divny gnome

Sekcia: Aplikácie & Desktop 22.01.2010 | 22:00
Avatar unknown Arch  Používateľ
Ahojte mam mali problem naistaloval som si gonome do archu ale ten gnom je nieaky divny chybamu moc zakladnych veci napr: gnome-terminal a ani nema nastavenia pod predvolbamy vobec neviem co s tym mam robit. Moznou treba nieco doistalovat pls pomozte my niekto
    • Re: divny gnome 22.01.2010 | 22:29
      Avatar gh0st Arch  Používateľ
      stlac ctrl+alt+F1, napis pacman -S gnome-terminal, prehod sa naspat s ctrl+alt+F7
      a precitaj si arch wiki (konkretne ,,G,, sekciu) a myslim ze nejake poinstalacne tipy su aj v beginners guide
      http://wiki.archlinux.org/
    • Re: divny gnome 23.01.2010 | 10:24
      Avatar unknown Arch  Používateľ
      no mal som naistalovat este gnome-extra nie len gnome
      • Re: divny gnome 23.01.2010 | 10:51
        Avatar unknown Arch  Používateľ
        ale stale neviem aso si zmenim jazyk mam ho EN v ponuke to nemam ani pi logine nieje ta moznost, nato treba aky balik ?
        • Re: divny gnome 23.01.2010 | 11:51
          Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
          ach jaj .... ak mas gnome tak po prihlaseni klikni pravym tlacitkom na panel napr na ten, kde mas hodiny a daj pridat indikator klavesnice. potom ked si otvoris nastavenie klavesnice tak si vyber pridat jazyk, zvol si jazyk co chces a daj ze ho chces nastavit nie na vybrane okna ale akoze na cely system.

          daj ho ako predvoleny a nasledne ( uz neviem ako presne sa to tlacitko vola ) v tej zalozke pod ponukou jazykov ktore si si vybral je akoze nastavenie prepinania. ked na to kliknes tak sa ti zobrazia dake riadky, ktore mozes este rozbalit. hrubo vyznacenym pismom je ten riadok co ty potrebujes. nieco ako change keys on keyboard. tak ked si to rozbalis tak zaciarkni alt a shift a mas to.
          Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
          • Re: divny gnome 23.01.2010 | 13:58
            Avatar unknown Arch  Používateľ
            v Keyboard Preferences mam iba vyber klavesnice (ci chcem SK EN ....) a nic ine keby mam vyber jazykov niekde tak sem nepisem, v celom gnome nic neny v ponuke system-Administration mam iba toto: Network, Share Folders, Time and Date,Users and Groups ... co je podlamna dost malo a v Preferences neman nic s jazykmi. A v Ubuntu to tam bole myslim ze Language Support alebo co
            • Re: divny gnome 23.01.2010 | 14:08
              Avatar gh0st Arch  Používateľ
              tu to mas pekne popisane - http://wiki.archlinux.org/index.php/Configuring_locales
        • Re: divny gnome 23.01.2010 | 11:52
          marowit   Návštevník
          http://www.linuxon.sk/navody/1-navody/152-archlinux-uvod
          http://www.linuxon.sk/navody/1-navody/218-archlinux-zakladna-instalacia
          http://www.linuxon.sk/navody/1-navody/258-archlinux-instalacia-gnome
          • Re: divny gnome 23.01.2010 | 11:58
            Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
            Ten clanok by som zakazal. Horsiu ****** som este nevidel. Mali ste to nazvat "Ako si zasrat a znicit ARCH v troch krokoch"
            There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
            • Re: divny gnome 23.01.2010 | 12:03
              marowit   Návštevník
              preco? :)
              • Re: divny gnome 23.01.2010 | 12:10
                Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                mna by tiez zaujimalo ci je to az take zle, rozmyslal som ze si to precitam a necham sa viest pri najblizsej instalcii archu
                predsa je to len strucnejsie a da sa povedat ze jednoduchsie ako archwiki(ktora je sice perfektna ale miestami som sa stracal)
                Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
            • Re: divny gnome 23.01.2010 | 14:14
              Avatar Tommy Angelo   Používateľ
              napis TY lepsie a budeme moct porovnat...osobne nerobim rozdiely medzi portalmi. Rad si precitam o vsetkom zo vsadial
              • Re: divny gnome 23.01.2010 | 16:29
                Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                suhlasim,
                clanky som is precital a skor to bol opis vlastne instalacie, lebo len minimalne zohladnoval iny HW
                kedze mam takmer identicky desktop asi ten navod aj pouzijem (ak budem preinstalovavat debian)
                myslim ze najlepsie je instalacia popisana v archwiki (begginers guide aj install guide)
                Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                • Re: divny gnome 23.01.2010 | 17:04
                  Avatar Tommy Angelo   Používateľ
                  presne tak. Na ARCH WIKI sa nechyta ziadny manual/recenzia, lebo je tam zohladnene skoro vsetko. Ale tak nadsenci Archu (aj ja som odchovanec Arch Linuxu) pisu skor postrehy a take mini navody aby ako tak ukazali druhym what's a go. V tom zmysle na mna dobre a priblizne porovnatelne posobila seria clankov tu 1, 2, 3, ktore ma vtedy presvedcili vyskusat a ostat. Inac Arch odporucam kazdemu vyskusat. Vdaka nemu Linuxak dospeje. Nauci sa hladat, riesit problemy, a pytat. A ako domovsku stranku nastavit archwiki a bbs.archlinux forum :-) bez ktorych som sa nezaobisiel ani na krok.
                  • Re: divny gnome 23.01.2010 | 17:19
                    Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                    no ja som nedospel, ale moja instalacia pozostavala z bezmyslienkoviteho kopirovania prikazov z wiki
                    a znovu sa do archu len tak lahko nepustim, je to pre mna casovo prilis narocne - aj ked to je relativne lebo kebyze scitam cas straveny instalaciou ubúnt tak asi prevysi 1 instalaciu archu ktora by sa neopakovla asi velmi casto
                    Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment