Blogy
Deinterlacing videa z Pentaxu K3 - dokončenie
V mojom minulom blogu o deinterlacingu som skončil pri použití filtra QTGMC. Dnešný blog bude obsahovať trochu teórie a výrazný tuning QTGMC.
Upgrade wifi Thinkpadu T420 na Intel 8265
Často som mal problémy s kvalitou signálu na mojom staručkom thinkpade T420. Rozhodol som sa to riešiť výmenou wifi modulu a podľa možnosti som chcel čo najnovší wifi modul od intelu. Nakoniec som skončil u šmejdu s osnzčením IT-8265HMW-B.
Čo je zadarmo alebo lacné, nemôže byť dobré! (zamyslenie sa)
(zamyslenie sa)
Deinterlacing videa z Pentaxu
Ostránenie prekladania (deinterlacing) je celkom bežná úprava videa. Nakoniec mi takáto blbosť zabrala celý deň experimentovania. Prečo som sa trápil s deinterlacingom tak dlho sa dozviete v nasledujúcom blogu.
Ako dobre spraviť propagáciu svojho projektu
Ako som tu už písal, programujem veci ohľadne umelej inteligencie.
Viac ako plnohodnotná náhrada za TeamViewer
Zabijácke vlastnosti DWService oproti TeamViewer:
- Na strane správcu stačí prehliadač (aj v telefóne)
- Klient je open source
- Klient je jeden súbor
- Všetko v Slovenčine vrátane návodov
- Stránky maximálne jednoduché
- Bez obmedzení hocijakého druhu
- Shell
- Jednoduchšie to už nejde
- Dokáže to aj Branislavova babka? Áno!
Na čom robím?
Teraz ma dosť teraz pohltila umelá inteliencia a tie všetky veci okolo ako neurónové site, učenie sa s učiteľom, vytváranie datasetov, detekcia objektov, konvolučné neurónové siete a to proste nemá koniec a veľmi ma to baví.
Počítačový systém : Nechcel som do toho ísť, ale Vxmery ma k tomu vyzval tak poďme ...
Na kopec úloh žiadny operačný systém nepotrebujeme, stačí že procesor začne čítať inštrukcie od začiatku pamäťového zariadenia a vykonáva ich inštrukciu po inštrukcií. Už vidím ako Arduinácií vstávajú zo stoličiek a tlieskajú konečne dobrý blog, nie nebude to o Arduine.
Ideme na to "Reborn LinuxOS"
Sľúbil som Vám niečo, tak si chcem stáť za svojim slovom, hoci priatelia úprimne, v tomto počasí sa mi nechce absolútne nič. Osobne mám najradšej jar, keď sa všetko prebúdza a teploty sú prijateľné. Taký Ekvádor je celkom fajn, hoci sa nachádza na rovníku, vďaka tomu, že väčšina územia je vo vysokej nadmorskej výške, je tam celoročne jar. Kedysi som tam chcel rozbehnúť "biznis Štefan", ale mno však to možno neskôr :)
Ja a Linux
Ako už Livian naznačil som tu nový, som z Nitry - Chrenovej a volám sa Peter.
KDE - ako zatvárať Spotify do system tray
V linuxovej verzii klienta hudobnej streamovacej služby Spotify už dávnejšie ubudlo nastavenie, vďaka ktorému bolo možné zatvárať prehrávač do system trayu. Tým pádom buď môžete aplikáciu mať medzi ostatnými spustenými aplikáciami v správcovi úloh, alebo nemať Spotify spustený vôbec.
CLEX súborový manažer pre GNU/Linux a Unix
CLEX je súborový manažér pre (GNU)Linux a Unix. Toľko hovorí názov webu, ktorý je celý v anglickom jazyku. Avšak netreba sa nechať zmiasť, jedná sa o slovenský softvér.
Kompaktný firefox pomocou úpravy userChrome.css
Po odstránení podpory XUL prestali fungovať rozšírenia firefoxu, ktoré upravovali jeho vzhľad a fungovanie. Kompaktný vzhľad sa dá pomerne jednoducho dosiahnuť pomocou userChrome.css.
RPN kalkulačky pre GNU/Linux
Prehľad kalkulačiek pre systém GNU/Linux.
Tento článok pojednávka o súčasnej situácii s kalkulačkami, ktoré možno používať v systéme GNU/Linux. Ale nie s tak ledajakými, ale s RPN kalkulačkami, t.j. s kalkulačkami využívajúcimi postfixový zápis, známy aj ako reverzná poľská notácia.
Používanie eID 3.0 na nepodporovanej distribúcii - hard way
Dnešný blog bude o tom ako rozbehať eID klienta na oficiálne nepodporovanej distribúcii (alebo lepšie povedané na distribúcii, ktorá nie je úplnou vykopávkou).
Najčítanejšie články roku 2018 na Linuxos.sk
O aké články bol z hľadiska návštevnosti za uplynulý rok najväčší záujem? Paradoxne vedú články niekoľko rokov staré.
Budeme demokratický, alebo to budeme občasne čistiť?
Veľká časť užívateľov tunajšej komunity sa vyjadrila, že tu nechce čítať urážky. Čiastočne mi to vŕta v hlave, čo bude lepšie, proste nechať tu hajzlov pľuť na druhých a tým udržať slobodu slova pre všetkých, alebo to čiastočne mazať.
Nie je úplne jednoduché robiť pre komunitu, aby človek niekedy nešlápol vedľa
Presne to sa teraz stalo. redhawk75 chcel u nás zverejniť niekoľko článkov. Tak som zredigoval jeden, potom druhý a zrazu zistím, že článok už medzitým hodil inde.
LinuxDays 2018 čo sa oplatí pozrieť zo záznamu
Minulý mesiac prebehla konferencia LinuxDays 2018. Dávam sem pár odkazov na prednášky ktoré ma zaujali.