Rozdielna kvalita frafickeho zobrazenie stranok XP/Ubuntu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 12.07.2011 | 00:20
Milan   Návštevník
Zdravim Vas vsetkych a prosim o radu ohladom nastavenia grafiky (asi).
Mam dualboot XP a Ubuntu 10.04.
V prehliadaci (FF 3.18) sa mi vsak zobrazuju stranky v rozdielnej kvalite.
V XP je to vsetko pekne vyhladene, obrazky ciste, pisma hladke, v Ubuntu je to vsetko kostrbate. Co a kde mam nastavit?
Rozdiel je len v prehliadaci, v systeme je vsetko super ciste a vyhladene. Porovnaval som jednotlive nastavenia FF v XP a v Ubuntu a zdaju sa mi rovnake. Mozno som prehliadol daku drobnost, fakt neviem.
Vopred vdaka za rady.
    • Re: Rozdielna kvalita frafickeho zobrazenie stranok XP/Ubuntu 12.07.2011 | 00:43
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
      mno. prvy problem je pouzitie propietarnych fontov na webe (tahoma, arial, atd.), dalsia moznost je nezadefinovanie serif/sans-serif. co sa tyka obrazkov, je u nich problem? tie fonty sa daju doinstalovat. skus to cez spravcu balikov (msttcorefonts alebo nieco take)
      • Re: Rozdielna kvalita frafickeho zobrazenie stranok XP/Ubuntu 12.07.2011 | 00:52
        Milan   Návštevník
        Fonty som uz doinstaloval a pismo sa naozaj zlepsilo.
        Obrazky su vsak nadalej kostrbate.....
        • Re: Rozdielna kvalita frafickeho zobrazenie stranok XP/Ubuntu 12.07.2011 | 09:59
          Avatar Róbert Dúbravský PC Debian alebo Ubuntu - servery Debian  Používateľ
          Ahoj,
          Obrázky sú kostrbaté keď máš zmenenú veľkosť v prehliadači. Neviem aká je k tomu skratka na default , myslím že CTRL+0, ale lepšie je to vymazať z menu priamo. FF 3xx už nemám.
        • Re: Rozdielna kvalita frafickeho zobrazenie stranok XP/Ubuntu 12.07.2011 | 12:23
          WlaSaTy   Návštevník
          Skús skontrolovať vyhladzovanie ktoré sa nastavuje pre rôzne zobrazovacie adaptéry inak. A hlavne prejdi na podporovanú verziu FF. Ak máš tak starú verziu kôli nedostatku RAM, tak by si asi používal nejaký odľahčený derivát Ubuntu. Ale nie gnome/unity desktop ktorý žerie GB.
          • Re: Rozdielna kvalita frafickeho zobrazenie stranok XP/Ubuntu 12.07.2011 | 12:44
            Milan   Návštevník
            Pouzivam verziu pre netbook, lebo to na nom aj pouzivam. Pamate mam dost. Skus ma prosim ta usmernit kde sa to vyhladzovanie nastavuje. Ako som napisal, v systeme je vsetko pekne a ciste, len obrazky v prehliadaci zobrazuje kostrbato. Kedze je to na 10" monitore, tak zvacsovat jednoducho musim. Potom to vyzera este horsie. Dik.
            • Re: Rozdielna kvalita frafickeho zobrazenie stranok XP/Ubuntu 12.07.2011 | 13:47
              WlaSaTy   Návštevník
              Čoho verziu pre netbook používaš, firefoxu? Tomu nerozumiem. Ak máš dostatočne silný box, tak skús kľudne normálny FF. Tie nové verzie už nemajú tak konské horné menu.

              A to vyhladzovanie sa nastavuje pri gnome kliknutím na plochu a niekde tam je to schované. O dve záloźky od zmeny pozadia, teda v nastavení fontov. Pri pouźití Unity alebo niečoho iného to však môže byť schované niekde inde.
    • Re: Rozdielna kvalita frafickeho zobrazenie stranok XP/Ubuntu 12.07.2011 | 10:10
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Jedna drobnosť na záver. Prečo používaš FF rady 3, keď už je dávno pre Linux /Win FF rada 5 ??
      Ten tvoj Linux ho nemá v repozitároch ako nejaký uodate ??

