router
ako sa testuje router ?
r.
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Fedora 40 definitívne opúšťa X a prechádza na wayland spolu s prechodom na Qt 6 a KDE Frameworks 6
Zdroj: Fedoraproject.org
V Auguste 2023 bola v open-source Greenie knižnici vydaná kniha s poradovým číslom 300. S pomocou voľne šíriteľných programov tak vznikli knihy v slovenčine, češtine a ďalších 8 jazykoch vrátane esperanta. Knihy sú v najrôznejších formátoch a dajú sa prečítať na PC či na čítačke jedným kliknutím. Okrem beletrie, poézie či odborných kníh pod knižnicu patrí aj hudobná kolekcia či hry.
Zdroj: Greenie knižnica
na základe uznesenia Európskeho parlamentu o stratégii v oblasti normalizácie pre jednotný trh je prijatá norma na zjednotenie nabíjacích zariadení do 100W v celej EU.
Zdroj: dsl.sk / EU
Nový návrh štandardu Web Environment Integrity API od zamestnancov spoločnosti Google má údajne zaručiť "dôveryhodnosť prostredia klienta". Ide o spôsob, ktorý môže webová stránka skontrolovať, či beží v nemodifikovanom prostredí (napríklad bez blokovania reklám).
Zdroj: github.com
Linus Torvalds sprístupnil prvú verziu linuxového jadra v septembri 1991. No chvíľu trvalo, kým vznikli distribúcie.
V 1992 vyšli binárky MCC Interim, TAMU, SLS, Yggdrasil a DLD, tie však neprežili.
Najstaršími sú Slackware a Debian.
Intel končí s vývojom minipočítačov NUC. Našťastie to nie je úplne stratené, vyzerá to tak, že vývoj a výrobu týchto minipc prevezme firma ASUS.
Zdroj: Root.cz
Pred pár dňami boli vydané nové verzie tejto rozšírenej linuxovej distribúcie s Cinnamon, Mate a Xfce. Prinášajú niekoľko vylepšení, čo sa týka vzhľadu aj funkčnosti.
Zdroj: https://linuxmint.com/
Za prvé dva týždne sa objavili nové verzie, hlavne distier postavených na Debian 12 Bookworm, ale i nové verzie nezávislých distribúcií.
Zdroj: web
Bola vydaná verzia 3.6 LTS modelovacieho nástroja Blender. Medzi novinkami nájdeme napríklad podporu ray tracingu na Intel Arc, simulačné nody a mnoho optimalizácií.
Zdroj: blender.org
Webový prehliadač Mozilla Firefox vo verzii 116 by mal priniesť pre používateľov Linuxu novinku.
Zdroj: https://www.phoronix.com/
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
r.
Nečuduj sa, že odpoved je adekvátna otázke.
Najprv musíš napísať o čo sa ti jedná - čo neide, čo chceš dosiahnuť u toho routra.
Alebo čo je podstatou tvojej otázky.
model je vigor 2110g
Podobne ako keby si si kupoval topánky na trecking. Pozrieš či majú tvoje číslo, či Ti dizajnom sadnú na nohu (Taliani majú napríklad dlhší palec a kratší malíček ako Slovania, takže by to mohlo tlačiť). Skontroluješ dezén aby mal zodpovedajúce protišmykové vlastnosti v type terénu ktorý preferuješ. A tak isto skontroluješ vodeodolnosť. Popritom si môžeš otestovať aj tepelný prestup. Hoci aj tak, že si vybehneš za dedinu a prejdeš sa po šutroch v potoku.
Nakoľko doteraz nepíšeš čo chceš testovať, tak pozdravuj pána učiteľa. Ǔlohu dal dobrú. Je v nej prehľad bežného typu tovaru ktorý používa každý čo má v dnešnej dobe internet pripojený inak ako cez USB EDGE modem.
Uz Indiani vedeli citat, tak by si sa mohol naucit aj Ty a pozdravuj triednu z prvej A. A nebud z toho smutny, ked sa Ti na prvykrat nepodari nieco precitat spravne. Skus zalozit vlakno na korekturu precitaneho textu ulohy :))))))))))))))))))))))))))))
A naučila má čítať. Teba však asi nenaučili povedať čo potrebuješ a ani čo chceš.
Vela stastia.
potom skus pingovat z vonka, taktiez pokusaj sa o SSH a pod.
co sa tyka security, tak niektore mali problemy
Inak, nemyslím si, že by ten chalan dokázal pochopiť výstup z NMAPu. Podľa voľby jeho slov sa v problematike vôbec nevyzná. A urobil by lepšie, keby svoju otázku "ako si otestujem router" zamenil za otázku "ako si správne a bezpečne nastavím router" a zadal ju do google. Návodov sú stovky. Ale, to by sa mu muselo samému pre seba chcieť niečo urobiť. Teda, okrem trepania odveci a pchania smajlíkov namiesto interpunkcie.
A učiteľky chcú zvýšiť platy. Keď vidím čo im lezie zo škôl, tak vravím NIE!
Diky.
A prečítaj si ten článok na root.cz ešte raz. V tom článku bolo napísané že za akých podmienok sú routre napadnuteľné tou jednou chybou z mnoha.
Milan: Presne o tomto som písal. Jemu stačí nástroj čo sa mu po stlačení jediného tlačítka pokúsi nainštalovať všetky možné hacky, cracky, čačky, mačky a klikiháčky a potom mu to ukáže zoznam zelených a červených bodov.
Presne na toto existujú bezpečnostné audity. Cena za jeden je ovšem trošku vyššia ako cena za SOHO router.
Pridám jednu otázku:
Mám Netgear router a nakoľko mi nevyhovoval WPA kľúč, vytvoril som tabuľku so zariadeniami s MAC.
Bohužiaľ tento spôsob nastavenia mi spôsobil to, že mne z neznámeho dôvodu dochádza po pripojení počítačov prostredníctvom WiFi ku konfliktu IP adries
Rozsah IP som obmedzil na počet zariadení, ktoré sa pripájajú, kde adresa siete je 192.168.1.1 a prvý počítač má x.x.x.2
Takže toto naozaj vyzerá, ako keby niekto za jazdy zobral niekomu inému MAC adresu a tým pádom nastal konflikt IP adries. Ale, to je otázne, či je to tento prípad keže detailov je pre istou strašne málo. Dokonca tak málo, že z mojej kryštálovej gule vychádza použitá kombinácia WEP+MAC alebo nič+MAC. V oboch prípadoch takéto niečo dokáže nabúrať aj žiačik základnej školy.
Povolil som celý rozsah IP s DHCP so zabezpečením WPA / WPA2 a robí mi to isté, pridelím IP ku konkrétnrmu zariadeniu, tak zase
zatiaľ som ho nahradil počítačom, ale to je zbytočný žrút elektriky v byte
ten proste umrel, zmeral som pretekajúci prúd po pripojení a prakticky minimálna spotreba oproti pôvodnému