird instalacia" a naslo mi toto:

      http://linuxos.sk/forum/8355/index.html


      schvalne som to nedal ako hyperlink, aby si musel okrem kliknutia aj ine spravit.
      • Re: ako spustit installer? 20.08.2007 | 16:59
        ...   Návštevník
        tak dik... celkom si mi pomohol...nie kazdy sa narodi taky mudry a sikovny
        • Re: ako spustit installer? 20.08.2007 | 19:53
          Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
          zdaleka nie som mudry a sikovny, len sa snazim pouzivat hlavu aj na ine veci ako na cesanie , t.j. snazim sa rozmyslat logicky.
          • Re: ako spustit installer? 21.08.2007 | 17:13
            Avatar Michal Sedlák Debian, Ubuntu  Používateľ
            mne dokonca ani nic ine nezostava, lebo vlasy mi uz velmi nerastu
      • thunderbird 20.08.2007 | 17:29
        audiomaster   Návštevník
        na tom linku co si mi dal je popisane ako sa to da spustit... to je sice pekne ale ja to chcem nainstalovat...pretoze takto to nemam ani v menu... vedel by si poradit ako na to?dik
    • Re: ako spustit installer? 20.08.2007 | 18:55
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      a nema ho tvoja distribucia ako balicek?
      • Re: ako spustit installer? 20.08.2007 | 19:05
        audiomaster   Návštevník
        mam mandrivu 2007 a ta ma iba starsiu verziu thunderbirdu... ta sa instaluje v pohode ale chcel by som tuto novu :(
        • Re: ako spustit installer? 20.08.2007 | 19:31
          Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
          Odporúčam pridať zdroje z easyurpmi.zarb.org, možno bude nová verzia medzi updates (síce pochybujem, ale ktovie).
          • Re: ako spustit installer? 20.08.2007 | 19:55
            Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
            do menu to pridas tak, ze v editore Kmenu si pridas polozku "posta" das cacanu ikonku a pridas odkaz s priamou cestou na ten skript ... napr. /home/mojemeno/softy/thunderbird/thunderbird (neviem ci je to .sh, nepouzivam thunderbird)
            • Re: ako spustit installer? 20.08.2007 | 19:57
              Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
              A GOOGLE NASIEL AJ INSTALATOR SI PREDSTAV!!!!
              http://www.google.sk/search?q=thunderbird+2+rpm&sourceid=navclient-ff&ie=UTF-8&rlz=1B3GGGL_skSK235SK236&aq=t

              treti odkaz zhora! use that fucking brain!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
          • Re: ako spustit installer? 21.08.2007 | 16:11
            Avatar driller Ubuntu, OpenSuSE  Používateľ
            alebo ked si chces uzit viac srandy pridaj do urpmi nejaky testingovy repozitar (ale bacha - mozes si dojebabrat dobre fungujuci system)

            neviem, ako je teraz, ale ked bola mandriva este mandrake, bola to dost divocina, asi ako debian sid :-)
            • Re: ako spustit installer? 21.08.2007 | 17:20
              Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
              Pred par dnami som updatoval na Mandriva 2008.0 Cooker a bez problemov (aspon zatial), takze by to malo byt bezpecne.
              Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
    • Re: ako spustit installer? 21.08.2007 | 22:29
      petertomasy   Návštevník
      Podľa toho, ako tu píšeš, mi vychádza, že si (možno) bývalý windowsák. Ako inač, aj my, ostatní. Takže v skratke : v linuxe sa instaluje zo :"
      1. zdrojové kody
      2.binárne balíčky
      3.binárne balíčky tar.gz (možu byť aj iné)
      U každého balíčku, keď si ho rozbalíš su subory :
      README
      INSTALL
      Prečítaš a riadiš sa pokynmi. Vačšinou to funguje, a aj sa dačomu priučíš, možno dakomu poradíš. Občaš pomôže prejsť fora , tam je hlboká studňa skúsenosti a poznatkov.