      :-)
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
    • Re: Rozdielna kvalita frafickeho zobrazenie stranok XP/Ubuntu 12.07.2011 | 11:31
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      Inak to máš nejakú historickú verziu prehliadača, mal by si upgradovať. Niesom pri FF, ale pozrel by som sa do about:config a hladal by som antialiasing.
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • Re: Rozdielna kvalita frafickeho zobrazenie stranok XP/Ubuntu 12.07.2011 | 12:40
        Milan   Návštevník
        Vdaka za tip, ale v about:config som nenasiel zlozku antiliasing, ked budes pri FF, tak mi prosim ta napis co a ako urobit. A k tej verzii, no pouzivam 3.6.18 koli niektorym doplnkom, ktore nefunguju pre FF4.
        • Re: Rozdielna kvalita frafickeho zobrazenie stranok XP/Ubuntu 12.07.2011 | 13:18
          Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
          "A k tej verzii, no pouzivam 3.6.18 koli niektorym doplnkom, ktore nefunguju pre FF4. "


          Neboj.

          Doinštaluj si urýchlene do FF 4 tento add-on a tak odblokuj doplnky:
          https://addons.mozilla.org/sk/firefox/addon/add-on-compatibility-reporter/?src=api

          A všetko bude v FF 4 v ok.

          :-)
          G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
          • Re: Rozdielna kvalita frafickeho zobrazenie stranok XP/Ubuntu 13.07.2011 | 10:56
            Milan   Návštevník
            Dakujem vsetkym za rady.
            Vyriesil to prechod na FF 5 a s touto pomocou mi slapu aj vsetky doplnky.
            Zelam vam prijemny a vesely den.
            • Re: Rozdielna kvalita frafickeho zobrazenie stranok XP/Ubuntu 13.07.2011 | 12:21
              Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
              to nas tesi a uzivaj slobody, vyhod a krasy linuxu ;) pekny den aj tebe zelame ;)
        • Re: Rozdielna kvalita frafickeho zobrazenie stranok XP/Ubuntu 12.07.2011 | 20:02
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
          Akú máš grafickú kartu?
          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • Re: Rozdielna kvalita frafickeho zobrazenie stranok XP/Ubuntu 13.07.2011 | 18:16
        dash   Návštevník
        Este by som len chcel dodat, ze ja mam Gentoo stable prave updatnuty a mam Firefox 3.6.17. Preco ste presli na Firefox 4/5?
        • Re: Rozdielna kvalita frafickeho zobrazenie stranok XP/Ubuntu 13.07.2011 | 19:10
          Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
          Ahoj.

          Pretože je bezpečnejší (objektívne). Doplnky, ktoré nie sú oficiálne pre FF5 spustíš aj cez ten hore spomínaný add-on ..
          spustíš
          G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
          • Re: Rozdielna kvalita frafickeho zobrazenie stranok XP/Ubuntu 13.07.2011 | 20:45
            dash   Návštevník
            Ja mam zle skusenosti s unstable balikmi v Gentoo (resp. s miesanim stable a unstable) :(
            Preto davam unstable, len ked naozaj musim.

            Mal by som sa obavat? Konkretne ako napriklad ma moze niekto napadnut ked mam starsi FF?

            Pouzivam noscript, quickjava, adblock plus, foxyproxy. Tj. blokujem flash/java/javascript, blokujem reklamy a idem cez proxy.

            Dik za info.
            • Re: Rozdielna kvalita frafickeho zobrazenie stranok XP/Ubuntu 15.07.2011 | 01:41
              Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
              V tom "windowsáckom" slova zmysle Ta (a.k.a. OS Linux) napadnúť niekto môže iba fakt veľmi, veľmi ťažko, iba cez vynútenú inštaláciu nejakého kódu, čo sa tvári ako Javascript a spúšta sa vo FF/Chrome (??).

              Príklad:

              otvor si v Linuxe, pre potreby Tvojho dietata, ktorá Ta otravuje Java hrami, stránku www.minecraft.net a zistíš, že sa Ti snaží nainštalovať nedôveryhodné Java add-on. Je iba na tebe, či si pustíš tento kód do prehliadača, nezabudni že v MS Windows to môže spôsobiť ozajstnú katastrofu, a u Linuxu spomalenia, vzhľadom na nezištné aktivity ...

              Pozri si zoznam opráv pre FF5 a zistíš, koľko vecí je zaplátaných ...
              G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."