Evolution - kde nájdem nastavenie konta?

Sekcia: Aplikácie & Desktop 09.08.2013 | 19:09
Avatar Ľubomír Štulajter Ubuntu 14.04 X64  Používateľ
Po opakovaných problémoch s Thunderbirdom (zacalo sa to tu) som sa rozhodol vyskusat Evolution v nadeji, ze novy klient znamena novy zaciatok... Ale omyl - po instalacii a spusteni programu mi nabehli obidve moje konta, rovnako ako v Thunderbirde jedno funkcne, jedno nefunkcne. Problem je, ze nie som schopny najst nastavenie konta v Evolution. Nepomohol ani Google, navodov som sice nasiel milion, ale realita je ina, tie nastavenia tam jednoducho nie su...
    • RE: Evolution - kde nájdem nastavenie konta? 09.08.2013 | 21:48
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
      stale ten isty problem? mne bezi thunderbird v pohode a to tam mam pripojenych 6 GApps kont.
      • RE: Evolution - kde nájdem nastavenie konta? 09.08.2013 | 21:51
        Avatar Ľubomír Štulajter Ubuntu 14.04 X64  Používateľ
        Kým mi nehackli konto a nezmenil som heslo, nemal som problém ani ja. Vtedy som sa trochu vytrápil pod Windows, ale odvtedy bez problémov. Ale pod Ubuntu, hoci to už niekoľkokrát vyzeralo byť vyriešené, pri ďalšom prihlásení to opäť nejde.
    • RE: Evolution - kde nájdem nastavenie konta? 09.08.2013 | 22:11
      Avatar Ľubomír Štulajter Ubuntu 14.04 X64  Používateľ
      Skúsil som to teraz pod Operou... píše mi tú istú chybu: Web login required... To by vyzeralo na chybu konta, nie Thunderbirdu - ale potom nechápem, prečo mi to bez problémov funguje pod Windows. A cez webové rozhranie sa prihlasujem každý deň, aj na mobile mi to chodí. Len pod Linuxom je problém.
      • RE: Evolution - kde nájdem nastavenie konta? 09.08.2013 | 22:56
        Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
        problem s dvojfazovou autorizaciou napr. neviem, ci ono to necaka na vyplnenie captcha ... ake login udaje zadavas? samozrejme bez hesla. zaujima ma port, servery ... login je v tvare user@domena.tld
        • RE: Evolution - kde nájdem nastavenie konta? 10.08.2013 | 18:28
          Avatar Ľubomír Štulajter Ubuntu 14.04 X64  Používateľ
          Udaje su spravne, povodne vyplnene samotnym Thunderbirdom na zaklade e-mailovej adresy, nasledne skontrolovane. Autorizaciu mam iba heslom. Captcha som skusal (https://www.google.com/a/domena.tld/UnlockCaptcha), vzdy dostanem odpoved "Username and password do not match". Pritom s rovnakym menom a heslom sa bez problemov prihlasim vsade inde, len pod Ubuntu nie.
    • RE: Evolution - kde nájdem nastavenie konta? 10.08.2013 | 18:32
      Avatar Ľubomír Štulajter Ubuntu 14.04 X64  Používateľ
      Ešte ma napadlo - vyskúšam to v inej inštalácii, virtuálnych Linuxov mám niekoľko, nezaberie to veľa času.
      • RE: Evolution - kde nájdem nastavenie konta? 10.08.2013 | 19:11
        Avatar Ľubomír Štulajter Ubuntu 14.04 X64  Používateľ
        Nastavil som to pod virtualnym PCLinuxOS, ide bez najmensich problemov. Takze uz bud to rozchodim pod inym klientom (vid predmet tejto diskusie), alebo nainstalujem Ubuntu nanovo. Thunderbird by som musel odstranit komplet so vsetkymi uzivatelskymi datami - ak sa to da - lebo co som skusal, nic nepomohlo, resp. pomohlo na chvilu.
        • RE: Evolution - kde nájdem nastavenie konta? 10.08.2013 | 20:26
          Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
          napadla ma zbesilost ... nebudu prehodene znaky nejake v ubuntu v nastaveniach klavesnice? ci sa nezadava iny znak ...
          • RE: Evolution - kde nájdem nastavenie konta? 10.08.2013 | 20:56
            Avatar Ľubomír Štulajter Ubuntu 14.04 X64  Používateľ

            Nie, napisal som si heslo viditelne, potom som ho skopiroval. Vo webovom rozhrani ziadny problem. V Tunderbirde som vymazal konto, vymazal cache, zmazal som aj IMAP zlozku v /home/user/.thunderbird/uo1besnh.default. Dal som to vytvorit nanovo... a vysledok?



