TI vydalo nový open-source DRM ovládač pre svoju OMAP platformu
Texas Instruments (TI) vydalo nový open-source DRM (Direct Rendering Manager) ovládač pre svoju OMAP platformu (pozri patch). Najnovší DRM ovládač displeju, určený pre TI OMAP platformu používa DSS2 ovládač pre prístup ku hardvéru displeja. Tento OMAP ovládač má šancu dostať sa postupne do mainline-vetvy linuxového jadra (aj keď je škoda, že zatiaľ v tomto stave neposkytuje žiadne open-source 3D acceleration).
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
http://en.m.wikipedia.org/wiki/Direct_Rendering_Manager
Nechaj ho prosím ta na pokoji ... a neznevažuj jeho úsilie, je jeden z tých, ktorí sa neboja povedať svoj názor, a to že sa ľudský zmýli. Nepresná informácia je horšia ako žiadna !
To ja som na vine. lebo som nedokonale napísal správu bez opisu skratky DRM (Direct Rendering Manager) a práve teraz som ju opravil, čím sa všetkým ospravedlňujem.
Odpovedal som mu na jeho otázku. A myslím, že to nemá zmysel rozoberať.
Ja som si vybral Apple kôli slobode výberu a neoľutoval som. To, že mi na ňom už roky nenaštartoval os z ich dieľne je vedľajšie. Inak, zaujímalo by ma ako sa postavíš k tej tvojej slobode ak ťi niekto znova ukradne tvoj produkt postavený na riešeniach ako to bolo pred nedávnom napríklad keď spoločnosť KISS ukradla Árpimu jeho mplayer a on mohol ísť handry fajčiť. Presne tak, ako sa to stalo Tebe. Len si nemyslel na obranu, a doteraz na ňu nemyslíš.
Môj postoj som vysvetloval už niekoľko krát. Skús sa pripomenúť, čo z toho ešte potrebuješ dovysvetliť. Možbno to, že si si nevšimol pri mojej poznámke o zarábaní pojem nadnárodná korporácia a stále myslíš len v merítku lokálneho regiónu. Alebo to bolo niečo iné?
Čo sa týka mplayeru a môžeš to mať aj opantované pokiaľ to nedáš na súd tak platí, kde nieje žalobcu nieje ani sudcu. Ak by na súde dokázali že KISS používa mplayer v nesúlade s licenciou GNU GPL tak KISS má problém a nepotrebuje na to patenty.
Takže uznávaš, že na Slovensku patenty neplatia a dajú sa uplatňovať napr. v Amerike?
Patenty sú blbosť, pretože jednotlivé diela chráni autorský zákon a patenty typu ako vypnúť počítač je sila. Pokiaľ sa ti takéto princípy páčia, tak to radšej nerozoberajme, pretože podľa mňa je to choré.
A s tými súdnymi spormi. Skús si naštudovať pojmy dôkazná ťarcha a prieťahy. On ich dal na ten súd, ale cestovné na súd pre každý jeden prieťah sa vypláca len výhercovi a to až na konci procesu. Pričom odvolanie to môže predĺžiť. Predpokladám že si ešte nebol na súde, je to vidno z tvojej reakcie.
Inak, spoločnosť KISS je z Dánska. Nie z Ameriky. Takže nerozumiem tvojej otázke o nejakej platnosti. Skús ju preformulovať. Presnejšie povedané, nerozumiem prečo porovnávaš Slovensko s Amerikou.
Mimochodom, patent na vypnutie počítača je generikum. Teda vec, ktorú už používali ľudia (naozaj som napísal plurál) v masovom meradle pred jej patentovaním. Ale, napríklad oblý rám okna nie je generikum. To vyvinulo Apple ako doplnok k guIod Xerox-u. Adosť sa na tom namakali.
Keby sa súdil o patenty mal by lacnejšie cestovné? (Na súde som bol ukradli mi motorku)
Súvisí s tým ako sme si písali o SW patentoch v SR a nechcel si mi uznať že mám pravdu.
Píšem o tom aké zhovadilosti sú patentované a kde vedú SW patenty.
Ohľadne cestovného, písal som že cestovné sa prepláca na konci súdneho procesu jeho výhercovi. Ak si pochopil niečo iné, napríklad o zlave na cestovnom, tak by si sa mal zamysliet nad tvojím vnimanim reality. Všimol som si ze si alergicky na pojem selektivna slepota, ale žial je to tvoj primárny problém.
A ohladne diskusie, znobvu opakujem že som tvrdil že SW patenty sú jedna z ochrán intelektuálneho (nehmotného) majetku a tým pádom majú svoje opodstatnenie. A tak isto opakujem že ich problém je v možnosti patentovania generík. Ak si to nedokázal prečítať, tak sa už opakovať nebudem. S Tebou je úplne zbytočná diskusia už dosť dlhú dobu. Reaguješ na niečo iné ako čo bolo povedané alebo napísané.
