Blogy
Počítačový systém : Nechcel som do toho ísť, ale Vxmery ma k tomu vyzval tak poďme ...
Na kopec úloh žiadny operačný systém nepotrebujeme, stačí že procesor začne čítať inštrukcie od začiatku pamäťového zariadenia a vykonáva ich inštrukciu po inštrukcií. Už vidím ako Arduinácií vstávajú zo stoličiek a tlieskajú konečne dobrý blog, nie nebude to o Arduine.
Ideme na to "Reborn LinuxOS"
Sľúbil som Vám niečo, tak si chcem stáť za svojim slovom, hoci priatelia úprimne, v tomto počasí sa mi nechce absolútne nič. Osobne mám najradšej jar, keď sa všetko prebúdza a teploty sú prijateľné. Taký Ekvádor je celkom fajn, hoci sa nachádza na rovníku, vďaka tomu, že väčšina územia je vo vysokej nadmorskej výške, je tam celoročne jar. Kedysi som tam chcel rozbehnúť "biznis Štefan", ale mno však to možno neskôr :)
Ja a Linux
Ako už Livian naznačil som tu nový, som z Nitry - Chrenovej a volám sa Peter.
KDE - ako zatvárať Spotify do system tray
V linuxovej verzii klienta hudobnej streamovacej služby Spotify už dávnejšie ubudlo nastavenie, vďaka ktorému bolo možné zatvárať prehrávač do system trayu. Tým pádom buď môžete aplikáciu mať medzi ostatnými spustenými aplikáciami v správcovi úloh, alebo nemať Spotify spustený vôbec.
CLEX súborový manažer pre GNU/Linux a Unix
CLEX je súborový manažér pre (GNU)Linux a Unix. Toľko hovorí názov webu, ktorý je celý v anglickom jazyku. Avšak netreba sa nechať zmiasť, jedná sa o slovenský softvér.
Kompaktný firefox pomocou úpravy userChrome.css
Po odstránení podpory XUL prestali fungovať rozšírenia firefoxu, ktoré upravovali jeho vzhľad a fungovanie. Kompaktný vzhľad sa dá pomerne jednoducho dosiahnuť pomocou userChrome.css.
RPN kalkulačky pre GNU/Linux
Prehľad kalkulačiek pre systém GNU/Linux.
Tento článok pojednávka o súčasnej situácii s kalkulačkami, ktoré možno používať v systéme GNU/Linux. Ale nie s tak ledajakými, ale s RPN kalkulačkami, t.j. s kalkulačkami využívajúcimi postfixový zápis, známy aj ako reverzná poľská notácia.
Používanie eID 3.0 na nepodporovanej distribúcii - hard way
Dnešný blog bude o tom ako rozbehať eID klienta na oficiálne nepodporovanej distribúcii (alebo lepšie povedané na distribúcii, ktorá nie je úplnou vykopávkou).
Najčítanejšie články roku 2018 na Linuxos.sk
O aké články bol z hľadiska návštevnosti za uplynulý rok najväčší záujem? Paradoxne vedú články niekoľko rokov staré.
Budeme demokratický, alebo to budeme občasne čistiť?
Veľká časť užívateľov tunajšej komunity sa vyjadrila, že tu nechce čítať urážky. Čiastočne mi to vŕta v hlave, čo bude lepšie, proste nechať tu hajzlov pľuť na druhých a tým udržať slobodu slova pre všetkých, alebo to čiastočne mazať.
Nie je úplne jednoduché robiť pre komunitu, aby človek niekedy nešlápol vedľa
Presne to sa teraz stalo. redhawk75 chcel u nás zverejniť niekoľko článkov. Tak som zredigoval jeden, potom druhý a zrazu zistím, že článok už medzitým hodil inde.
LinuxDays 2018 čo sa oplatí pozrieť zo záznamu
Minulý mesiac prebehla konferencia LinuxDays 2018. Dávam sem pár odkazov na prednášky ktoré ma zaujali.
Kandidáti na primátora mesta Poprad a slobodný/otvorený softvér
Kandidáti na primátora mesta Poprad, aký je Váš názor na slobodný a otvorený softvér?
Poznáte ho?
Používate ho?
Dal by sa použiť v správe mesta?
Tragédia Slovenskej Wikipédie, 1. časť
Aký má zmysel Slovenská Wikipédia? Aký je jej problém a prečo začala upadať? Ako sa prejavuje „únos Wikipédie“ svojimi absurdnými špecifikami...
Ako pripojíme iPhone k počítaču s antiX Linuxom, prípadne inou linuxovou distribúciou
V práci som dostal iPhone a pretože táto šmejďárna nepodporuje žiadne otvorené štandardy na pripojenie súborového systému, tak vo veľkej časti linuxových distribúcií vo východzej inštalacií iPhone k počítaču na prenos súbor nepripojíte.
Našťastie vo väčšine distribúcií existujú nástroje na prístup k súborom v iPhone a iPad.
Konferencia LinuxOS 14.09. 2018
Dosť som premýšľal čo sem vlastne napísať a preto so zápiskom aj meškám.
Na akciu som sa moc tešil a to som ešte nevedel na čo sa vlastne teším, s kým sa stretnem a bol to proste taký krok do neznáma.
Triediace algoritmy
Začína sa nimi už v základoch programovania a nikto, kto to myslí s programovaním vážne sa bez nich nezaobíde. Poznáte všetky triediace algoritmy podľa ich efektivity?
Nevyžiadaná pošta
S nevyžiadanoou poštou, alebo inak povedané spamom sa stretávam prakticky každý deň. Rád by som si prečítal vaše rady a odporúčania, čo robiť s rôznymi formami spamu.
Medziročný vývoj návštevnosti portálu
V rámci rozbehnutých aktivít na portáli nás zaujíma mimo iného aj veľkosť komunity, ktorej venujeme svoj voľný čas. Majú naše snahy želaný výsledok, čo robíme dobre a čo robíme naopak chybne? Preto má význam robiť si pravidelne prehľady jednotlivých metrík stránky a vývoj portálu ďalej riadiť aj s prihliadnutím na tieto metriky.
Ďakujeme všetkým ktorí sa snažia tvoriť obsah a pomáhať druhým
Toto nebolo v pláne, ale je to už vonku.
Proste som si pripravoval blog, ktorý som nakoniec nechcel ani zverejniť, ale nejakým nedopatrením som ho zverejnil.