            Neplatné meno a heslo.

            Konfigurácia nemohla byť overená - sú názov hostiteľa a heslo správne?



            Dával som tam to isté heslo ako na webe (skopírované). A postup pri nastavení na chlp rovnaký ako pod PCLinuxOS, kde mi to na prvý pokus nabehlo.

            • RE: Evolution - kde nájdem nastavenie konta? 10.08.2013 | 22:29
              Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
              aky nazov hostu davas? skus pingnut dany host taktiez.
              • RE: Evolution - kde nájdem nastavenie konta? 11.08.2013 | 21:54
                Avatar Ľubomír Štulajter Ubuntu 14.04 X64  Používateľ

                Ono mi to otvori hlavny priecinok dorucenej posty, niekedy nacita aj ostatne, ale stale hlasi chybu: http://goo.gl/CaLUn8.

                  

                Vyzera to, akoby bol problem v samotnom konte. Len mi potom nie je jasne, preco to ide pod Windows, pod Androidom, cez webove rozhranie, aj vo virtualnom PCLinuxOS, len v Ubuntu to nejde...
                • RE: Evolution - kde nájdem nastavenie konta? 11.08.2013 | 21:59
                  Avatar Ľubomír Štulajter Ubuntu 14.04 X64  Používateľ
                  Vymazal som aj komplet celu zlozku ~/.thunderbird/, nastavil som to znovu, vysledok je stale rovnaky. Ono to sice obsah konta nacita, ale cely cas vyhadazuje tie chybove hlasky (vid link v predch. sprave).
                  • RE: Evolution - kde nájdem nastavenie konta? 11.08.2013 | 23:00
                    Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                    takze toto si skusal uz vsetko?
                    • RE: Evolution - kde nájdem nastavenie konta? 12.08.2013 | 04:14
                      Avatar Ľubomír Štulajter Ubuntu 14.04 X64  Používateľ
                      1; Default nastavenie hadam nie je "too often". Navyse to robi od prvej chvile po nastaveni konta v TB, pri kazzdom kliknuti na niektory priecinok. 2; Vysledok som pisal vyssie vcera ci predvcerom. Hlasi to chybu. 3; Prave zmenou hesla sa tie problemy zacali. Myslim, ze som vtedy hned skusil aj dalsiu zmenu, ale nei som si isty. Znovu som to uz potom neskusal, bol som rad, ze som to rozchodil aspon pod Windows. Risknem to?
                      • RE: Evolution - kde nájdem nastavenie konta? 12.08.2013 | 09:17
                        Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                        rozmyslam. ale je to cudne spravanie, hlavne, ked inde to ide.
                • RE: Evolution - kde nájdem nastavenie konta? 22.08.2013 | 15:50
                  Avatar vojto   Používateľ

                  Nebude to niečo s certfikátmi pre zabezpečenú komunikáciu cez SSL? Ak ti chýba certifikát, tvoj e-mail klient sa so serverom neporozpráva. S evolution som nedávno musel prejsť cez ručné pridanie certifikátu, joj, koľko radosti pri tom bolo! Na inom systéme máš samozrejme úplne iné certifikáty a politiku automatického loadovania certifikátov. Linux to bere málinko kritickejšie, než ostatné OS, preto sa môže stať, že nestiahne všetky certifikáty tak, ako to robia "užívateľsky priateľské OS". Vyskúšaj zabezpečenú aj nezabezpečenú komunikáciu. Potom si samozrejme zmeň pre istotu heslo.

                  Treba poriadne odsledovať logy a činnosť evolution (resp. akéhokoľvek iného e-mail klient) procesu. Možno aj cez strace, ak nič iné nepomôže. Nie je možné, aby sa nepodarilo zistiť, v čom je chyba. GNU programy sú strašne ukecané, keď ide o hľadanie príčin chyby.

    • RE: Evolution - kde nájdem nastavenie konta? 12.08.2013 | 13:04
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: Evolution - kde nájdem nastavenie konta? 24.09.2013 | 14:02
      Avatar Ľubomír Štulajter Ubuntu 14.04 X64  Používateľ
      Nejaký čas som teraz v Linuxe nebol... a dnes sa nestačím čudovať, po probléme ani stopy. Neviem, či to opravila nejaká aktualizácia Ubuntu, alebo bol problém na strane Google a opravili to oni, ale všetko ide, ako má.