divny gnome
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Spoločnosť DreamWorks zverejnila zdrojové kódy svojho renderovacieho nástroja MoonRay pod open source licenciou Apache 2.0.
Zdroj: github.com
Nokia oznámila jeden z prvých lacných smartfónov so systémom Android navrhnutých na opravu doma, čo používateľom umožňuje vymeniť batériu za menej ako päť minút v spolupráci s iFixit.
Zdroj: odkaz
Špecifická distribúcia pre staré počítače, ktorá bola na puppy linuxe. Posledná verzia je z 30.1.2023.
Legacy OS je postavený na antiX / Debian Bullseye 64 Bit a momentélne je vo vývoji aj 32bitová verzia
Zdroj: Legacy OS
Tomáš Matějíček vydal nové verzie Slax v dvoch edíciách, 15.0.1 postavený na Slackware a Slax 11.6.0 na stabilnom Debiane.
Zdroj: Slax.org
Samsung vydal odporúčania na optimalizáciu MySQL pre beh na SSD. V dokumente uvádza aj benchmarky.
Zdroj: Samsung Semiconductor
15.1.2023 bola vydaná tretia minoritná verzia MX linux 21.
Zdroj: MX Linux
Vývojári linuxovej distribúcie OpenMandriva predstavili užívateľom novú rolling-release edíciu s názvom ROME. Táto edícia OpenMandrivy má vyplniť priestor medzi stabilnou a vývojovou vetvou s častejšími aktualizáciami softvérových balíčkov.
Zdroj: LinuxExpress
Po dlhej dobe bola dnes uvoľnená nová verzia Retro Virtual Machine(2.1.0). Jedná sa o veľmi zaujímavý emulátor ZX Spectra a jeho klonov. Okrem iných noviniek, dokáže nová verzia emulovať aj Sega Master System. Okrem podpory Windows a MacOS, je Retro Virtual Machine samozrejme dostupný aj pre Linux.
Zdroj: Retro Virtual Machine
Po dvoch rokoch vývoja oznámila vydanie desktopového prostredia Xfce 4.18, ktorej cieľom je poskytnúť klasický desktop, ktorý na svoj chod vyžaduje minimálne systémové prostriedky.
Zdroj: xfce.org
Podpora formátu JPEG XL bola odstránená z prehliadača Google Chrome / Chromium.
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
pacman -S gnome-terminal
, prehod sa naspat s ctrl+alt+F7a precitaj si arch wiki (konkretne ,,G,, sekciu) a myslim ze nejake poinstalacne tipy su aj v beginners guide
http://wiki.archlinux.org/
daj ho ako predvoleny a nasledne ( uz neviem ako presne sa to tlacitko vola ) v tej zalozke pod ponukou jazykov ktore si si vybral je akoze nastavenie prepinania. ked na to kliknes tak sa ti zobrazia dake riadky, ktore mozes este rozbalit. hrubo vyznacenym pismom je ten riadok co ty potrebujes. nieco ako change keys on keyboard. tak ked si to rozbalis tak zaciarkni alt a shift a mas to.
http://www.linuxon.sk/navody/1-navody/218-archlinux-zakladna-instalacia
http://www.linuxon.sk/navody/1-navody/258-archlinux-instalacia-gnome
predsa je to len strucnejsie a da sa povedat ze jednoduchsie ako archwiki(ktora je sice perfektna ale miestami som sa stracal)
clanky som is precital a skor to bol opis vlastne instalacie, lebo len minimalne zohladnoval iny HW
kedze mam takmer identicky desktop asi ten navod aj pouzijem (ak budem preinstalovavat debian)
myslim ze najlepsie je instalacia popisana v archwiki (begginers guide aj install guide)
a znovu sa do archu len tak lahko nepustim, je to pre mna casovo prilis narocne - aj ked to je relativne lebo kebyze scitam cas straveny instalaciou ubúnt tak asi prevysi 1 instalaciu archu ktora by sa neopakovla asi velmi casto