Mirecove dristy
ESP32 - simulátor pre Linux
Pri vývoji komplexnejších aplikácií pre ESP32 môže nahrávanie kódu do zariadenia zabrať pokojne aj niekoľko minúť. Aby som sa vyhol čakaniu napísal som malý, jednoduchý a dosť nepresný simulátor.
ESP32 - dynamická zmena vzorkovacej frekvencie I2S
Nedávno som si kúpil mikrokontrolér ESP32 kvôli prestavbe starého nefunkčného tranzistorového rádia na internetové rádio. U môjho malého projektu chcem dosiahnuť čo najplynulejšie prehrávanie internetových streamov bez výpadkov, alebo počuteľného praskania.
ESP32 - spustenie programu z RAM
Po dlhšej dobe som sa vrátil k svojmu koníčku - práci s hardvérom. Pri tejto príležitosti tu budem písať krátke návody, poznámky, problémy, na ktoré som narazil, riešenia atď. Trochu neplánovane som začal už v svojom predchádzajúcom blogu, kde som riešil hello world na jednom obskurnom embedded systéme.
Neviem napísať "Hello world" v C++
Možno by tento blog mal byť skôr vo fóre, ale nakoneic je to trochu viacej textu a možno trochu viacej otázok na zamyslenie sa. V každom prípade situácia je taká, že posledných pár týždňov sa snažím napísať hello world v C++ a jednoducho to nefunguje.
Oprava Couldn't Measure na Xiaomi Mi Body Composition Scale
Nedávno mi na smart váhe prestalo fungovať meranie parametrov tela. Rozhodol som sa, že ju skúism sám opraviť. V nasledujúcom článku je postup opravy, ktorý zabral v mojom prípade. Nehovorím, že postup je univerzálny, ale vo väčšine prípadov by mal zabrať.
LinuxOS a nové zdieľacie kódy pre FB
Tento víkend som trochu vylepšoval kód pre zdieľanie na facebooku. Od teraz má väčšina obsahu generovaný titulný obrázok pre facebook.
Deinterlacing videa z Pentaxu K3 - dokončenie
V mojom minulom blogu o deinterlacingu som skončil pri použití filtra QTGMC. Dnešný blog bude obsahovať trochu teórie a výrazný tuning QTGMC.
Upgrade wifi Thinkpadu T420 na Intel 8265
Často som mal problémy s kvalitou signálu na mojom staručkom thinkpade T420. Rozhodol som sa to riešiť výmenou wifi modulu a podľa možnosti som chcel čo najnovší wifi modul od intelu. Nakoniec som skončil u šmejdu s osnzčením IT-8265HMW-B.
Deinterlacing videa z Pentaxu
Ostránenie prekladania (deinterlacing) je celkom bežná úprava videa. Nakoniec mi takáto blbosť zabrala celý deň experimentovania. Prečo som sa trápil s deinterlacingom tak dlho sa dozviete v nasledujúcom blogu.
Kompaktný firefox pomocou úpravy userChrome.css
Po odstránení podpory XUL prestali fungovať rozšírenia firefoxu, ktoré upravovali jeho vzhľad a fungovanie. Kompaktný vzhľad sa dá pomerne jednoducho dosiahnuť pomocou userChrome.css.
Používanie eID 3.0 na nepodporovanej distribúcii - hard way
Dnešný blog bude o tom ako rozbehať eID klienta na oficiálne nepodporovanej distribúcii (alebo lepšie povedané na distribúcii, ktorá nie je úplnou vykopávkou).
Nevyžiadaná pošta
S nevyžiadanoou poštou, alebo inak povedané spamom sa stretávam prakticky každý deň. Rád by som si prečítal vaše rady a odporúčania, čo robiť s rôznymi formami spamu.
LinuxOS novinky 6. týždeň 2018
Nové responzívne rozhranie linuxos.sk je prakticky dokončené. Pred ostrým nasadením zostáva ešte poriadne otestovať a opraviť prípadné chyby.
Mikroblog - skrytie statusbaru v androide
Po poslednej aktualizácii firefoxu mi začal vadiť biely statusbar. Našťastie sa dá jednoducho vypnúť.
LinuxOS novinky 50. týždeň 2017
Krátky súhrn noviniek na portáli.
Pravda a nezmysly
Dnes máme 1. apríla. Napriek tomu budem dnes výnimočne vážny. Žijeme v dobe kedy sa na nás zo všetkých strán valia nezmysly a polopravdy. Odlíšiť medzi realitou a fikciou je čoraz ťažšie vďaka masívnemu rozmachu „alternatívnych médií“ a sociálnych sietí.
Nové chybové hlásenia
Trochu som sa hral s chybovými hláseniami na LinuxOS.sk. Tu je výsledok.
Pozor na ultrabooky Lenovo
Spoločnosť Lenovo zámerne blokuje inštaláciu Linuxu na niektoré ultrabooky napríklad Yoga 900 ISK2.
Archív blackhole.sk
Dnes som na LinuxOS zverejnil archív článkov z blackhole.sk. Prístup k databáze poskytol Pavel Stano a celé to vybavoval Tomáš Srnka za čo im ďakujem.
Kite - programátorský kopilot
Dnes som narazil na takú blbinku - program kite, ktorá údajne zvyšuje efektivitu pri programovaní.