Portál LinuxOS.sk prináša rôzne správy so sveta open source. Na tejto stránke nájdete zoznam správ zo všetkých kategórií.
Riaditeľ obchodného vývoja pre Android - John Lagerling poskytol
interview na bits.blogs.nytimes.com. Hovorí sa tam o všeličom, ale ušľachtilý hlavný motív prevláda:
"Otvorenosť pre všetkých ľudí sveta, a za výrazne nižšiu cenu ako konkurenti".
Server
theregister.co.uk sa domnieva, že základnou chybou projektu GNOME je ten fakt, že kvôli príchodu "touch-screen" mánie (Apple iOS, Google Android) začali jeho vývojári prepisovať a radikálne odznova vytvárať desktopové prostredie bez jasnej predstavy, čo chcú dosiahnúť (Gnome 3). Toto napríklad také Apple neurobilo, takže má jeden touch-screen systém iOS a jeden stávajúci OS X desktop. Projekt Gnome čaká nejasná budúcnosť.
K dispozícii programátorom na stiahnutie a vyskúšanie, je teraz komerčná implementácia programovacieho jazyka Common Lisp -
Allegro CL 9.0 Express, ktorú pripravila spoločnosť Franz Inc..
Fakt, že sa opäť zintenzívnila komunitná diskusia o tom,
či sa linuxová distribúcia Fedora nestane "rolling"-distribúciou, je tak trochu spôsobený aj častým posúvaním koncových termínov vývojových etáp tohoto populárneho linuxového distra. Odporcovia myšlienky modelu
"rolling"-distribúcie však v komunite argumentujú tým, že by sa mohla vážnejšie poškodiť stabilita distribúcie Fedora, ktorá už teraz, pri statických vydávaniach svojich jednotlivých verzií operuje kdesi na hrane technických noviniek a vývojových zostavení distribúcie a.k.a.
Fedora Rawhide. Správa čerpala info aj z
Phoronix.com.
Vyšlo nové vydanie linuxovej distribúcie
ArchLinux 2012.11.01. Nové vydanie používa jadro Linux 3.6.4. a nový parameter jadra "copytoram=n", kedy jeho obraz nie je načítaný do operačnej pamäte.
Tento víkend (3. a 4. novembra) sa bude konať 7. ročník prednáškovej akcie
LinuxAlt v Brne.
Nové vydanie Windows 8 otvorilo opäť obrovské okno príležitosti pre Linux OS. Vydanie nového Windows 8 totiž "nadšene" popisuje a oznamuje prevážna väčšina linuxových blogosfér po celom svete (aj tá naša skromnučká na linuxos.sk) nie preto, že by sme nebodaj srdečne fandili proprietárnemu Windows 8, ale práve pre jeho charakter, ktorý naopak dáva šancu otvorenému Linuxu.
Pozri si viac ...
Dell testuje prototyp 64-bit ARM procesora od Applied Micro Circuits a takto ukazuje, že po 32-bit verziách procesorov od spoločností Marvel a Calxeda, teraz nastupi 64-bit verzia procesorov. V "64-bit ARM fan-klube" je už dávnejšie Red Hat a Cloudera, testuje aj Oracle so svojím Java SE pre 64-bit ARM. Update správy: Nezisková skupina Linario združuje veľké priemyselné a softvérové firmy. Linario v záujme urýchleného vytvárania priestoru pre aplikáciu ARM-serverov v priemysle,
vytvorila za týmto účelom združenie veľkých podnikov a spoločností (AMD, AppliedMicro, Calxeda, Cannonical, Cavium, Facebook, HP, Marvell, Red Hat, ARM, HiSilicon, Samsung a ST-Ericsson) .
ARM a Microsoft spolupracujú na 64-bit verzii Windows RT. Windows RT je zatiaľ 32-bit verzia operačného systému od Microsoft, ktorá je určená výhradne pre ARM procesory, 64-bit verzia sa použije ako operačný systém aj na servery. Pamätám si, že keď sme ešte v roku 2011 na linuxos.sk informovali, že jeden z hlavných dôvodov rozhodnutia Microsoft - portovať svoju technológiu "MS Windows NT" na platformu ARM procesorov sa volá ARM-server, vyvolalo to ironickú zmätenejšiu diskusiu (
pozri ju tu) o pravom dôvode tohoto kroku Microsoftu, ktorý sa teraz potvrdil.
Základné nástroje a techniky reverzného inžinierstva pre analýzu .NET "bytecode" sú popísané v minisérii článkov:
"Demystifying Dot NET Reverse Engineering". Princíp spočíva v tom, že všetky programy písané pre . NET Framework, bez ohľadu na programovací jazyk, sú vykonávané v virtuálnom stroji - Common Language Runtime (CLR), ktorý je súčasťou Microsoft . NET Framework a je zodpovedný za riadenie vykonávania všetkých . NET programov. Tieto aplikácie (programy) sú zostavené do Common Intermediate Language (CIL) alebo Microsoft Common Intermediate Language (MSIL), ktoré možno prirovnať ku konceptu bytecode v Java. CLR prekladá CIL do strojového kódu za behu samotného programu. Má to určité výhody pre rýchlosť behu, ale aj uchováva informácie o premenných takéhoto .NET programu. Podrobnejšie info nájdi v odkazovanom článku.