Prehliadanie obrazkov z magnetickej rezonancie
CD obsahoval pribaleny DICOM prehliadac tomocon lite, ktory fical ale pod windowsom. Tak som trochu pogooglil a nasiel som toto: http://www.ircad.fr/softwares/vr-render/Software.php?lng=en
Chcelo to trochu experimentovania pri importe dat (terba si vybrat spravny z asi 5 roznych formatov), ale vo vysledku sa obrazky dali pozerat. Princip je myslim v tom, ze z rezov vysklada 3d obraz. Co ma zarazilo, bolo male rozlisenie obrazkov - najvacsie mali len okolo 500x500!
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Ja som to pozeral s pomocou image magic, ak si dobre spomínam. Ale, to je už zopár rokov.
zaujímalo by ma ako, lebo mne to Qt4Wine nechytá :-(
aesculap viewer.
aspon ten otvoril co mam.
A pre toto ma Linux fascinuje, existuje kvantum programov s rôznym zameraním, nie som zástanca Wine a spol,,,
napodobne.
ono problem je, ze google pre linux program nenajde.
nie je indexovany. ja keby som nepotreboval tak o aesculape ani neviem.
ono pre zaciatok je dobre otvorit synaptic a hladat. Debian ma velky repozitar a ku vsetkemu je nejaka alternativa.
a v tom je sila opensource
Presne, tiež začínam pri hľadaní programov Synapticom, je kus pohodlnejší pri vyhľadávaní ako Apt ktorý využívam tiež často. Ale ako to sledujem tak v programoch majú na vrch Ubuntu distrá, existuje pre ne x PPA repozitárov s rôznymi programami.
kazde ppa ma aj deb balicek, ono ppa je len repozitar pre konkretny program.
Inak linux mi pripomina tento redbulacky Kamaz.
tiez je postaveny na univerzalnosti a nie vzdy sadne.
ale nastastie nie je ako windows kde pri Win 10 umyva uzivatel okna kladivom
Však o tom píšem, a je to pohodlné aj kvôli aktualizáciám. Inak pekné video s tým Kamazom :-)
ja presne pretoto nedám dopustiť na manjaro (resp. arch) lebo všetko je na jednom mieste (AUR),
lebo mať na všetko samostatné ppa, ktoré bohviekedy prestane fungovať sa mi nepáči, nevravím že to je zlé riešenie a iritovalo ma to že som niekomu povedal, že však si nainštaluj tento balík a on ho tam nemal (lebo ja som si raz dávno nahodil nejaká ppa kde to bolo)
a zatiaľ som sa nestretol že by som niečo nenašiel v AUR (viem že tam nie je všetko), a to vrátane eid klienta pre slovensko.sk, alebo komerčného davinci resolve atď
Mám s AUR zlé skúsenosti, niekoľko programov ktoré boli len v AUR sa mi nepodarilo rozbehať, skúšal som inštalovať cez Pamac aj príkazom. To ešte keď som používal Manjaro, už si ani nepamätám že ktoré. A je pravda že často sú PPA "mŕtve" alebo len pre staršie verzie, ja mám najradšej klasické deb repozitáre v Debian distrách.
AUR sú balíčky od užívateľov. takže spoľahlivosť je približne taká ako Debian unstable a aj verzie balíčkov sú približne rovnaké. Sú to proste najnovšie verzie programov, čo sa do Debian testing, alebo stable asi ani nedostanú. Testovanie potrebuje čas, aby ho viacerí označili za stabilný.
Fedora má tiež nejaký postup, že keď začneš balíčkovať, tak budeš pod nejakým nadriadeným a ten bude tvoju prácu kontrolovať. SUSE má tiež nejakú kontrolu. Oni tam umožňujú balíčkovať aj pre Debian ... úplne som to nepobral a ani nikdy neskúšal, možno je to zaujímavé, majú tam všelijaké nástroje na balíčkovanie.
MX Linux má (malo, neviem ako teraz) community packeges, takže tam tiež môže publikovať hocikto.
V antiX Linuxe, mi to príde skôr ako Debian stable, zrejme keby si chcel niečo pretlačiť, tak ti to umožnené bude, nejaké debaty sme tam už mali, ale osobne som sa do ničoho nepúšťal.
Ono aj antiX s Debian unstable som nejaký používal, ale mal som problém s combo grafikou, tak som sa na to vykvajznul.
Na Debian like distrách ide nastaviť aj prioritizácia balíčkov, napr. keď chceš antiX stable a k tomu sources list s Debian unstable.
AUR, je proste to isté, čo je aj inde, len bolo okolo toho nejaký čas hype.
Nejaký čas som bol aj na Gentoo, tam si všetko môžeš úplne vyvchytať, len ma srali tie kompilácie, ale aj to sa dá obísť.
Mno existuje jednoduchý skript čo dokáže do hocijakého Debian like distra pridávať PPA a tvári sa ako Ubuntu, to som nejaký čas používal, ale už ani neviem kvôli čomu.
V gentoo si použil aj Rigo a čo na to hovoríš ?
Nie, to som neskúšal.
...malé rozlisenie znamena,maly mozog...minimalna mozgova činnost...je k prezeranie takych nezaujimavych zaberov program pre linux...aleee nepoviem...
..... maly akoze mozok ikx .... akoze ...
Ahoj... spomenul som si,že sme to tu už raz riešili TU