Opäť ta chcem dôrazne požiadať o to, aby si nášho priateľa "bedňa" nechal už konečne na pokoji a neriešil ho takýmto spôsobom ...
Nie je to etické z tvojej strany, kedže existuješ na linuxos.sk, že niektorým jedincom, ktorí fakticky pomáhajú zo všetkých síl nášmu sajtu linuxos.sk . a bedňa patrí jednoznačne medzi nich - neustále predhadzuješ svoje súdy.
Peter, iba ten, ne-krestaň za ktorého si sa nedávno označil, kto je bez viny môže naozaj hodiť kameňom do druhého. Náš bedňa ti preukazuje dobrú vieru, a dokonca si dovolil pred nami sebaobnaženie, tak toto necháp ako jeho sebaponíženie. Lebo ináč všetky tvoje výroky stratia zmysel ....
Inak, tie súdy som spomínal. To je pravda. Totižto ak niekomu ukradnú jeho nápad, tak sa môže domáhať práva jedine na súde. Od toho sú súdy. No, a aby bolo jeho podanie odôvodnené, tak musí splniť dôkaznú ťarchu. Keď má overený záznam o vlastníctve, tak to má splnené. Protistrana sa pochopiteľne môže pokúsiť napadnúť ten záznam o vlastníctve a v prípade generík im to úspešne vyjde a dôjde k výmazu patentu alebo diela. A keď to nespochybnia, tak ten zlodej zaplatí súdne trovy, náklady a žalovanú ( teda priznanú ) sumu ktorá je určená na finančnú kompenzáciu žalobcovi.
No, a v prípade patentu sa to ľahšie preukazuje ako v prípade literárneho diela ktoré sa prepisuje zo dňa na deň. Predmet patentu sa naozaj nemení tak rýchlo.
Je pravda že v ideálnom svete nie je potrebné mať patenty, ale v takom svete nežijeme. Preto máme políciu, alebo spovede. Proste, ľudia nemajú problém kôli vlastnému prospechu spáchať hocičo. A Niektorí sa voči tomu aj snažia brániť.
Inak, poviem Ti niečo. Mňa takto podviedli v približne 10tich prípadoch a navyše ma aj žalovali. Posledný súd ktorý sa toho týkal prebehol pred približne pol rokom.
Takže mi prosím ťa zopakuj že sa chovám neeticky keď sa chránim pred krádežou a keď sa snažím vysvetliť môj názor na vec. A potvrď mi že sa Bedňa choval eticky keď prekrúcal moje slová, teda z mojho pohľadu o nich skôr klamal. Budem rád, keď vyjadríš tvoj názor.
Nie že by som ťa nevedel nazvať alkoholikom atď. ako ty mňa, ale s touto témou som definitívne skončil, lebo o tom nemáš bohužiaľ ani páru a čo je horšie si tak tvrdohlavý, že nechceš ani priznať pravdu.
solved
pokiaľ považuješ za komédiu že som napísal že som pracoval a pracujem pre medzinárodné korporácie ktoré si pomocou patentov chránia svoje produkty (ktoré podporujem) tak aby ich neukradli, tak prosím. Keby nebolo tých patentov, tak opakujem: nastane podobná krádež ako sa stala Tebe alebo Árpimu. A to znamená finančnú stratu ktorá sa musí prejaviť. V rámci tej komédie o ktorej píšeš skús prezradiť čo bolo na tom ťažké pochopiť keď to potrebuješ niekoľko krát zopakovať.
Teda:
chýba rozumná doba platnosti,
chýbajú rozumné podmienky zabraňujúce chráneniu generiká tak aby si patentoví troli nemohli nemohli dať chrániť duševné vlastníctvo ktoré jednoducho neobjavili (z môjho pohľadu sa to dá aplikovať aj na hudbu kde nápevy pochádzajú napríklad spevu vtákov, viď niektoré pesničky napríklad od Lucie Bílej).
A podobne. Toto je presne dôvod, prečo považujem rozdiel medzi SW patentami chrániacimi nehmotný majetok a Autorským Zákonom za takmer nulový. Tie drobné rozdiely nestoja za rozlišovanie názvu.
Skúsim sa opýtať ešte raz. Čo by si robil ty, keby si mal nejaký vlastný projekt, vypestovaný z elektrónu, bit po byte a niekto by ti ho ukradol? Teda že by v ňom odstránil všetky zmienky o Tebe, uzavrel ho a predával pod vlastnou značkou? Ty by si z toho samozrejme nedostal ani cent a neostalo by Ti ani na chleba. No, čo by si urobil? V tomto vedú zlodejíčkovia predávajúci systém joomla. A dosť by to bolo tvrdé, keby tak robili dlhodobo a aj Tebou vyvinuté opravy a vylepšenia by zapracovávali do ich zlodejiny.