Tu je zoznam poznámok, tipov a trikov ktoré sa vám zídu pri kompilácii kernelu. Teda také veci s ktorými ste si 2 týždne lámali hlavu a potom vám niekto povie jednu vetu a zrazu je všetko jasné.
Kernel nenabootuje, skončí čiernou obrazovkou alebo resetom
Skontrolujte či ste kompilovali pre správnu architektúru, napr. i386 kernel nemusí nabootovať na i686
Možno ste zapli VESA framebuffer ale vaša karta ho nepodporuje
Moduly sú neobvykle veľké, rádovo 200 kB, predtým 20 kB kus
Skúste hľadať výraz XYZ v súbore .config v adresári so zdrojovými kódmi linuxu, názov premennej a miesto kde sa nachádza vám pomôže určiť približné miesto kde sa táto voľba v menu nachádza (napr. výrazu PS2 prislúcha napr. parameter CONFIG_MOUSE_PS2 v sekcii označenej komentárom # Input Device Drivers)
Pozn: Kto viete vždy sem doplnte kde v menu sa tá ktorá položka nachádza
Vy daná bola LTS verzia Trisquel linux 11 pod gesciou Free Software Foundation. Trisquel 11.0 Aramo je postavený na Ubuntu 22.04 LTS s podporou do 2027.
Nokia oznámila jeden z prvých lacných smartfónov so systémom Android navrhnutých na opravu doma, čo používateľom umožňuje vymeniť batériu za menej ako päť minút v spolupráci s iFixit.
Vývojári linuxovej distribúcie OpenMandriva predstavili užívateľom novú rolling-release edíciu s názvom ROME. Táto edícia OpenMandrivy má vyplniť priestor medzi stabilnou a vývojovou vetvou s častejšími aktualizáciami softvérových balíčkov.
Po dlhej dobe bola dnes uvoľnená nová verzia Retro Virtual Machine(2.1.0). Jedná sa o veľmi zaujímavý emulátor ZX Spectra a jeho klonov. Okrem iných noviniek, dokáže nová verzia emulovať aj Sega Master System. Okrem podpory Windows a MacOS, je Retro Virtual Machine samozrejme dostupný aj pre Linux.
Po dvoch rokoch vývoja oznámila vydanie desktopového prostredia Xfce 4.18, ktorej cieľom je poskytnúť klasický desktop, ktorý na svoj chod vyžaduje minimálne systémové prostriedky.