divny gnome
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Komerčné riešenie pre virtualizáciu VMware Workstation Pro bolo uvolnené bezodplatne pre osobné použitie približne od mája 2024. Jedná sa o veľmi kvalitný virtualizačný nástroj pre windows aj linux.
Vznikla česká webová stránka venovaná distribúcii EndeavourOS s podporou Arch-Linux.cz. Táto distribúcia je založená na Arch linuxe. Inštalácia je založená na Calamares.
Zdroj: EndeavourOS.cz
V rámci updatov k 1.6.2024 bol vydaný respin MX linuxu pre single board počítač Orange Pi.
Zdroj: Mxlinux org
Vyšla nová verzia rolling-update distribúcie Manjaro, ktorá spája silu Arch Linuxu s jednoduchosťou user-friendly distribúcii. Okrem najnovšieho jadra je k dispozícii pre priaznivcov KDE aj najnovšie rozhranie Plasma 6. Manjaro vychádza vo verziách s KDE, GNOME a XFCE.
Zdroj: Distrowatch
Bola vydaná verzia 0.10 textového editoru neovim. Nová verzia obsahuje množstvo vylepšení LSP protokolu, zvýrazňovania syntaxe pomocou Tree-sitteru a ďalších menších zmien. Kompletný zoznam noviniek je dostupný v oznámení o vydaní.
Zdroj: neovim.io
Retro distribúcia arix prináša prostredie kde 1.1.2 na Debian 13 (trixie).
Zdroj: ariasft.github.io
V Greenie knižnici bola vydaná prvá kniha, ktorá je vytvorená z väčšiny umelou inteligenciou. Pokrýva udalosti Druhej svetovej vojny, vrátane rôznych doplnkových tém. Kniha je v angličtine.
Zdroj: Blog na Denníku N
Retro web poskytuje informácie o starom hardvéri
Zdroj: The Retro Web
Ide o čiastkovú časť, ktorú riešia z dôvodu monopolného spravania sa v Appstore.
Zdroj: Európska Komisia
Bot využívaný na útoky proti mnohým štátnym inštitúciam v celej Európe dosiahol novú veľkosť.
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
pacman -S gnome-terminal
, prehod sa naspat s ctrl+alt+F7a precitaj si arch wiki (konkretne ,,G,, sekciu) a myslim ze nejake poinstalacne tipy su aj v beginners guide
http://wiki.archlinux.org/
daj ho ako predvoleny a nasledne ( uz neviem ako presne sa to tlacitko vola ) v tej zalozke pod ponukou jazykov ktore si si vybral je akoze nastavenie prepinania. ked na to kliknes tak sa ti zobrazia dake riadky, ktore mozes este rozbalit. hrubo vyznacenym pismom je ten riadok co ty potrebujes. nieco ako change keys on keyboard. tak ked si to rozbalis tak zaciarkni alt a shift a mas to.
http://www.linuxon.sk/navody/1-navody/218-archlinux-zakladna-instalacia
http://www.linuxon.sk/navody/1-navody/258-archlinux-instalacia-gnome
predsa je to len strucnejsie a da sa povedat ze jednoduchsie ako archwiki(ktora je sice perfektna ale miestami som sa stracal)
clanky som is precital a skor to bol opis vlastne instalacie, lebo len minimalne zohladnoval iny HW
kedze mam takmer identicky desktop asi ten navod aj pouzijem (ak budem preinstalovavat debian)
myslim ze najlepsie je instalacia popisana v archwiki (begginers guide aj install guide)
a znovu sa do archu len tak lahko nepustim, je to pre mna casovo prilis narocne - aj ked to je relativne lebo kebyze scitam cas straveny instalaciou ubúnt tak asi prevysi 1 instalaciu archu ktora by sa neopakovla asi velmi casto