Prosím o pomoc, ako sa inštaluje skype do ubuntu krok za krokom
skype
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Prosím o pomoc, ako sa inštaluje skype do ubuntu krok za krokom
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Priatelia želám Vám do Nového roku 2025 všetko dobré, nech sa Vám vo svete Linuxu darí a z mojej strany ďakujem všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispievajú na tento web. Či sú to už správy o zaujímavých novinkách, komentáre v diskusiách alebo blogy, ktoré niekedy zaberú aj pol dňa klepania na úkor svojho času. O to väčšia vďaka, PF 2025.
3. ročník Bratislava OpenCamp sa uskutoční 5. 4. 2025
Po covidových rokoch a ďalších prekážkach je pred nami tretí ročník, ktorý sa uskutoční v apríli 2025 na FIIT STU v Bratislave. Prvý aj druhý ročník konferencie sa tešil účasti okolo 300 ľudí, veríme že tretí ročník bude ešte lákavejší.
Zdroj: Bratislava OpenCamp
Aj v roku 2025 sa v Bruseli uskutoční podujatie "Free and Open source Software Developers’ European Meeting" (FOSDEM). Viac na jeho stránkach.
Zdroj: https://fosdem.org/2025/
Komerčné riešenie pre virtualizáciu VMware Workstation Pro bolo uvolnené bezodplatne pre osobné použitie približne od mája 2024. Jedná sa o veľmi kvalitný virtualizačný nástroj pre windows aj linux.
Vznikla česká webová stránka venovaná distribúcii EndeavourOS s podporou Arch-Linux.cz. Táto distribúcia je založená na Arch linuxe. Inštalácia je založená na Calamares.
Zdroj: EndeavourOS.cz
V rámci updatov k 1.6.2024 bol vydaný respin MX linuxu pre single board počítač Orange Pi.
Zdroj: Mxlinux org
Vyšla nová verzia rolling-update distribúcie Manjaro, ktorá spája silu Arch Linuxu s jednoduchosťou user-friendly distribúcii. Okrem najnovšieho jadra je k dispozícii pre priaznivcov KDE aj najnovšie rozhranie Plasma 6. Manjaro vychádza vo verziách s KDE, GNOME a XFCE.
Zdroj: Distrowatch
Bola vydaná verzia 0.10 textového editoru neovim. Nová verzia obsahuje množstvo vylepšení LSP protokolu, zvýrazňovania syntaxe pomocou Tree-sitteru a ďalších menších zmien. Kompletný zoznam noviniek je dostupný v oznámení o vydaní.
Zdroj: neovim.io
Retro distribúcia arix prináša prostredie kde 1.1.2 na Debian 13 (trixie).
Zdroj: ariasft.github.io
V Greenie knižnici bola vydaná prvá kniha, ktorá je vytvorená z väčšiny umelou inteligenciou. Pokrýva udalosti Druhej svetovej vojny, vrátane rôznych doplnkových tém. Kniha je v angličtine.
Zdroj: Blog na Denníku N
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
odporúčam nainštalovať Skype z repozitárov Ubuntu:
1. Cez centrum softvéru zaktivovať zdroj "Partneri Canonicalu" (Centrum softvéru → Nastavenie → Nastavenie zdrojov softvéru)2. Zatvoriť všetky aplikácie, otvoriť terminál (CRTL + ALT + T) a zadať:
Ak si ešte s terminálom nepracoval, tak pri zadávaní hesla sa nebude zobrazovať nič. Napíš heslo a stlač ENTER.
Mám tam preklep CTRL + ALT + T je správne :)
Nainštaloval som si na PC Ubuntu v. 13.10. Pomaly sa s tým zoznamujem: už mi ide Firefox, nastavil som si v Thunderbirde aj e-mailovú adresu. Neviem však najsť na internete správny program Skype pre tento OS. Tie ktoré som našiel a stiahol, neboli pri inštalácii úspešné, inštalácia sa prerušila a systém chce neúspešnú inštaláciu "odosielať" (ako u Windows (-:), ale nič sa nedeje. Neviete mi poradiť stránku odkiaľ by som mohol Skype pre moju verziu Linuxu stiahnuť? Podľa možnosti aj s lokalizáciou do Slovenčiny, resp. Češtiny. Ďakujem.
P.S. Poprosil by som o trpezlivosť, s Linuxom začínam...
centrum software-u zvladas?
Čo tak skúsiť nejaký slobodný softvér na komunikáciu. MS Skype aj bez súdneho rozhodnutia poskytuje informácie o hovoroch hocijakému pošukovi. Ak si vážiš svoju slobodu a rešpektuješ súkromie svojich priateľov a rodiny, tak ti môžem ponúknuť funkčné alternatívy bez bonusu špicľovania.
Dá sa komunikovať aj decentralizovane. Skype zabezpečuje všetku prevádzku vrátane hovorov cez svoje servery, tým sa pripravuješ o slobodu a všetky hovory sú nahrávané. Ja viem že nemáš čo skrývať, ale prečo svoje osobné hovory ponúknuť hocijakému pošukovi. Taký SIP zabezpečí len spojenie a hovor už prebieha priamo medzi užívateľmi. Nie že by sa to nedalo odchytiť, ale už to vyžaduje sofitikované technológie na sledovanie hovorov a lámanie hesiel, čo aj pri dnešnej výpočtovej sile nieje až také jednoduché.
hmm, choroba všetkých windowsákov. Iba hľadať aplikácie na nete a sťahovať do bezvedomia :) Skype netreba ťahať z netu. Síce je dostupné aj na oficiálnych stránkach Skype, ale táto verzia nefunguje dobre. Postup, ako Skype nainštalovať, som podrobne uviedol vyššie [príspevok 02.02, 12:06], platí aj pre Ubuntu 13.10.